Koszyk 0
Opis:
Ustępujący ze stanowiska prezydent USA ulega naciskom dyrektora CIA i w ostatnich godzinach urzędowania ułaskawia Joela Backmana, waszyngtońskiego prawnika po pięćdziesiątce, skazanego na dwadzieścia lat więzienia za rzekomą zdradę stanu. Backman był wcześniej wszechpotężnym lobbystą, załatwiającym sprawy dla obcych rządów, ogromnych korporacji, bogatych firm. Stracił wszystko i trafił za kratki, bo podjął się pośrednictwa w sprzedaży oprogramowania ... dającego kontrolę nad supertajnym i niespotykanie zaawansowanym technologicznie szpiegowskim systemem satelitarnym. Twórcami tego oprogramowania byli trzej pakistańscy informatycy, którzy przypadkiem odkryli istnienie systemu satelitów i włamali się do niego. Nawet Pentagon nie miał pojęcia, do kogo ten system należy. FBI uniemożliwiło tę transakcję, zastawiając pułapkę na Backmana. Osamotniony, pod presją szantażu ze strony FBI, Backman nie wyjawił jednak najważniejszego: gdzie są ukryte dyski z hakerskim oprogramowaniem, kontrolującym satelity. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Grisham
  • 2014
  • 1
  • 464
  • 195
  • 122
  • 9788378858355
  • 9788378858355
  • ZBJT8

Recenzje czytelników

Świetny thriller i kryminał, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Ustępujący ze stanowiska prezydent USA ulega naciskom dyrektora CIA i w ostatnich godzinach urzędowania ułaskawia Joela Backmana, waszyngtońskiego prawnika po pięćdziesiątce, skazanego na dwadzieścia lat więzienia za rzekomą zdradę stanu. Backamn przesiedział w więzieniu o zaostrzonym rygorze dopiero kilka lat, a przed nim jeszcze grubo ponad 10 lat odsiadki ... Pewnego dnia od dyrektora wiezienia i przedstawiciela władz USA (obojętnie jak tajemniczo to brzmi) dostaje propozycję ułaskawienia w zamian za natychmiastowe i bezdyskusyjne opuszczenie terenu USA i udanie się zgodnie ze wskazówkami "opiekuna" w miejsce, którego nazwy na razie nie pozna. Pod zmienioną tożsamością ma żyć w wybranym przez prezydenta miejscu na koszt podatników USA. Do kraju nie wolno mu wrócić. Kto by nie skorzystał z takiej oferty. Backman udaje się do wojskowej bazy USA na terenie Włoch, stamtąd po upływie kilku dni zostaje przewieziony do niewielkiego miasteczka, umieszczony w obskurnym hoteliku, dostaje nowe ubrania, dokumenty, niewielkie kieszonkowe i nauczyciela jęz. włoskiego, z którym po 6-8 godzin każdego dnia uczy się języka. Wszystko zaczyna się jako tako układać (wszak wszystko jest lepsze od wieloletniego więzienia) do dnia gdy ma miejsce alarm. Backman jest przeniesiony w kolejne miejsce. A to dopiero początek. Co się za tym kryje? czy przeszłość mężczyzny ma tu jakiekolwiek znaczenie? Backman był przed osadzeniem w więzieniu wszechpotężnym lobbystą, załatwiającym sprawy dla obcych rządów, ogromnych korporacji, bogatych firm. Stracił wszystko i trafił za kratki, bo podjął się pośrednictwa w sprzedaży oprogramowania, dającego kontrolę nad supertajnym i niespotykanie zaawansowanym technologicznie szpiegowskim systemem satelitarnym o wdzięcznej nazwie Korek, za który grube miliardy oferowały światowe mocarstwa. Czy to co spowodowało uwolnienie Backmana i póżniejsze wydarzenia ma coś wspólnego z Korkiem? Czy mężczyźnie uda się uniknąć losu, jaki dla niego zaplanowano?
Ułaskawienie to świetna, trzymająca w napięciu książka. Grishamowi udało się stworzyć wyśmienitą powieść i książkę sensacyjną w jednym z bardzo ciekawym i inteligentnym głównym bohaterem i wspaniałymi opisami Włoch, w których przychodzi Backmanowi spędzić gro czasu.
Poznajemy opisy miast, słówka z języka włoskiego, aromaty i smaki włoskich potraw etc. Dla osób lubiących słoneczną Italię, lektura będzie wielka przyjemnością.
Fabuła bardzo ciekawa, akcja toczy się wartko, całość czyta się w kilka godzin. To takie doskonale skrojone czytadło, które się połyka. Klasyka, przy której spędza się kilka fajnych godzin. Gorąco zachęcam do lektury.
Książka była wydana kilka lat temu pod tytułem Wielki gracz.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena