Koszyk 0
Opis:
 Kiedy kończy się bajka, a zaczyna prawdziwe życie Historia Agnieszki i Pawła zaczyna się jak w bajce o Kopciuszku. On – bogaty przedsiębiorca, syn znanego prawnika. Ona – piękna dziewczyna z niewielkiej wsi, wychowana przez starszych i bardzo surowych rodziców. Ich drogi mogłyby się nigdy nie przeciąć, a jednak… Gdy pewnego dnia na wernisażu wystawy Paweł zachwycił się dziewczyną ... z obrazu, postanowił, że ją odnajdzie i się z nią ożeni. Agnieszka, kiedy go poznała, była przekonana, że dla tej miłości może poświęcić wszystko: więzi rodzinne, przyjaciół, miejsce, w którym dorastała. Nie miała znaczenia różnica wieku, status majątkowy czy wychowanie. Aż do dnia, w którym odkryła prawdę… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Małgorzata Garkowska
  • 2016
  • 1
  • 328
  • 205
  • 140
  • 9788365521-13-2
  • 9788365521132
  • ZDDQ2

Recenzje czytelników

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Małgorzata Garkowska postawiła w swoim debiucie na postaci kontrowersyjne, wzbudzające w czytelniku sprzeczne, ale jakże intensywne uczucia. Już dawno nie czułam tak żywych emocji kierowanych w stronę bohaterów i na przemian zalewała mnie fala litości, współczucia, zdenerwowania i wściekłości. Paweł to „prawie” książę z bajki. Prawie. Bo oprócz czaru urody i pieniędzy nie ma w sobie niczego z wymarzonych, książkowych ideałów. Pewny siebie, arogancki względem żony, robiący wszystko na pokaz ... Taki, że gdyby stał obok mnie, chyba wydrapałabym mu oczy. Naprawdę. Z kolei Agnieszka to przestraszona, nieśmiała, niemająca żadnego zdania kobieta, która niczym niewolnik została zamknięta w wielkim domu i pozbawiona wszelkich praw. Współczułam jej szczerze, ale i nie mogłam zrozumieć jej naiwności. Krótko mówiąc, jest tutaj autentyczna parada wrażeń, która wręcz zmusza do tego, by brnąć w tę historię dalej. Nie da się jej zostawić w dowolnym momencie nie myśląc o niej. Jej treść jest wręcz toksyczna.

Akcja powieści rozgrywana jest w dużej mierze w pięknym domu zamieszkiwanym przez głównych bohaterów. Chociaż może brzmieć to nieco nudnawo, nie martwcie się. Rodzina Rajewskich ma do zaoferowania o wiele więcej, niż mieszkańcy całego miasteczka.

W bardzo wiarygodny, wręcz namacalny sposób nakreśliła autorka całą tę historię. Chłonąc uczucia i myśli głównych bohaterów poznajemy ich na tyle, że z czasem jesteśmy w stanie przewidzieć ich kolejny krok. Ale uwaga. Już dawno nikt tak nie wyprowadził mnie w pole, jak Małgorzata Garkowska. Spodziewałam się zupełnie innego biegu wydarzeń, całkowicie odmiennego finału. Zmyliła mój trop, zbałamuciła mnie, ale i usatysfakcjonowała. Lubię takie zaskoczenia, zwłaszcza w powieściach tego gatunku.

O zdradzie, upokorzeniu, bezsilności i poszukiwaniu szczęścia w miejscu, gdzie niekoniecznie ono czeka. O ludziach złych i dobrych, którzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w momencie, kiedy jesteśmy przekonani, że takowe padło. O życiu niesprawiedliwymi i tym odzyskanym, pięknym oraz o konsekwencjach bezmyślności i bezuczuciowości, bo takowe mogą okazać się nieodwracalne. O tym właśnie jest ta książka, bulwersująca, absorbująca i wyraźnie odciskająca swój ślad w umyśle czytelnika. Mocne tąpnięcie w łagodnym świecie szczęśliwych kobiet.

Kolejny raz przekonałam się o tym, jak dobre potrafią okazać się debiuty. Trudno wychwycić tutaj jakiekolwiek błędy i zarzucić je autorce. Książkę polecam wszystkim dojrzałym kobietom, tym tkwiącym w udanych i nieudanych związkach. Być może „Układanka z uczuć” okaże się wyłącznie pełną emocji lekturą, a może i otwierającą oczy podpowiedzią. Ja ze swej strony gwarantuję mocne wrażenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość bez cukru

Ocena:
Autor:
Data:
"Rodzice Agnieszki polubili Pawła od pierwszej wizyty. Umiał się odnaleźć i zachować w każdej sytuacji i nic nie było w stanie go zaskoczyć. Matce wręczył oszałamiający bukiet kwiatów, a ojcu sprezentował butelkę oryginalnej śliwowicy. A potem wszystko potoczyło się jak w romantycznym filmie."
Miłość jak z bajki? Książę na białym koniu to mrzonka, a piękny zamek może się okazać luksusową pułapką. Tego właśnie doświadcza bohaterka książki Małgorzaty Garkowskiej. Agnieszka to młoda ... naiwna dziewczyna, którą z łatwością można manipulować. Najpierw pozwala swojemu ojcu kierować własnym życiem – decydować o wyborze studiów i planować resztę życia. Potem ster przejmuje jej mąż, który traktuje dziewczynę niczym trofeum i lalkę, która ma wykonywać polecenia i nie dyskutować...
Muszę przyznać, że Agnieszka irytowała mnie strasznie. Miałam chęć porządnie nią potrząsnąć i krzyknąć: ogarnij się! Potem zaczęłam się zastanawiać ile takich kobiet jest gdzieś wokół mnie. Takich, które zostały wychowane w przekonaniu, że posłuszeństwo wobec ojca i męża to obowiązek każdej kobiety. Że powinny odczuwać wdzięczność za drobne gesty czułości i uwagę na nie skierowane oraz przymykać oko na złe humory czy inne "wyskoki" mężczyzn. Autorka pokazuje realia, w jakich przyszło żyć wielu współczesnym kobietom. Mnie one nieco przygnębiają. Jednak z drugiej strony to wina społeczeństwa, że wciąż kreuje wizerunek związku patriarchalnego, gdzie cała racja jest po stronie "głowy rodziny".

Powieść Małgorzaty Garkowskiej z pewnością nie należy do literatury cukierkowej. To książka o prawdziwych ludziach, którzy popełniają błędy, krzywdzą innych, zdecydowanie nie są idealni. Dzięki temu historia opowiedziana przez autorkę zdaje się o wiele bardziej prawdziwa, realna. Agnieszka to młoda kobieta, którą widzimy w galerii handlowej, restauracji – z przystojnym mężczyzną u boku. Paweł to facet, za którym oglądamy się łakomie, ignorując obrączkę na palcu. W końcu to "tylko zabawa". Ile w naszym otoczeniu jest kobiet pokroju Iwony – dominujących, pewnych siebie i nie wahających się wskoczyć do łóżka szefowi za lepszą posadę? A ilu jest Piotrów – z pozoru niewinnych, pierwszych miłości?

"Układanka z uczuć" to opowieść o emocjach, trudnych zdarzeniach odmieniających człowieka, o skomplikowanej ludzkiej naturze. Napisana pięknym, lekko poetyckim językiem opowiada historię miłości trudnej, która rozpoczyna się jak w bajce. Jednak kolejne rozdziały są już prozą życia...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena