Koszyk 0
Opis:
 Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie…Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków ... Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Feeria
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Kołosowska
 • 2016
 • 1
 • 312
 • 143
 • 204
 • 978837229-535-4
 • 9788372295354
 • ZD43L

Recenzje czytelników

dominika-szalomska.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Czasem jesteśmy już tak przyzwyczajeni do szarości naszego życia, że nie robimy nic z tym, by nabrało kolorów. Co zrobić, by zyskało żywszych barw?
Premiera: 14 stycznia 2016r.
Kiedy przychodzi nowy rok, przychodzą nowe książki, schemat się powtarza, ale żaden książkoholik na to nie narzeka, nawet ja. Uwielbiam, gdy kurier dzwoni do drzwi i przekazuje kolejną paczuszkę (tylko mój pies nie lubi kurierów, bo ośmielają się dzwonić, pukać, stukać....) ... Takimi nowościami zasypuje mnie Wydawnictwo Feeria, a ja ich za to kocham, tę książkę na Weekend... przeczytałam w grudniu i od tamtej pory marzyłam by zrobić dla Was z nią zabawę. Namówiłam Autorkę, która z wielką chęcią we wszystkim się udziela, a ja jestem spokojna, bo i ona i my wszyscy będziemy zadowoleni. Nie ma jednak dużo co tutaj mówić, musicie tylko przeczytać tę recenzję i zapoznać się z książką, z którą spędzimy cały Weekend!!!!
Zapraszam do rozwinięcia i czytania! http://dominika-szalomska.blogspot.com/2016/01/weekend-z-magdalena-koosowska-recenzja.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trawa znów będzie zielona, niebo rozbłyśnie milionem gwiazd

Ocena:
Autor:
Data:
Magdalena Kołosowska – autorka książki jest zodiakalnym wodnikiem, cechuje ją gadulstwo, niepoprawny optymizm i zamiłowanie do książek, gotowania oraz fotografii. Z przyjemnością godzi pracę ze swoimi pasjami. Na co dzień mieszka w Balicach, gdzie słucha Hansa Zimmera i wszelkich odmian metalu. Ma dwie córki.

Majka, a właściwie Maria – bohaterka „Trawy bardziej zielonej” jest trzydziestoletnią kobietą, która od dziesięciu lat pozostaje w związku małżeńskim. Ślub wzięła spontanicznie ... w młodym wieku. Bardzo tego żałuje czując, że z mężem ma już niewiele wspólnego, zwłaszcza od kiedy wjechał zagranicę. Monikę – swoją przyjaciółkę poznała przed ośmioma laty w pracy i choć spedycja długo się jej nie trzymała, to ich znajomość przetrwałą lata. Pewnego dnia kobiety spontanicznie postanowiły udać się na Mazury, gdzie poznały dwóch przystojnych mężczyzn. Nic nie zapowiadało tego, że ten wyjazd na zawsze odmieni ich życie.

„Trawa bardziej zielona” jest uroczą opowieścią skierowaną raczej do żeńskiej części czytelników. Uważam jednak, że nie każdemu się spodoba. Przepełniona jest długimi opisami. Dialogi zredukowane zostały do minimum. To opowieść o niespełnionych miłościach dwóch kobiet, które równie szybko się skończyły, jak i zaczęły. Powieść czyta się szybko. Zdania nakreślone zostały w sposób składny, obdarzony bogactwem przymiotników opisujących wewnętrzne odczucia bohaterów. Spodobało mi się to, że Maja i Monika bardzo różnią się od siebie. Pierwsza z nich jest spokojna, nieco nostalgiczna, poukładana, druga natomiast przebojowa, szalona i spontaniczna. Osobiście wolę, gdy książka zawiera więcej akcji, niż wspomnień, rozmyśleń, ale mimo wszystko ma ona coś co sprawiło, że nie mogłam się od niej odebrać. W pozycji tej mamy do czynienia z wielorakim narratorem. Historia została przedstawiona z perspektywy czterech głównych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję poznać ją z każdej strony i zrozumieć jej sens.

Pomyśleć można, że fabuła przedstawiona w „Trawie bardziej zielonej” jest nieco banalna i przewidywalna, ale pozycje takie jak ta są miłą odskocznią od dnia codziennego. Warto czasem pomarzyć o Johnnym Deppie lub innym piracie. Polecam serdecznie zwłaszcza czytelniczkom lubiącym wszelkiego rodzaju romanse i książki obyczajowe.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena