Koszyk 0
Opis:
Znacie „Tajemny ogród”? To niezwykła książka do kolorowania, o której mówi już cały świat. Teraz powraca w wydaniu specjalnym dla kolekcjonerów – w znacznie większym formacie, na grubym, zadrukowanym jednostronnie papierze i z wyrywanymi kartkami – po to, by móc je pokolorować, oprawić i powiesić. Ta ekskluzywna publikacja, zawierająca dwadzieścia ilustracji wybranych przez autorkę ... z „Tajemnego ogrodu”, zachwyci kolorofanów w każdym wieku. Johanna Basford jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Johanna Basford
  • 2015
  • 1
  • 40
  • 330
  • 250
  • 9788310-13019-8
  • 9788310130198
  • ZCXRE

Recenzje czytelników

świetna kolorowanka

Ocena:
Autor:
Data:
„Tajemniczy ogród” to kolorowanka zabierająca nas w niezwykły świat roślin, zakamarków, owadów, miejsc zachęcających do zabawy, rajskich ptaków, przyciągających oko kompozycji kwiatów, skradających się zwierząt, tajemniczych domków, drzew pełnych życia i pobudzających wyobraźnię. Drugie wydanie ma to czego brakowało pierwszemu: piękne ilustracje wydrukowano jednostronne na bardzo grubym papierze, dzięki czemu można łatwo wyrywać kartki, rysować nie tylko kredkami, ale i długopisami i pisakami ... Gotowe, oprawione dzieło może być świetnym prezentem dla najbliższych lub ozdobą naszych ścian.
Poza walorami estetycznymi, technicznymi plusem tego wydania jest format oraz rezygnacja z zadań wkomponowanych w obrazek dla rysujących.
Rysowanie niewielkich szczegółów jest dla dzieci w wieku szkolnych i starszych świetnym ćwiczeniem rąk. Tajemnicze zakamarki, piękne kompozycje sprawiają, że osoba ćwicząca swoje umiejętności manualne nie męczy się tak szybko. Do tego konieczność powracania każdego dnia sprawia, że mniejsi i więksi odbiorcy uczą się cierpliwości i wracania do nieskończonych zadań oraz rozwijają swoją umiejętność koncentracji na zadaniu. Konieczność samodzielnego wymyślania doboru kolorów, możliwość większego fantazjowania niż w tradycyjnych kolorowankach pozwala na rozwinięcie wyobraźni, poczucia estetyki i twórczego podejścia.
„Tajemniczy ogród” polecam każdemu, kto uwielbia widzieć i otaczać się efektami swojej pracy. Szczególnie powinna przypaść do gustu dzieciom oraz młodzieży. Jest to również doskonały materiał terapeutyczny.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękno tkwi w detalach

Ocena:
Autor:
Data:
Niejednokrotnie w moim życiu bywały chwile, że ogromnie zazdrościłam wszystkim mającym zdolności plastyczne. Moje rysunki zawsze przypominały to samo, przez wiele lat wyglądały tak samo i niczym praktycznie nie różniły się. Zdobywając z ciężkim trudem ocenę dobrą z plastyki, wydawało mi się, że nigdy nie sprostam czemuś, czego zrobienie wymagało by zdolności manualnych. Oczywiście, nic bardziej mylnego, szybko okazało się, że można robić ładne rzeczy (np. hafty ... czy decoupage) niekoniecznie umiejąc rysować. Jakby nie było, pewien kompleks pozostał mi do dzisiaj. Gdy w moje ręce trafił „Tajemny ogród” Johanny Basford, pierwsza moja myśl, to było – to jest właśnie to! Mogę w końcu stworzyć coś, co nie do końca będzie moją pracą ale w jakiś sposób mogą się również pod nią podpisać. Przypomniałam sobie momentalnie o moim synku, który od najmłodszych lat czuł zdecydowaną awersję do wszelakiego rodzaju kolorowanek, co niestety przeniosło się również na szlaczki, zdobienia itp. Sam od siebie tworzył niesamowite obrazki skomponowane raczej z pewnego rodzaju brył geometrycznych. Wszystkie ćwiczenia, które pomagają aby litery stały się kształtne omijał i omija zdecydowanym łukiem. Dzieci jednak lubią tworzyć, prace te są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Dlatego ta kolorowanka ma zdecydowaną szansę na jego aprobatę,bo po pierwsze, przy pierwszym wydaniu chcąc mamie zrobić niespodziankę, pokolorował obrazek pisakami, niszcząc w ten sposób kilka stron. To wydanie jest zadrukowane jednostronnie, kartki są zdecydowanie grubsze i mocniejsze. Mało tego, każda strona tworzy swojego rodzaju niepowtarzalny obraz , można go oprawić i powiesić.
Uważam, że jest to całkowity strzał w dziesiątkę. Tutaj każda praca będzie inna, choćbyśmy bardzo starali się, każda będzie na swój sposób unikatowa i po prostu nasza. Johanna Basford wybrała 20 ilustracji, które już w tonacjach czarno-białych ogromnie przyciągają oko, zmuszają do pewnego skupienia się i wyciszenia. Kolorując, każdy z nas może poczuć się choć na chwilę artystą co dzieci uwielbiają. Autorka podsunęła ogrom możliwości, od nas samych zależy jak potraktujemy swoją pracę, czy z przymrużeniem oka, czy naprawdę do niej przyłożymy się. Jedno jest pewne stworzyła obrazy pełne detali, ogromnie precyzyjne, dała również możliwości do dorysowywania pewnych elementów. Ktoś powie, że kolorowanie to zdecydowanie pośledniejsza sztuka, lub w ogóle nie sztuka. Najważniejszy jest jednak akt pewnego tworzenia obrazu, a dodając mu kolory na pewno nabiera on pewnych specyficznych cech, bliskich wykonawcom, przez co staje się po prostu w jakiś sposób nam drogi. Jest to również świetna wspólna zabawa rodzinna, w której każdy może wykazać się swoimi zdolnościami. Ja na pewno spróbuję, i kto wie, może w końcu na ścianie zawiśnie obraz niekoniecznie mojego autorstwa, lecz na pewno mi bliski.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena