Koszyk 0
Opis:
Gdy Mary Lennox przyjeżdża z Indii do domu wuja, nie wie o tym, co znajdzie w zamkniętym i opuszczonym ogrodzie.Również jej kuzyn Colin nie ma pojęcia, co czeka na niego, gdy odważy się tam wejść. Razem ze swoim przyjacielem, Dickiem, i jego oswojonymi zwierzętami dzieci spędzają w ogrodzie każdy dzień, starannie strzegąc swojej tajemnicy. Zaś ogród staje się miejscem prawdziwie magicznym, peł ... nym niespodzianek i zmieniającym całe ich życie na lepsze...Teraz i Ty możesz poznać sekrety tajemniczego ogrodu!Powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett została wydana w ramach serii Kolorowa Klasyka. Czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze dzięki pięknym ilustracjom Zuzanny Orlińskiej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Greg
 • miękka
Mniej Więcej
 • Frances Hodgson Burnett, Zuzanna Orlińska
 • 2015
 • 252
 • 245
 • 170
 • *, 9788375175301
 • 9788375175301
 • ZCJUA
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Frances Hodgson Burnett stworzyła coś niesamowitego.

Ocena:
Autor:
Data:
Czasy szkoły podstawowej już dawno minęły. Nie mogę się nie zgodzić z faktem, że to właśnie wtedy uczymy się postrzegać różne rzeczy na swój własny, wyjątkowy sposób. Nauka, przyjaciele, pierwsza miłość, kłótnie...i pierwsza ulubiona książka. Tak, pierwsza pokochana książka, książka, która uczy, bawi i zachwyca. Taką lekturą była dla mnie powieść Frances Hodgson Burnett - "Tajemniczy ogród". Książka przedstawia perypetie Mary Lennox, osieroconej dziewczynki ... która z kapryśnej marudy staje się wrażliwą i radosną osóbką. Pamietam jak "Panna Mary Kapryśnica" ucieszyła się na widok ogrodu, który stał się jej kryjówką, tajemniczym miejscem. Tylko jej tajemniczym miejscem, ale czy na pewno? W pewnym momencie poznajemy Dicka, niepełnosprawnego chłopca, który potrafi oczarować zwierzęta swoją altruistyczną postawą. Ale to nie wszystko, jego życie wisi na włosku, ma słaby krzyż, niewiele je oraz towarzyszą mu napady histerii. Na początku ledwo się tolerowali ale nie trwało to długo, gdyż z czasem połączyła i miłość do ogrodu. Dzieci zaczęły dbać o ogród, ale z zwykłe spotkania przerodziły się w zaufanie i szczerą, bezinteresowną przyjaźń.
To właśnie te przemiany mnie zachwyciły. Przemiany zachodzące we wnętrzu człowieka. Byłam na początku zdziwiona dzikim zachowaniem dziewczynki, ale z czasem to uczucie zniknęło. Poznałam, zrozumiałam i pokochałam. "Nigdy nie oceniaj książki po okładce." - to właśnie wtedy te słowa nabrały sensu. Dzięki tej książce dostrzegłam, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda, a ludzie nie zawsze są tacy jak ich postrzegamy. Zrozumiałam, że aby otrzymać efekt nie wystarczy chcieć i prosić. Nie. Trzeba działać, ćwiczyć, pracować i dopiero wtedy możemy spodziewać się rezultatów. Treść powieści przybliżyła mi temat niepełnosprawności i nauczyła empatii jak i tolerancji, uczuć które są podstawą człowieczeństwa. Już jako dwunastoletnia dziewczynka zaznałam cudownej lekcji, która tkwi w mojej głowie do dziś. Ta powieść nauczyła mnie miłości do drobnych rzeczy, bo to właśnie one są początkiem najpiękniejszych zdarzeń.
Frances Hodgson Burnett stworzyła coś niesamowitego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mała, a jednak wielka.

Ocena:
Autor:
Data:
To magiczna książka opowiadająca o trójce przyjaciół, których połączyło jedno - tytułowy, tajemniczy ogród.
Książka w piękny sposób ukazuje przyjaźń, miłość, utratę bliskich, tęsknotę. Ukazuje ona, że nie tylko nasi krewni są naszą rodziną, są nimi również przyjaciele, których nie opuszczamy w trudnych momentach, a co więcej - jesteśmy właśnie w takich momentach z nimi, umacniają się te relacje.
Książka jest o życiu pełnym bólu, gdy straciła wszystko, ale także o tym, że zyskała tak wiele.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena