Koszyk 0
Opis:
Seria przygód Tupcia Chrupcia Przygody znanego i lubianego przez małych czytelników Tupcia Chrupcia. Seria książeczek z pięknymi ilustracjami oraz historyjkami, które pomagają dzieciom oswoić się z nowymi sytuacjami.
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Eliza Piotrowska
 • 2016
 • 24
 • 260
 • 235
 • 97883280-3190-6
 • 9788328031906
 • ZDA6I
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Dla przyszłych przedszkolaków

Ocena:
Autor:
Data:
Nadszedł dzień, kiedy Tupcio Chrupcio miał po raz pierwszy iść do przedszkola. Jednak zamiast ubrać fartuszek i ruszyć w drogę, Tupcio zaczął z uporem prosić mamę, by pozwoliła mu zostać w domu. Mama w końcu uległa i pozwoliła mu towarzyszyć jej w codziennych obowiązkach. Tupcio czekał, aż mama skończy sprzątanie, potem rozmowę przez telefon i pogaduszki ze spotkaną przyjaciółką. Nudził się strasznie i nie mógł się doczekać, kiedy mama znajdzie czas na zabawę. W końcu, w drodze na zakupy ... kiedy mama rozmawiała ze znajomą, zobaczył znak wskazujący drogę do przedszkola. Podążając za kierunkowskazem poszedł zajrzeć do sali przedszkolnej. Zdziwił się widząc, że jego przyjaciele świetnie się bawią i pozazdrościł im tego. Następnego dnia Tupcio Chrupciu już bez sprzeciwu poszedł do przedszkola i świetnie się tam bawił.

"Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal" skupia się głównie na przekonaniu dzieci do przedszkola. Książka pokazuje, że mama ma obowiązki i nie ma czasu na zabawę, przez co często dziecko w domu się nudzi. W przedszkolu natomiast jest dużo dzieci, które wspólnie spędzają miło czas. Świetnie się bawią, nikt nie płacze, nikt nie czuje się tam źle. Przedstawiony jest również program dnia przedszkolaka. Dzieci w przedszkolu jedzą, bawią się, śpią i znowu się bawią. Czyli jest jak w domu, tylko fajniej, bo nie ma miejsca na nudę ;)

"Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal" to generalnie fajna książka, która z pewnością przyda się w przypadku dzieci negatywnie nastawionych do przedszkola. Jednak nie podoba mi się fragment o tym, że podczas rozmowy mamy, Tupcio bez pytania oddala się od niej i sam idzie do przedszkola. Zapewne przedszkole stało zaraz za znakiem ... jednak, w przypadku oddalania się malucha, wolę by dziecko dostawało jasne i jednoznaczne komunikaty ze wszystkich źródeł, także z książek.

Książkę "Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal" polecam jako lekturę w czasie przygotowywania dziecka do pójścia do przedszkola. Nie bardzo przyda się ona w sytuacji, kiedy dziecko już w przedszkolu było i wie jak tam jest. Książka ta nie porusza tematu uczuć dziecka, nie ma tu nic o strachu, wstydzie i innych emocjach, które mogą towarzyszyć dziecku na tym etapie życia.

Zapraszam na bloga, gdzie pokazuję zdjęcia książki
https://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/08/tupcio-chrupcio-przedszkolak-na-medal-e.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena