Koszyk 0
Opis:
Po raz pierwszy Leszek Balcerowicz opowiada o swoim życiu. O dzieciństwie, kiedy bójki z chłopakami uczyły go twardości, o sporcie, który budował cechy zwycięzcy, o kulisach wprowadzania planu Balcerowicza, o swoich niepokojach i emocjach. To opowieść o tym, jaki jest człowiek, który wprowadził w Polsce kapitalizm i wciąż bije się o to, żeby Polska dogoniła Zachód.
Mniej Więcej
  • Leszek Balcerowicz, Marta Stremecka
  • 2014
  • 336
  • 226
  • 140
  • 978-83-7700-160-8
  • 9788377001608
  • ZBJTC

Recenzje czytelników

Potencjał nie do końca wykorzystany

Ocena:
Autor:
Data:
W książce Leszek Balcerowicz przedstawia historię swojego życia, głównie zawodowego, ale też prywatnego. Prowadzi nas również za kulisy tzw. planu Balcerowicza, ukazuje, z jakimi problemami przyszło mu się mierzyć jako wicepremierowi i ministrowi finansów u progu III RP. Poznajemy też opinię wieloletniego profesora SGH na aktualne tematy związane ze światową ekonomią.

Wywiad-rzekę czyta się wartko, laik nie natknie się na zbyt wiele fachowych terminów, a jeżeli już one występują (np ... nawis inflacyjny), są w sposób bardzo przystępny objaśniane.

Osobiście żałuję jednak, że Marta Stremecka nie zadaje swojemu rozmówcy zbyt wymagających pytań (a te przydałyby się zwłaszcza w kontekście efektów ubocznych wyżej wspomnianego planu Balcerowicza), raczej sygnalizuje tylko, jakie tematy Balcerowicz powinien w danym momencie poruszyć. Stąd książkę oceniam jako satysfakcjonującą, lecz nie wybitną.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodatek do ciekawego życia.

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze jest miło poznać wyjątkowego człowieka. Jednak znacznie milej wiedzieć za jaką sprawę walczy i przyłączyć się do niego. Osobiście wolę prowadzić dyskusję z ekonomicznego punktu widzenia o programie prof. Balcerowicza i dowodzić sceptykom, że to On ma rację. Książka jest dodatkiem do kawy na który niewątpliwie można poświęcić kilka chwil.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena