Koszyk 0
Opis:
"Pompeje Północy" miały być luksusowym kurortem i atrakcją wysp Westmana położonych w pobliżu brzegów Islandii. Nikt nie przypuszczał, że zrujnowane wybuchem wulkanu domy kryją złowrogą tajemnicę: zwłoki ukryte pod grubą warstwą wulkanicznego popiołu. Jak w Pompejach. W chwili wybuchu wulkanu w styczniu 1974 roku Markus Magnusson był nastolatkiem, teraz po blisko trzydziestu latach musi stawić czoło niemiłemu odkryciu w ruinach własnego domu ... Wkrótce jego dziewczyna z młodzieńczych lat zostaje brutalnie zamordowana. Sprawy nabierają niebezpiecznego tempa. I tym razem wezwana Thora Gudmundsdottir musi zgłębić tajemnice przeszłości i odkopać zło i przemoc ukryte pod wulkanicznym popiołem. Wbrew jej nadziejom i oczekiwaniom mieszkańcy malej rybackiej osady nie kwapią się do zwierzeń i wspominków. Nie tylko oni... W proch się obrócisz mrozi krew w żyłach od pierwszej strony. Autorka po mistrzowsku prowadzi czytelnika poprzez rozdziały... a napięcie rośnie. Yrsa Sigurdardottir - (ur. w 1963 w Reykjaviku), pisarka islandzka, absolwentka inżynierii budowlanej na Uniwersytecie Islandzkim. Pracowała na budowie największej tamy w Europie (Karahnjukur). Debiutowała w 1998 roku. "Trzeci znak" (MUZA 2007), jej pierwsza książka, której bohaterką jest prawniczka Thora, od chwili wydania nieprzerwanie znajduje się na islandzkiej liście bestsellerów i została entuzjastycznie przyjęta przez polskich czytelników. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Yrsa Sigurdardottir
 • 2014
 • 2
 • 448
 • 174
 • 111
 • 978-83-7758-862-8
 • 9788377588628
 • ZBJSS

Recenzje czytelników

super!

Ocena:
Autor:
Data:
zupełnie niedawno odkryłam te autorkę, fantastycznie się Ją "czyta". polecam!!!!!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna?

Thora znów na tropie!

Ocena:
Autor:
Data:
Thora ta prawniczka, która ma wyjątkowe szczęście do specyficznych klientów. Tym razem kobieta pomaga Marcusowi, którego to dom przed wieloma laty w wyniku wybuchu wulkanu został zasypany popiołem. Marcus chce wejść do piwnicy dawnego miejsca zamieszkania i wynieść stamtąd jedną rzecz. Na miejscu okazuje się, że klient Thory znajduje ciała trzech mężczyzn i głowę, po którą de facto zjawił się mężczyzna. To oczywiście nie koniec kłopotów Marcusa – szybko wychodzi na jaw, że jego dawna miłość ... a zarazem osoba, która miała potwierdzić zeznania podejrzanego, została zamordowana. Thorze nie pozostaje nic innego jak rozpocząć śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie obu zbrodni i oczyszczenie z zarzutów klienta. Wraz ze swoją sekretarką, Bellą, kobieta rozpoczyna poszukiwanie prawdy.
Yrsa Sigurdardottir nie zawiodła mnie i tym razem. ,,W proch się obrócisz” to powieść, która posiada świetnie skonstruowaną fabułę. W tej książce pojawia się wiele wątków, które łączą się ze sobą w spójną i intrygującą całość. Czytelnik razem z Thorą poszukuje rozwiązania, ale autorka nie poprzestaje tylko na śledzeniu prawniczki. W powieści sprytnie przeplatają się obserwacje głównej bohaterki z innymi postaciami. Pojawiają się więc współpracownicy zamordowanej Aldy, a także tajemniczy Adolf i jego chora na anoreksję córka.
,,W proch się obrócisz” czyta się świetnie. Nie ma w niej nudy, nic nie dzieje się za szybko i nic nie dzieje się za wolno. Pojawiają się nowe komplikacje, nowe tropy i nowe dowody w sprawie, a i tak rozwiązanie zagadki zaskakuje czytelnika. Yrsa Sigurdardottir podrzuca różne informacje czytelnikowi, jednakże nie jest on w stanie sam rozwiązać zagadki, co najwyżej może udać mu się rozwikłać jakiś szczegół. Autorka i w tej powieści pozwala sobie na subtelną dawkę humoru, a jej bohaterki, Thory, po prostu nie da się nie lubić. W tej części zasadniczo nie pojawia się znany z poprzednich powieści o prawniczce Niemiec Matthew i trochę obawiałam się jego nieobecności, ale Bella świetnie się sprawdziła w roli drugiego detektywa.
,,W proch się obrócisz” Yrsy Sigurdardottir jest świetnie skonstruowanym kryminałem. Nieustannie rośnie w nim napięcie, nieustannie coś się dzieje. Na plus zasługuje również fabuła, która dotyczy nie tylko teraźniejszości, ale przede wszystkim mrocznej przeszłości, która zawsze daje o sobie znać. Książka ta, tak jak poprzednie z serii o prawniczce Thorze, zdecydowanie zasługuje na polecenie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena