Koszyk 0
Opis:
Uroczysko – jedyne takie miejsce, gdzie radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień. Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. To dzięki niemu zmieniło się życie wielu ludzi. Majka ma wrażenie, że gorzej już być nie może. Mąż ją porzuca, nastoletnia córka wykorzystuje każdą okazję do awantury, a komornik chce odebrać im dom ... Kiedy cały świat wali się jej na głowę, Majka postanawia uciec w Sudety, do Malowniczego. Z dala od wszystkiego chce zastanowić się nad przyszłością.Czy Majka odzyska upragniony spokój? Czy jej córka Marysia zadomowi się w nowym miejscu? Czy obie odnajdą upragnione szczęście i miłość?"Uroczysko" to doskonała powieść na poprawę nastroju. Nikt nie oprze się jej urokowi. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Kordel
 • 2015
 • 2
 • 384
 • 205
 • 144
 • *, 97883240-3871-8
 • 9788324038718
 • ZCQBS

Recenzje czytelników

ciepła, zabawna, dająca energię :)

Ocena:
Autor:
Data:
Zdrada, rozwód to dla kobiety jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Panie oddają związkom całe siebie, często poświęcają swoje marzenia, aspiracje i dbają o domowe ognisko kosztem własnych ambicji. To całkiem niezły układ, dopóki służy wszystkim członkom rodziny. Jednak kiedy ona się rozpada, kobiety zostają z niczym, na przysłowiowym lodzie...

W przypadku bohaterki książki "Uroczysko" Magdaleny Kordel rozwód przynosi upokorzenie, ogromne długi ... pozbawia dachu nad głową i poczucia bezpieczeństwa. Majka musi szybko poukładać sobie życie i sprawić by rozstanie jak najmniej obciążyło jej córkę Marysię. Okazuje się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...

I pamiętaj, skoro jest tak źle, że gorzej być nie może, to też dobra wiadomość.

Majka jest z wykształcenia nauczycielem, jednak w zawodzie pracowała krótko. Rodzina, bezpieczny finansowy byt zmusiły ją do poszukiwań bardziej dochodowego zajęcia. Nie uchroniło to ich od bankructwa. Zadufany w sobie pan mąż doprowadził ich do ruiny nonszalancją, kłamstwami, matacjami. Co więcej całą odpowiedzialnością obciąża Majkę, zostawia ją z kłopotami i śmie zrzucać winę za rozpad pożycia. Na szczęście kobieta jest silna, a wsparcie rodziców i przyjaciół pomagają jej podjąć istotne decyzje zabezpieczające jej przyszłość.

Dobrym sposobem na odreagowanie emocji jest odseparowanie się od świata. Majka wyjeżdża do rodzinnej posiadłości w Sudetach i tam w małej mieścinie Malownicze leczy rany. Odnajduje spokój i sens życia, a także odkrywa nowe pasje, znajduje zajęcie, które przynosi jej satysfakcję.

Nie ma czegoś takiego jak sytuacja bez wyjścia.

Miałam już przyjemność poznać jedną z książek Magdaleny Kordel. Zauroczył mnie jej ciepły, dowcipny, bezpretensjonalny styl. Autorka doskonale łączy ludzkie tragedie, ze sposobami na odkrycie przepisów na szczęście. W symetrycznych proporcjach serwuje radość i smutek, uśmiech i łzy, miłość i nienawiść. Prostym, nieskomplikowanym językiem trafia prosto w serce.

Dużym atutem powieści Magdaleny Kordel jest humor, żart, zabawne sceny i energia, która udziela się z całą pozytywną mocą. Doskonale rozładowują napięcie i sprawiają, że lekturę czyta się z lekkością i przyjemnością.

Nie mogłaś ratować czegoś innego, na przykład białych myszek? One też są maltretowane, rzucają je na pożarcie wężom, a są mniejsze i tańsze. Ale nie, ty musisz od razu z grubej rury! Inne dzieci przynoszą do domu małe kocięta, chore gołębie, a moja córka co? Przytargała krowę. Co sobie miała żałować.

"Uroczysko" to ciepła opowieść o podnoszeniu się z kryzysu, powrocie do marzeń, realizowaniu pasji i o relacjach na linii matka- córka. Wciąga bez ostrzeżenia, zaciska dłonie w pięści, podnosi usta w uśmiechu i daje satysfakcję i odprężenie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Urocze Malownicze

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość pani Magdaleny Kordel poznałam za sprawą powieści pt. "Malownicze. Tajemnica bzów". W tamtej powieści urzekła mnie sceneria małej, spokojnej wsi i historia sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak gdy Wydawnictwo Znak zdecydowało się wznowić serię Uroczysko, ja postanowiłam znowu zagłębić się w Malownicze i jej mieszkańców.

Tym razem akcja toczy się tylko i wyłącznie w czasach współczesnych. Główną bohaterką jest Majka, której świat właśnie legł w gruzach. Nie dosyć ... że mąż opuścił ją dla innej i chce rozwodu, to na dodatek straciła dom przez zaciągnięty przez męża kredyt bez jej wiedzy. Majka chce się odciąć od wszystkiego i postanawia razem z nastoletnią córką Marysią wyjechać na wieś do domu, który ciotka zostawiła w spadku jej rodzicom. Dom mieści się w uroczym miejscu zwanym Malownicze. Pomimo początkowych trudności oraz rozpaczy i strachu przed zmianami, Majce w końcu udaje się dostosować i polubić nowe miejsce, nowe zwyczaje i nowe zasady rządzące jej życiem.

Miło było znów powrócić do urokliwego Malowniczego. Książka jest przede wszystkim pełna humoru. Mimo wielu zmartwień, z którymi bohaterka musi się zmierzyć, ona i tak nie traci dobrego humoru i wciąż stać ją na sarkastyczne żarty, nawet o samej sobie. "Uroczysko" to również opowieść o zwykłej, ludzkiej życzliwości bez której człowiekowi byłoby ciężko w życiu. Bo gdyby nie sąsiedzi i inni mieszkańcy miasteczka to przystosowanie się Majki i Marysi do życia w nowym miejscu na pewno byłoby znacznie trudniejsze. A tutaj kobieta spotyka się z pomocą ze strony nauczycielki ze szkoły Alicji, pani Walerii - wiejskiej czarownicy, Czarka - weterynarza i wielu innych osób. Oprócz nich ma przy sobie również przyjaciółkę Jagodę oraz pomocnych rodziców.

Język powieści jest lekki i nieskomplikowany, czyli idealny na upalne dni. Podczas czytania można się zrelaksować, odprężyć i zagłębić w świat bohaterów, czyli zwykłych ludzi, których na świecie jest mnóstwo. Jest to szczerze mówiąc bardzo sielankowa lektura. Oprócz kilku, oczywiście wielkich zmartwień właściwie nic złego się nie dzieje, wszystko zaczyna się naprawiać. Mam wrażenie, że ta lektura miała na celu głównie rozweselenie czytelnika, wywołanie w nim pozytywnych myśli, pocieszenie i pokazanie, że nawet największe problemy się kiedyś kończą, a nawet może z nich wyjść coś pozytywnego.

Powieść pani Kordel jest bardzo optymistyczna. Polecam ją na gorące, letnie popołudnia, kiedy myśli się wyłącznie o odpoczynku przy dobrej, spokojnej, a zwłaszcza lekkiej lekturze. Do uroczego pensjonatu mam zamiar jeszcze powrócić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena