Koszyk 0
Opis:
Zastanawialiście się kiedyś, co moglibyście zobaczyć, gdybyście byli mali jak myszka lub wielcy jak ogromna żyrafa? Czy wtedy dalibyście radę schować się w swoich ulubionych kryjówkach czy zjeść ulubioną czekoladę, która teraz mogłaby być większa od Was? Czy udało Wam się odnaleźć ciekawe zwierzę w popękanym chodniku? A czy próbowaliście już ... narysować ciszę i miłość? To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko!Mądry tekst Piotra Nowickiego i niezwykłe ilustracje Alicji Musiał tworzą podręcznik fantazjowania, który uczy kreatywnego myślenia i podpowiada, jak patrzeć na codzienny świat w nieszablonowy sposób. Książka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni! Zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Idealna zarówno do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela, i to wielokrotnie! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Piotr Nowicki
 • 2015
 • 40
 • 280
 • 206
 • 978837915-217-9
 • 9788379152179
 • ZCR1Q
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

wiersze

Ocena:
Autor:
Data:
Przywykliśmy do książek opowiadających proste historie o zwierzętach, księżniczkach wróżkach itd., czyli wszystkim, co nie jest związane z naszym otoczeniem. Za pomocą wieczornych czytanek dziecko ucieka w świat wyobraźni. Piotr Nowicki kontynuuje tę tendencję, ale w nieco innej formie. W książce „To się w głowie nie mieści” zabiera małych czytelników w świat samopoznanie i refleksji nad światem ... Autor zmusza dzieci do analizy obecnego wyglądu świata oraz badania przez dzieci ich możliwości poznawczych, fizycznych i pozwala na samodzielne tworzenie światów niezwykłych.
Książka pełna przykładów, pytań do dzieci, wprowadzania ich w podstawowe rozważania filozoficzne zmusza do myślenia i analizy, rozwija wyobraźnię oraz samodzielność w myśleniu. Do tego bardzo dobrze zmusza dzieci do mówienia, co jest doskonałym ćwiczeniem umiejętności językowych.
Książka Piotra Nowickiego jest świetnym przykładem tego jak z dzieckiem należy rozmawiać i zachęcać do dzielenia się wyobrażeniami, spostrzeżeniami, w jaki sposób pomagać rozwijać zdziwienie nad światem. Każdy niedługi tekst jest również propozycją zabawy. Dziecko może starać się namalować lub narysować to co sobie wyobraziło. Do tematów można ciągle wracać i analizować jak bardzo zmieniły się wyobrażenia od poprzednich zamieszczonych na wcześniejszych pracach.
„To się w głowie nie mieści” to interesująca książka dla przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

To się w głowie nie mieści. Czyli jak pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Ocena:
Autor:
Data:
Już dawno książka nie wywarła ma mnie takiego wrażenia. Może dlatego ,że obudziła we mnie dziecko? Może dlatego, że nawet dorosłemu otwiera umysł i pomaga spojrzeć na świat z innego punktu widzenia? Zapewne jedno i drugie po trochu.
Dziecko to biała karta. Jego myślenie i postrzeganie świata jest niczym nieograniczone. Ma umysł otwarty na wszystko. Nie krzywi się widząc lub słysząc coś co jest niedorzeczne dla dorosłych. Każda nowość jest dla niego ważna i ciekawa ... Z biegiem lat jesteśmy coraz bardziej ograniczani, a to przez programy nauczania, a to przez styl życia i społeczeństwo w jakim się znajdujemy, w końcu przez nas samych. Czytając tą książkę odruchowo wykonywałam zawarte w niej 16 ćwiczeń. Powiem Wam, że to niezwykłe uczucie, choć mój umysł początkowo opierał się takiemu niespotykanemu sposobowi myślenia. Kiedy już skończyłam ją czytać pomyślałam, że będzie ona świetnym przewodnikiem po krainie wyobraźni i marzeń dla całej naszej rodziny.
Ćwiczenia zawarte w tej książce:
ułatwiają wyobrażanie sobie życia w innej skali i pomagają zrozumieć dziecku, że ta sama cecha może być zarówno wadą, jak i zaletą;
pomagają dziecku poznać pojęcia abstrakcyjne, zmuszają je do refleksji nad tym, jak rozumie słowa, których używa, a które nie są prostymi określeniami konkretnych przedmiotów (cisza, miłość);
rozwijają wyobraźnię związaną z innymi zmysłami niż wzrok i kształtują wrażliwość na subtelne cechy otoczenia;
pobudzają wyobraźnię wzrokową, spostrzegawczość i kształtują nawyk uważnej obserwacji otoczenia.
Jedynie ilustracje w tej książce są moim zdaniem zbyt dorosłe i trochę ponure. Mam wrażenie, że ich autorka chciała w ten sposób oddziaływać na rodziców i pobudzać ich wyobraźnię aby zachęcić do takiego rodzaju zabawy z dzieckiem. Szkoda, że nie są one bardziej adekwatne do wieku małego czytelnika. Rodzic bez problemu zaciekawiłby się rozwojem wyobraźni swojego dziecka za sprawą samego tekstu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena