Koszyk 0
Opis:
Temperatury sięgające 70°, brak wody, palące promienie słońca na pustyni; dzikie zwierzęta, ezgotyczne owady-drapieżniki, upał spotęgowany dużą wilgotnością powietrza w puszczy - to warunki, w jakich swoją wielką afrykańską przygodę wbrew woli przeżyło dwoje najbardziej znanych polskiemu czytelnikowi „literackich” dzieci – Staś Tarkowski i Nel Rawlison. Sienkiewicz opisał ich przygody na Czarnym Lądzie tak sugestywnie, że do dziś wielu chłopców marzy o tym ... by być Stasiem i stanąć na czele prawdziwej karawany. Miłej przygody z tą lekturą szkolną, której nie potrzeba specjalnych rekomendacji, życzy wydawca. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Henryk Sienkiewicz
  • 2009
  • 0
  • 336
  • 195
  • 139
  • 97883-7437-3906
  • 9788374373906
  • X6955

Recenzje czytelników

Świetna powieść przygodowa!

Ocena:
Autor:
Data:
"Wędrówka pełna przygód"

"W pustyni i w puszczy" to powieść młodzieżowa, stworzona przez Henryka Sienkiewicza, wybitnego powieściopisarza, nowelisty i poety.

Książka opowiada o przygodach Stasia i Nel- uprowadzonych dzieci, w celu okupu. Młodzi ludzie zmuszeni są podróżować przez rozległą pustynie wraz ze swoimi porywaczami. Czy ta wędrówka zakończy się szczęśliwie?

Jest to wybitna powieść, która doczekała się wielu adaptacji filmowych ... Przeznaczona dla młodzieży lektura, gwarantuje świetną rozrywkę, co więcej z pewnością trafi również w gust dorosłych czytelników. Ciekawa fabuła w połączeniu z doskonałym sienkiewiczowskim stylem i językiem, daje nam powieść, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Myślę, że powyższe argumenty w pełni zachęciły osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznania się z klasykiem do sięgnięcia po niego. Gwarantuje Wam doskonałą rozrywkę! Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena