Koszyk 0
Opis:
Wybawiciel ludu pustyni zniknął. Tron z Czaszek stoi pusty. Synowie Ahmanna rozpoczynają bezwzględną walkę o władzę. Wybawiciel z zielonych krain także zniknął. Wokół Bluszczowego Tronu wiąże się sieć intryg sięgająca aż po Zakątek, ale władcy Thesy nie przejmują się zagrożeniem ze strony Sharum. Świat się zmienia. Tylko demony jak co noc wychodzą ... z Otchłani. A z dala od dworskiej polityki rodzi się plan najważniejszej wojny. Wojny o przetrwanie ludzkości… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Peter V. Brett
  • 2015
  • 1
  • 584
  • 205
  • 125
  • 978837964-069-0
  • 9788379640690
  • ZCX89

Recenzje czytelników

Tron z czaszek

Ocena:
Autor:
Data:
2 tom na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do pierwszego.Autor sięgną po coś więcej niż wartka akcja co zdecydowanie poprawiło jakość książki. Z niecierpliwością czekam na kolejną część cyklu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Najlepsza cześć serii!!

Ocena:
Autor:
Data:
Ta i więcej recenzji na geeklife.pl/ksiazki

Dotarłem do końca Demonicznego Cyklu, a raczej przeczytałem ostatni tom jaki pojawił się w Polsce (i na świecie). Na ciąg dalszy przyjdzie nam poczekać do 2017, albo nawet 2018 roku, co oznacza długi odpoczynek od otchłańców, Arlena, Jardira i spółki. Przeczytajcie recenzję.

Wracamy do bohaterów Zakątka, którzy po wezwaniu przez księcia Rhinbecka podróżują do Angiers. Oprócz Thamosa wezwani zostali Leesha, Rojer ze swoimi żonami oraz Gared ... Ten ostatni jako baron Zakątka z polecenia księżnej matki na dworze musi znaleźć sobie żonę.

Gared naturalnie jest bohaterem drugoplanowym dlatego jego wątek jest pretekstem do skomplikowania życia Rojera oraz Leeshy. Zielarka odrzucona przez Thamosa, który dowiedział się, że dziewczyna nosi dziecko Jardira, ma swoje wahania nastrojów i podejmuje głupie decyzje. Z każdym kolejnym tomem wątek Leeshy jest co raz słabszy i nudniejszy. To co było w niej najlepsze w pierwszych książkach zaczęło zacierać się po wizycie w podbitym przez Krasjan forcie i romansie z Jardirem. Niby nie chce, ale che, albo chce tylko, że inaczej… Głowa boli od jej problemów rodem z Mody na Sukces. Rozterki rozchwianej emocjonalnie dziewczyny w świecie zagrożonym przez armie demonów nie powinny mieć miejsca. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach jej postać zostanie przebudowana i znów stanie się silną, niezależną i bezwzględnie potrzebną społeczności osobą. Zobaczymy.

Ważniejszy jest natomiast wątek Rojera. Gdy Leesha poznała skrzypka ten był ledwo żywy, skatowany przez innych minstreli. Jego oprawca Jasin Złotogłosy o ksywce Pogłos jest heroldem księcia Rhinbecka. Rojer pała żądzą zemsty, a książęcy herold chętnie zamknąłby niedokończoną sprawę. Problem w tym, że jeden zajmuje wysoką pozycję w Angiers, a drugi to jedna z najważniejszych osób w Zakątku Wybawiciela. Jak zostało to rozwiązane? Bardzo dobrze! Oczywiście nie mogę zdradzać szczegółów, ale przebieg wątku ma swoje konkretniejsze momenty. Przy okazji dowiadujemy się nieco więcej o żonach Rojera – Amanvah i Sikvah. Szczególnie interesująca okazuje się druga dziewczyna, ponieważ ujawnia skrywane, zupełnie niespodziewane talenty.

W okolicach połowy akcja mocno przyspiesza i to co się dzieje zostawia daleko w tyle wydarzenia z ostatnich 3-4 książek! Poważnie! Mamy bitwę o Lakton, w której Thamos mierzy się z krasjanami dowodzonymi przez Jayana – syna Jardira i aktualnego Shar Dama Ka. Mamy też gigantyczną bitwę w Angiers. Trup ściele się gęsto, ginie wiele, bardzo wiele postaci. Tak naprawdę dopiero teraz mamy prawdziwą Wojnę w Blasku Dnia, o której Jardir mówił już dawno, zbyt dawno temu. Podoba mi się sposób w jaki autor rozwiązał kilka przewijających się od dłuższego czasu wątków, a powstałe nowe rozgałęzienia fabuły zwiastują duże trzęsienie ziemi w kolejnych tomach. Wiele razy chce się krzyknąć „wow„, „ale jak?!„, „niemożliwe…„. Druga połowa książki jest po prostu fenomenalna!

Co ciekawe w książce Tron z Czaszek Księga II można powiedzieć, że nie pojawia się żadna walka z demonami. Całość w 100% skupia się na intrygach dotyczących rządzenia zarówno w obozach krasjańskich jak krainach północnych. Nie ma też dwóch Wybawicieli. Tak, Arlen i Jardir pojawiają się jedynie w króciutkim epilogu, który na dobrą sprawę jest wstępem do kolejnej książki, na którą przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Bez demonów, bez Arlena bez Jardira Tron z Czaszek Księga II okazuje się najlepszą odsłoną od lat. Chcę więcej!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena