Koszyk 0
Opis:
To nie Francuzki wymyśliły szczęście, ale to Francuzki wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. Potrafią przywiązywać wagę do każdej chwili przyjemności! Historia Amerykanki Jamie Cat Callan to pogodna opowieść o tym, ile tracisz, ciągle się spiesząc! Jako młoda dziewczyna Cat Callan była zauroczona swoją francuską babką, która, chociaż nie miał ... a zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała się dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. Kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuzki od Amerykanek. Francuzki – niezależnie od tego, czy są lekarkami, właścicielkami sklepu czy prowadzą dom – nie zamartwiają się tym, czy są wystarczająco szczupłe, młode i spełnione. Starzeją się z wdziękiem i akceptują swoje ciało. Umieją znaleźć równowagę w życiu – kochać jedzenie, ale się nie objadać, pracować ciężko, ale nie zbyt wiele, czerpać przyjemność z obecności rodziny i przyjaciół, ale znaleźć też czas dla siebie. Jamie wyciągnęła wnioski z wszystkiego, czego nauczyły ją Francuzki. W książce „Szczęście na dzień dobry” podpowie Ci, jak: * kupować i konsumować mniej – a cieszyć się bardziej; * wyglądać jak gwiazda w stroju za tysiące złotych – za niewielką cenę; * znaleźć czas tylko dla siebie; * flirtować à la française; * odkryć na nowo swoją własną tajemnicę. „Szczęście na dzień dobry” to podnosząca na duchu książka, która pomoże Ci odnaleźć joie de vivre. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jamie Cat Callan
  • 2015
  • 1
  • 272
  • 197
  • 123
  • *, 9788308055212
  • 9788308055212
  • ZCHDX

Recenzje czytelników

W poszukiwaniu szczęścia

Ocena:
Autor:
Data:
Formuła książki jest nieco poradnikowa, jednak nie do końca – oprócz przykładów z życia różnych osób mamy tutaj również narracyjną opowieść Jamie o jej podróży do Francji i własnych doświadczeniach. To mieszanka jej własnych wypowiedzi oraz cytatów z rozmów z innymi. Dodatkowo każdy rozdział kończy się podsumowaniem, które wskazuje, jaką radę powinniśmy wynieść z danej lekcji. Język jest prosty, przyjemny i bardzo naturalny – nie ma tu pouczeń czy zbędnego gderania, a jedynie przyjemna opowieść ... którą łatwo się przyswaja. Książka docelowo skierowana jest do Amerykanek, co kilka razy powiedziane jest mniej lub bardziej wprost, i zawiera sporo przytyków pod adresem tamtejszej kultury; mimo to wiele z nas będzie w stanie odnaleźć również w swoim życiu pewne elementy, które się tu pojawiają. Autorka nie sili się na uniwersalizm, a jednak wiele jej porad jest zwyczajnie ponadczasowych.

Co znajdziemy w środku? Definicję szczęścia, przepisy kulinarne, opowieści o czasie dla siebie i dbaniu o własne ciało. Zachętę, by inteligentnie odpoczywać, nie dać się omamić konsumpcjonizmowi i znajdować czas na przyjemności. Motywację do poszukiwania małych radości i dużych zachwytów. Podkreślenie, że każda z nas jest inna i to właśnie ten indywidualizm należy jak najmocniej podkreślać. Jednym słowem – jest tu wszystko i nic, recepta, której najpewniej nie zastosujemy w pełni, ale częściowo również może nam się przydać.

Muszę przyznać, że uwielbiam tego typu książki za gloryfikowanie radości życia. Uważam, że to temat, którego nie da się przesycić i powinno się o nim mówić zawsze – niby wszystko to frazesy, a jednak ludzie wciąż się do nich nie stosują. Nie ważne, czy mówimy o Francji, Japonii czy Indiach, idea jest zawsze taka sama – książki są zbiorem cennych porad, które przypominają nam o drobnych radościach, zwolnieniu tempa i byciu sobą. I wszystkie prowadzą do jednego wniosku: warto być szczęśliwym. Jakkolwiek pusto i banalnie to brzmi, zawsze chętnie sobie o tym przypominam. Wam też to polecam, bo w codziennym biegu łatwo zapomnieć, jak wiele radości daje wspólny posiłek i rozmowa z najbliższymi, kąpiel z pianą czy wyjście na kawę z przyjaciółką.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena