Koszyk 0
Opis:
Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic. Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia à la française nauczyła ją dopiero madame Chic. Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie có ... reczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic – uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności. Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą Wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer L. Scott
  • 2015
  • 1
  • 256
  • 197
  • 123
  • *, 9788308055113
  • 9788308055113
  • ZCGY0

Recenzje czytelników

"W domu Madame Chic"

Ocena:
Autor:
Data:
Jennifer, która wyjechała do Paryża na wymianę studencką, była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki a la francaise" nauczyła ją dopiero madame Chic.

Po latach Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię codziennych obowiązków. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki ... w którym zawsze jadano przy pięknie nakrytym stole, nie brakowało świeżych kwiatów, a wszyscy uwielbiali wspólne domowe posiłki.
Czy zabiegana kobieta, mama dwójki dzieci może stworzyć taki dom i celebrować każdą chwilę?
Jennifer postanowiła spróbować. I wiecie co? Naprawdę jej się to udało!
Cóż, wydawałoby się, że jest to raczej poradnik dla kobiet dorosłych, które mają już swoje mieszkanie, rodzinę i tak dalej. Jednak mimo iż wciąż jestem nastolatką, także wiele się z niego nauczyłam. Jennifer potrafi zaskakująco przedstawić nam, jak cieszyć się codziennymi obowiązkami. Nauczyła mnie także, że warto organizować sobie czas. Nie trzeba wszystkich obowiązków wykonywać od razu. Można rozłożyć je na cały tydzień i codziennie robić jedną, bądź kilka rzeczy.
W jej książce znajdują się także ciekawe porady dotyczące na przykład nakrywania stołu, efektywnego składania ręczników i wielu innych. Znajdziecie w niej także kilka przepisów na zdrowe i smaczne jedzenie - różnorakie koktajle, a nawet waniliowe babeczki z polewą truskawkową. Sama chętnie niektóre z nich wypróbuję.

Książka zawiera małe wprowadzenie, które ma na celu dokładnie wyjaśnić nam, co to jest szyk. Następnie są dwie części. Część pierwsza "W twoim domu" zawiera trzy podrozdziały dotyczące tego, jak zaprowadzić porządek u siebie w domu i na nowo go pokochać. Jennifer skutecznie radzi nam, jak pozbywać się rupieci i panować nad bałaganem. Natomiast część druga, zatytułowana "Codzienne przyjemności", dzieli się na kolejne trzy podrozdziały: o przyjemnościach poranka, przyjemnościach popołudnia oraz przyjemnościach wieczora. W niej znajdziecie wszystko poczynając od momentu, kiedy się budzimy, a kończąc na przygotowaniu śniadania na następny dzień.
Znajdziecie tutaj mnóstwo porad - możecie wykorzystać wszystkie lub tylko niektóre. Jednak zapewniam Was, że każda kobieta znajdzie w tym poradniku coś dla siebie. Nawet ja - szesnastolatka - wzięłam sobie do serca kilka porad Jennifer. Przecież w końcu nawet nastolatki mają swoje domowe obowiązki, prawda? :)
Serdecznie polecam! :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Co ma piernik do wiatraka?Tyle samo co Paryż do Kaliforni....

Ocena:
Autor:
Data:
Ile jest Madame Chic w Jennifer L. Scot? W tym poradniku zbyt mało. Moim zdaniem nieudana reanimacja pierwszej części” Lekcji Madame Chic”. Jenifer nieudolnie opisuje w swojej nowej książce amerykańskie doświadczenia w prowadzeniu domu. Każdy rozdział zawiera te same monotonne, powtarzane do znudzenia porady. Mało odniesień do francuskiego wysublimowanego stylu. Zlepek lapidarnych informacji zahaczający o pozytywne afirmacje Rhondy Byrne i perfekcyjnie poskładane ręczniki Anthea Turner ... Puenta nasuwa się sama.
Co można wiedzieć o życiu francuskich pszczół jak się siedzi w kalifornijskim ulu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena