Koszyk 0
Opis:
Coś niedobrego dzieje się z Bonnie Winter. Praca Bonnie nie należy do standardowych - kobieta doprowadza do porządku miejsca zbrodni. Niejedno już widziała, więc naprawdę dużo potrzeba, by zrobić na niej wrażenie. Jednak, o ile środki chemiczne są w stanie usunąć krew i inne oznaki makabry, pewnych grzechów nie da się wymazać. Nawet nie potraficie sobie tego wyobrazić. Genialna, niepokojąca, wytrącająca z równowagi powieść Grahama Mastertona ukazuje to, co niewyjaśnione ... z przerażającą precyzją i elegancją, odnajdując zagrożenie nawet w najzwyklejszych elementach życia codziennego. Przekrocz granice świata Bonnie Winter. A potem spróbuj o nim zapomnieć. Do powieści zostały dołączone dwa opowiadania Grahama Mastertona: Bazgroły i Szamański kompas. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Graham Masterton
 • 2012
 • 1
 • 264
 • 205
 • 145
 • 9788376741680
 • 9788376741680
 • ZAHBU

Recenzje czytelników

Pełna napięcia i zaskakująca powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Graham Masterton w pełni zasłużył na tytuł mistrza grozy i horroru, co po raz kolejny udowadnia - w książce tej znajdziemy wszystko, co w Mastertonie warte uwagi. Gdyby po przeczytaniu "Traumy" komuś było zbyt mało mocnych wrażeń, na koniec czekają niespodzianki, ponieważ w wydaniu tym znajdują się dodatkowo dwa opowiadania: "Bazgroły", oraz "Szamański kompas".

Jeśli chodzi o danie główne, czyli "Traumę" ... jest to opowieść w której wiodąca rola przypadła Bonnie Winter, kobiecie prowadzącej firmę sprzątającą. Ale nie, nie chodzi o zwykłe sprzątanie, bo cóż by było w tym niepokojącego...? Bonnie Winter, zupełnie typowa żona i matka, zajmuje się sprzątaniem miejsc, w których doszło do nagłej śmierci, makabrycznych zbrodni i samobójstw (ale też zgonów naturalnych, które zostają odkryte po paru tygodniach, więc efekty rozkładu ciała wymagają uprzątnięcia - nie wystarczy tu mokra ściereczka). Ogólnie rzecz biorąc, zadaniem ekipy Bonnie jest wyczyszczenie pozostałości: krwi denatów, czasem wnętrzności i/lub płynów powstających podczas rozkładu ciał, tak aby mieszkania znów nadawały się do użytku. Zajęcie jest makabryczne, więc oczywiście Masterton oprowadzi czytelnika po kilku scenach zbrodni, oraz zapozna z okropnymi szczegółami tych wydarzeń. Ponieważ przed napisaniem powieści przeprowadził dokładny research, zatem wszystko cechuje wysoki realizm.

Wątek demonicznych złych mocy oczywiście też się pojawi, a jakże. Tym razem wykorzystana została meksykańska legenda, ale nie zdradzę na ten temat nic więcej. Powiem tylko, że będzie trzeba nieco poczekać na finał, ponieważ w tej powieści, mistrz grozy postawił na stopniowe budowanie napięcia i asy z rękawa wyciągnie dopiero pod koniec. A koniec będzie naprawdę dobry.

Podsumowując, pewien reżyser był mocno zainteresowany kupnem praw autorskich i produkcją filmu na podstawie tej powieści. Niestety z powodu kryzysu finansowego sprawa nie doszła do skutku. Mam ogromną nadzieję, iż kiedyś ten film powstanie. Historia stanowi świetny materiał na thriller! A póki co, gorąco polecam książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bardzo wciągająca powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Książka godna polecenia, bardzo wciąga przeczytana przeze mnie jednym tchem. Jest świetnie napisana. "Trauma" to lektura dla wielbicieli mocnych wrażeń i drastycznych scen, ale również dla miłośników powieści psychologicznych będzie gratką.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena