Koszyk 0
Opis:
Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji? Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkró ... tce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie. Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia! W poradniku znajdziesz: - przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole - kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować - szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym Monika Gregorczuk – psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu. Barbara Kołtyś – psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Monika Gregorczuk, Barbara Kołyś
  • 2015
  • 1
  • 312
  • 210
  • 150
  • 978837788-536-9
  • 9788377885369
  • ZCZBW

Recenzje czytelników

Szkoła - pomóż swojemu dziecku przez nią przejść!

Ocena:
Autor:
Data:
Nie da się ukryć, że życie dzieci jest niejednokrotnie bardziej skomplikowane niż dorosłych. Często mają wiele problemów, z których rodzice zupełnie nie zdają sobie sprawy! Co zatem zrobić, aby nie tylko zrozumieć swoje dziecko, ale również pomóc mu wyrosnąć na dojrzałego i mądrego człowieka? Odpowiedź na to pytanie odnajdziemy w Szkolnych wyzwaniach.


Tytuł może być nieco mylący... Nie wszystko bowiem dotyczy bezpośrednio szkoły! Omówiono tutaj problem dysleksji, dyskalkulii, anoreksji ... bulimii, ale opisano również problemy, które są znacznie mniej widoczne... Przeczytamy tutaj między innymi o uzależnieniach (także behawioralnych), wpływie grupy rówieśniczej, panujących modach, motywacji, zainteresowaniach, konfliktach i wielu innych istotnych sprawach, które mają wpływ na dzieci.


Cieszę się, że poruszono tutaj temat przemocy w szkole. Autorki wiele uwagi poświęcają nękaniu - w internecie, poprzez smsy, czy nawet przez rówieśników w klasie. Każdy z nas wie, że dzieci bywają okrutne, a dzisiejszy świat napędza przemoc – zwłaszcza tę wirtualną. Warto zatem wiedzieć, jak z nią walczyć!


Ku mojej radości autorki wiele mówią o metodach skutecznego uczenia się, takich jak mnemotechniki, a przy tym omawia czynniki wpływające na ów proces. Rodzic zatem dowie się między innymi tego, jak należy zorganizować dziecku przestrzeń do nauki i jak często powinno robić przerwy.

Muszę również przyznać, że książka jest bardzo przejrzysta. Każdy rozdział posiada podsumowanie, a najistotniejsze informacje są umieszczone w ramkach. Rodzic nie musi zatem czytać wszystkiego – wystarczy, że na podstawie nagłówków i spisu treści stwierdzi, co jest dla niego najistotniejsze w danym momencie i odnajdzie te fragmenty w książce. Poza tym książka czyta się praktycznie sama – nie posiada skomplikowanego słownictwa, a autorki podają wiele ciekawych przykładów.


Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu? Polecam nie tylko rodzicom dzieci, które dopiero idą do szkoły. Taki rodzic będzie potrafił przewidzieć, jakie problemy i wyzwania będzie mieć przed sobą jego pociecha i jak zmniejszyć stres związany z adaptacją szkolną. Ci rodzice, których dzieci już chodzą do szkoły mogą nagle zrozumieć, dlaczego dziecko zachowuje się w taki, a nie inny sposób… Ta książka jest naprawdę wspaniałą pozycją, która uświadamia, jak trudne jest życie w szkole i jak wiele emocji tłoczy się w dziecięcych głowach.


Dorośli często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele zmartwień może mieć dziecko. Zadaniem rodzica jest zatem nieustanne wsparcie i pomoc w przezwyciężaniu trudności. Tę książkę polecam dosłownie każdemu, gdyż Szkolne wyzwania są swoistym kompendium wiedzy o dziecięcych emocjach oraz problemach – nie tylko tych szkolnych. Dzięki tej pozycji rodzic (ale również pedagog, zwłaszcza pracujący w szkole), lepiej zrozumie dziecko i pomoże mu przejść przez trudny okres dorastania bez większych komplikacji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena