Koszyk 0
Opis:
Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Katarzyna Bonda
 • 2015
 • 1
 • 608
 • 175
 • 111
 • *, 9788377589625
 • 9788377589625
 • ZCFJR

Recenzje czytelników

polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka godna polecenia! Dotychczas Bondy czytałam "Pochłaniacz" i "Polskie morderczynie". Każda z tych lektur wciągnęła mnie, a przede wszystkim zachęciła do przeczytania kolejnych pozycji autorki. Odpowiada mi styk i język Bondy. Polska królowa kryminału.
Czy ta recenzja była przydatna?

Jeśli ktoś lubi tajemnicę przeplataną z romantycznością, to coś dla niego

Ocena:
Data:
Zabytkowa kamienica w Katowicach łączy dwie zbrodnie. Jedną sprzed lat i druga - z ostatniej chwili. Profiler Hubert Meyer i prokurator Weronika Rudy starają się odnaleźć sprawcę. Bohaterzy szukając przestępcy popełniają wiele błędów i często muszą zaczynać od samego początku. W końcu jednak staje się jasne, co naprawdę się wydarzyło i aż trudno uwierzyć w pomysłowość autorki.

Kryminał Katarzyny Bondy opowiada nie tylko o świetnie przemyślanych i zagmatwanych intrygach, ale także o miłości ... a miejscami jest na prawdę zabawny.

"Tylko martwi nie kłamią" ma jednak według mnie poważną wadę. Bonda skupiła się bardziej (a przynajmniej tak mi się wydawało) na opisywaniu życia uczuciowego bohaterów niż na samej zbrodni, co było dla mniej mało interesujące i w miarę czytania coraz bardziej nużące. To sprawia, że tylko czekałam, żeby ją skończyć. Mimo ciekawego pomysłu autorki, książka nie przypadła mi do gustu, a to przez zajęcie się zbyt wieloma sprawami naraz, mieszając dochodzenie z prywatnymi uczuciami profliera.

Książki zdecydowanie nie poleciłabym zwolennikom klasycznych kryminałów (jak autorstwa Agathy Christie czy Arthura Conana Doyle'a), ale jeśli ktoś lubi tajemnicę przeplataną z romantycznością, to coś dla niego.
Nowhere Man, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena