Koszyk 0
Opis:
Sensacyjna dystopijna powieść dla młodzieży. Pierwsza część trylogii. Bliska przyszłość. 17-letnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji kosmicznej, polegającej na zaludnieniu nowej planety. Podróż ma trwać 300 lat, dlatego wszyscy zostają poddani hibernacji. Mieszkańcy olbrzymiego statku żyją własnym, regulowanym odgórnie życiem. Nikt nie skarży się na nic. Wśród nich jest kilkunastoletni Elder, który przygotowuje się do wyznaczonej mu roli przywódcy całej kampanii w miejsce obecnego ... Któregoś dnia, nie wiadomo dlaczego, Amy budzi się... Po tym incydencie dochodzi do kilku następnych odłączeń komór kriogenicznych, w wyniku czego giną dwie osoby. Kto za tym stoi? Amy, która zaprzyjaźnia się z Elderem, stara się tego dowiedzieć - następnymi ofiarami przecież mogą stać się jej rodzice... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Beth Revis
  • 2012
  • 390
  • 205
  • 135
  • 978-83-245-9120-6
  • 9788324591206
  • ZAH9A
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Wsysa

Ocena:
Autor:
Data:
Amy wraz z rodzicami poddała się zamrożeniu na 301 lat. W tym czasie statek wraz z ludźmi miał udać się na nową planetę, którą mieli osiedlić. Starszy znajduje się na tym samym statku co Amy. Tylko, że on do tej pory nie wiedział jaka jest tajemnica ,,Błogosławionego". Jako następca Najstarszego, który zajmuje najwyższą pozycję i który dowodzi ludnością żyjącą na statku, odkrywa wszystkie sekrety. Pewnego dnia odnajduje tajny poziom statku ... którego nie ma na mapie i tam właśnie spotyka dziewczynę, która oczarowała go swoim wyglądem, który był inny, gdyż wszyscy jego znajomi wyglądają tak samo, oliwkowa skóra, brązowe oczy i włosy. Starszy nie może zapomnieć o rudej dziewczynie, która jest zamrożona na ostatnim poziomie, póki ona się nie obudziła.


Książka mnie oczarowała. Historia dziejąca się na statku, który znajduje się gdzieś we Wszechświecie, zamrożona od kilkudziesięciu lat dziewczyna bardzo mi się spodobała. Historia dziejąca się w książce nie zanudza czytelnika, nie znalazłam w niej niczego zbędnego. Niekiedy potrafi wciągnąć w swój świat, że można zapomnieć o tym, gdzie naprawdę się znajdujemy, przenosimy się do tego dystopicznego świata.


Samo napomknięcie, że jest to książka dystopiczna powinno dać do zastanowienia na czym polega ta czarna wizja świata. Najstarszy zarządza ludnością nie bez powodu, ludzie są też jednakowi pod względem wyglądu nie bez powodu. A więc dlaczego? Starszy przygotowując się do objęcia władzy właśnie uczy się, dochodzi to tych powodów, a czytelnik temu towarzyszy. Przenosi się także w świat książki w najbardziej wciągającym momencie jaki jest odnalezienie człowieka, który powoduje chaos na statku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Reading is fun- Beth Revis ,,W otchłani”

Ocena:
Data:

Amy ma 17 lat wraz z rodzicami decyduję się wziąć udział w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż na nią ma trwać 300 lat, co oczywiste, uczestnicy żeby przeżyć muszą zostać zahibernowani. Niestety sprawy się komplikują i dziewczyna zostaje brutalnie wybudzona przed czasem. Budzi się na statku ,,Błogosławiony” który leci w kierunku nowej planety. Przewodzi na nim antypatyczny i despotyczny Najstarszy. Wprowadzone przez niego zasady są dla dziewczyny dziwne ... żeby nie mówić przerażające. Można tak samo powiedzieć o większość ludzi mieszkających na statku. Są w błogim stanie, niczym się nie przejmują, są jakby oderwani od rzeczywistości, ubezwłasnowolnieni. Nie mają marzeń, mechanicznie wypełniają powierzone im obowiązki. Dla dziewczyny jest wielkim szokiem, to co dzieje się w jej nowym miejscu zamieszkania. Ludzie tam mieszkający nie zachowują się tak jak w jej dawnym życiu. Jest zagubiona i samotna. Nie podoba jej się rzeczywistość w której przyszło jej żyć. Dodatkowo pojawia się kolejny problem, ktoś specjalnie wybudza ludzi z hibernacji, powodując ich śmierć. Dziewczynie wydaję się że, jedyną przychylną dla niej osobą jest Starszy, który ma się stać następcą Najstarszego. Ale czy rzeczywiście tak jest, czy może mu ufać?

Rzadko kiedy mam okazje czytać książki science fiction, jakoś nie przepadam za tym gatunkiem. Zawsze wydaje mi się, że będzie dużo opisów dziwnych obślizgłych zwierząt, jeszcze więcej odrażających istot, cała masa rożności, nic tak naprawdę nie wnoszącego i nie ciekawego. Książka ,,W otchłani” mnie zaskoczyła i to bardzo pozytywnie, czytało mi się ją bardzo dobrze.

Bohaterowie są interesujący, każdy jest inny, widać, że są postaciami złożonymi a przy tym tajemniczymi. Tak jak już wcześniej napisałam Najstarszy, jest przywódca statku, uważa się za nieomylnego, jest despotyczny i pozbawiony uczuć. Zasady których każe przestrzegać są dla człowieka żyjącego w obecnych czasach niezrozumiałe. Również miałam wrażenie, że jedyny doktor na statku, nie przestrzega przysięgi Hipokratesa. Starszy jest nastolatkiem, nie zna innego życia, zasad panujących w cywilizowanym świecie. Kształci go Najstarszy starając się wpoić mu swoje założenia. Odbieram Amy jako głos rozsądku dla Starszego, szanse która została mu dana od losu na zmianę swoje życia, na wprowadzenie do niego innych wartości.

Język książki jest barwny, opisy przestrzeni ,, świata tymczasowego” pobudzają wyobraźnie. Pozwalają na wyobrażenie sobie bytności w takim miejscu. Fabuła wciąga, zaskakuje, intryguję, ma wszystko co jest potrzebne na ciekawą książkę.

Wielką przyjemnością było dla mnie czytanie historii napisanej przez Beth Revis.
Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena