Koszyk 0
Opis:
Dziesiąta część serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon. Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji "Kvallspressen". Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu, Ingemar Lerberg, zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy, Annika otrzymuje zlecenie zajęcia się sprawą. Mnożą się wątpliwości: Gdzie jest żona polityka, Nora? Kto zadręczył na śmierć Kaggena, miejscowego włóczęgę ... Co wspólnego z tym wszystkim ma Viola Soderland? I dlaczego wszyscy nienawidzą redaktora naczelnego gazety, Andersa Schymana? Ofiara napaści walczy o życie, a w sieci rozpętuje się kampania nienawiści, obnażająca prawdziwe oblicze idyllicznego przedmieścia. Liza Marklund należy do najbardziej znanych na świecie szwedzkich autorów kryminałów. Ma na swoim kącie wiele sukcesów. Otrzymała m.in. trzy międzynarodowe nagrody: The Reading Relay Gold Medal, Eurocrine Read?of the Year i The Petrona Award. Obok Stiga Larssona jest jedyną skandynawską autorką obecną na listach bestsellerów "New York Timesa". Jej książki są wydawane na całym świecie, ich łączny nakład przekroczył już 15 milionów egzemplarzy! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Liza Marklund
  • 2014
  • 1
  • 408
  • 210
  • 135
  • Czarna seria
  • 978-83-7554-806-8
  • 9788375548068
  • ZBEGZ

Recenzje czytelników

Ibsenowski kryminał

Ocena:
Autor:
Data:
Na cichym przedmieściu Słoneczny Brzeg w mieście pod Sztokholmem tylko z pozoru panuje niezmącony ład. Wiosną we własnym domu zostaje tam brutalnie pobity mężczyzna. Ma obrażenia czaszki, rąk, nóg, zwichnięte stawy. Jest to osoba nie bez znaczenia dla tamtejszej społeczności, ponieważ do niedawna Ingemar Lerberg sprawował funkcję polityka, a później brylował jako przedsiębiorca w przemyśle żeglarskim. Jako polityk cieszył się dużym autorytetem ... a z parlamentu odszedł w możliwie najlepszym momencie, jako mąż i ojciec miał też nieposzlakowaną opinię.
Sprawą pobicia zajmuje się młoda dziennikarka śledcza. Przydzielona sprawa Lerberga ma jej na dobre otworzyć drzwi kariery w gazecie „ Kvallspressen”.
Brak śladów włamania, gróźb, żadnego motywu pozornie nie dają szans na odnalezienie sprawców. Nie wiadomo także gdzie zniknęła Nora Lerberg – żona polityka, ani co stało się z miejscowym włóczęgą, który od kilku lat (przynajmniej w teorii) prowadził kilka firm w Hiszpanii.
Liza Marklund odkrywa przed czytelnikiem tajemnice idyllicznej dzielnicy willowej. Wprowadza bohaterów z kilku środowisk: rodziny poszkodowanego, sąsiadów, policji i dziennikarzy. Autorka brawurowo wykreowała postać Nory Lerberg, która uderzająco przypomina Norę – bohaterkę dramatu Henryka Ibsena „Dom lalki”. U Marklund również po głębszym przyjrzeniu się na pozór doskonałemu małżeństwu polityka, zobaczyć możemy wiele wad i niedomówień małżeńskich. Kryminał pokazuje jak kłamstwa mogą zniszczyć życie sobie i najbliższym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

kolejny hit tej autorki

Ocena:
Autor:
Data:
Liza Marklund i jej kolejna wyczekiwana (dziesiąta) książka o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon.
Książkę przeczytałam w dwa wieczory.
Świetnie napisany kryminał.
Bohaterka Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji „Kvallspressen”. Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu, Ingemar Lerberg, zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy, Annika otrzymuje zlecenie zajęcia się sprawą.. ...
Liza Marklund to najbardziej znana na świecie autorka szwedzkich kryminałów. Obok Stiga Larssona jest jedyną skandynawską autorką obecną na listach bestsellerów „New York Timesa”.
A teraz biegnij do księgarni Matras po egzemplarz.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena