Koszyk 0
Opis:
Książka „Ubierz duszę” jest wyjątkową propozycją na rynku wydawniczym. Pod życzliwą opieką autorki wprowadza Czytelniczki do przyjaznego świata mody i stylu, który kocha kobiety bez względu na ich wiek, wygląd i sylwetkę. Uczy je poczucia własnej wartości i wyrażania piękna ukrytego we wnętrzu. Napisana w bezpośredni i humorystyczny sposób. Ten niezwykły „przewodnik” ... będzie dla wielu kobiet źródłem niekończących się inspiracji oraz pomoże wyrazić piękno ukryte we wnętrzu i umocnić poczucie własnej wartości. Nauczy też, między innymi, jak stworzyć własną „szafę marzeń”. W książce, oprócz profesjonalnych i szczegółowych wskazówek, zamieszczony został bogaty materiał zdjęciowy, prezentujący kobiety, które korzystając z fachowej wiedzy autorki z sukcesem przeszły proces metamorfozy wizerunkowej. Książka zainspirowana została cieszącymi się dużą popularnością cyklicznymi audycjami „Ubierz Duszę”, emitowanymi w Radiu „Plus”. Wybrane fragmenty znajdą Państwo w załączonej do niej płycie. Grażyna Paturalska – kreatorka i wykładowca wizerunku biznesowego i publicznego, osobista stylistka. Absolwentka studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego – kierunek Zarządzanie w sektorach mody. Posłanka IV kadencji Sejmu RP. Uczestniczka prestiżowych warsztatów mody i stylu. Ekspert stylistyczny i wizerunkowy, współpracujący między innymi z TVP, TVN oraz portalami internetowymi i profesjonalnymi pismami w dziedzinie mody. Autorka cyklicznych audycji „Ubierz Duszę” w Radiu Plus. Organizatorka i animatorka metamorfoz zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz wielu prestiżowych pokazów mody z udziałem modelek nieprofesjonalnych: czołowych polskich bizneswoman, słuchaczy Radia Plus oraz parlamentarzystek. Trener osobisty i konsultantka firm w zakresie autoprezentacji i kreowania wizerunku. Iwona Majewska-Opiełka autorka „Czasu kobiet” i „Siły kobiecości” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Grażyna Paturalska
  • 2014
  • 280
  • 242
  • 170
  • 978-83-7823-352-7
  • 9788378233527
  • ZBEEF

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Życie to najdłuższy wybieg,
po którym kroczysz,
bądź więc na nim najlepszą,
bo autentyczną modelką.”

W naszym polskim słowniku funkcjonuje niosąca pozytywny wydźwięk myśl: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Gdyby nie choroba, nigdy nie docenilibyśmy zdrowia. Gdyby nie zagapienie się i przegrzanie pojemnika z gumą przez Charlesa Goodyear’a, być może proces wulkanizacji do dzisiaj pozostałby nieodkryty. Gdyby też nie złamana noga Grażyny Paturalskiej ... możliwe że nie byłoby też jej książki „Ubierz duszę”, którą chciałam Wam dzisiaj przedstawić. Otóż to właśnie uziemienie autorki zaowocowało tą interesującą publikacją. Czy zatem wierzycie już, że z każdej nieszczęśliwej sytuacji można wynieść coś dobrego? Zatem uzbrojeni w pozytywne myślenie wyruszmy naprzeciw przygodzie pośród tego, co kobiety kochają najbardziej. Zanurzmy się w gęstwinie ubrań i kosmetyków, by odkryć swój własny, niepowtarzalny i trafiony styl.

Chorując – udajemy się do lekarza. Potrzebując dobrej fryzury – zdajemy się na zdolności fryzjera. Może więc w kwestii mody i wizerunku także warto zaufać specjaliście? Grażyna Paturalska – osobista stylistka, kreatorka i wykładowczyni wizerunku biznesowego pragnie uchylić nam rąbka tajemnicy zdobywanej przez lata wiedzy i dzieli się nią w swojej pierwszej książce, którą właśnie mamy okazję poznać.

Czy wiecie jaki jest Wasz typ urody? Czy zatem dobieracie ubrania wprost pasujące do niego? A może czasami stajecie przed lustrem i zastanawiacie się nad tym, cóż takiego zrobiłyście nie tak. Czy macie problem z doborem kreacji na odpowiednią okazję? Czy marzycie o tym, by pewnego dnia ktoś wskazał Wam właściwą drogę do wnętrza Waszego piękna? Grażyna Paturalska właśnie pragnie to zrobić – wystarczy jej zaufać. Autorka zabierze Was za rękę i oprowadzi po zakamarkach gigantycznej garderoby, by szczegółowo omówić każde z ubrań. Pokaże Wam jak dobierać kolory i dodatki, a co najważniejsze – pozwoli Wam odkryć Wasz typ urody, dzięki czemu już zawsze będziecie wiedzieć w czym wyglądacie korzystnie, a w czym zwyczajnie źle. Krok po kroku, coraz bogatsze w niezbędną wiedzę wykreujecie swój niepowtarzalny – aczkolwiek dobrze prezentujący się styl, a Wasze stare ubrania być może staną się inspiracją do stworzenia czegoś nowego.

„Nie jesteśmy niewolnikami mody, nie bądźmy jej ofiarami, bo to MODA ma nam służyć! Zaprzyjaźnijmy się więc z nią i nauczmy się czerpać z tego jak największą przyjemność i korzyści.”

„Ubierz duszę” to nie prowadzony wedle ściśle wytyczonych reguł poradnik o modzie. Autorka, niczym serdeczna przyjaciółka sugeruje, pomaga i przy użyciu przykładów pokazuje różnorakie opcje, dzięki którym kobieta może poczuć się piękna. Uświadamia także to, warto o siebie zadbać nawet bez okazji, bo makijaż może poprawić humor, a czując się cudownie, roztaczamy wokół siebie niezwykłą, przyciągającą aurę.

Autorka książki pisze dla wszystkich kobiet – mając na uwadze te nieco zamożniejsze, ale także i takie, które nie mogą sobie pozwolić na całkowitą zmianę garderoby. Otóż nowy styl niekoniecznie musi wiązać się z wielkimi wydatkami. Wystarczy poznać kilka trików i zakochać się w eksperymentowaniu, a efekt – zobaczycie już same.

„To styl życia determinuje styl bycia.”

Torebki, stroje kąpielowe, nakrycia głowy, apaszki, paski, a nawet parasole. Grażyna Paturalska nie pomija żadnego szczegółu, bo przecież całokształt tworzony jest z małych elementów – a każdy ma znaczenie. Jak być damą i nie dać się zaskoczyć? Teraz możecie się tego nauczyć. Korzystanie z pomocy specjalistki nie jest wyrazem słabości, a mądrości. Bo przecież dążąc do perfekcji warto wzorować się tylko na tej słusznej wiedzy, a nikt z nas nie jest alfą i omegą. Dzięki tej publikacji możecie przeszkolić się i opanować własne błędy nie tylko dotyczące ubioru, ale i makijażu. A w tym przypadku autorka zatrudniła do pomocy osobę, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych metamorfoz przy użyciu pudru, cieni czy tuszu do rzęs.

Czy nadal nie wierzycie w to, że bogatsze w wiedzę specjalistów możecie wyglądać lepiej? Zatem co powiecie na naoczny dowód, którym Grażyna Paturalska raczy Was w ostatnim rozdziale? To właśnie tam znajdziecie przykłady metamorfoz, a więc zdjęcia modelek – zwyczajnych kobiet, które dzięki wskazówkom wydobyły ducha swojej urody i teraz mogą cieszyć się jego blaskiem.

Przystępnie przekazana wiedza, praktyczne wskazówki, przyjazne amatorom mody słownictwo i będące nie tylko pięknym dodatkiem, ale i pomocą fotografie – to wszystko sprawia, że książka „Ubierz duszę” może stać się dyskretną bronią i przyjaciółką każdej kobiety. Co musicie zrobić? Zaufać autorce i uwierzyć w to, że w każdej z nas tkwi piękno. Bo dążąc do ideału nie należy kopiować tych, które już istnieją, a umieć spojrzeć na siebie inaczej i właśnie tego stara się nauczyć Grażyna Paturalska. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena