Koszyk 0
Opis:
Powieść autorki bestsellerowej Gorzkiej czekolady i Pamiętnego lata. Dwie siostry zakochane w jednym mężczyźnie. Pasjonująca powieść o miłości, rodzinie i żądzy władzy. Żona Angela, pochodząca z arystokratycznej rodziny, zakochała się przed laty w tajemniczym, przystojnym nieznajomym i mimo ostrzeżeń rodziców wyszła za niego za mąż. Kochanka Francesca, piękna wł ... oska stewardessa, uznała, że dzięki Maxowi ma szansę wyrwać się z prowincji. Sall ma dwie córki i syna. Amber jest bardzo podobna do ojca - inteligentna, silna i konsekwentnie zmierzająca do celu, natomiast Paola - konsumpcyjnie nastawiona do życia - przy pomocy matki usiłuje znaleźć bogatego męża. Kiedy córki Maxa dorastają, zakochują się w tym samym mężczyźnie, wpływowym polityku z Mali, i żadna z nich nie ma zamiaru dzielić się nim z konkurentką... Lesley Lokko urodziła się w 1964 roku w Szkocji w rodzinie ghańsko-szkockiej. Wychowała się w Granie, kształciła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest autorką kilku znakomicie przyjętych powieści obyczajowych: Świat u stóp, Gorzka czekolada, Jedna bogata, druga biedna, Pamiętne lato, Prywatna sprawa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lesley Lokko
  • 2015
  • 704
  • 215
  • 135
  • 978837943-851-8
  • 9788379438518
  • ZCO8T

Recenzje czytelników

Szafranowe niebo

Ocena:
Autor:
Data:
Losy dwóch rodzin Maxa Salla są porywające i powiązane z sobą nierozerwalnie. Autorka czaruje nas nie tylko fantastycznymi plenerami, ale również bogactwem bohaterów. Każda postać jest tutaj oryginalna i nietuzinkowa, stanowi indywidualność i ubarwia historię. Akcja mknie jak burza, a krajobrazy zmieniają się przed naszymi oczami jak w kalejdoskopie.
W książce Lokko znajdziecie miłość i nienawiść, bogactwo i biedę, zazdrość i zemstę, przyjaźń i przebaczenie... Całe spektrum emocji i uczuć ... ktore wręcz emanują z każdej strony powieści.

"Szafranowe niebo to opowieść o życiu, o jego blaskach i cieniach, o radościach i smutkach, o ludzkiej egzystencji. Napisana z polotem i pasją saga, porywa czytelnika od pierwszych stron. Z wielką przyjemnością zgłębiłam się w tej powieści i przypomniałam losy rodziny Maxa Salla - polecam serdecznie :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/07/szafranowe-niebo-lesley-lokko.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Letnie czytanie

Ocena:
Autor:
Data:
To moja pierwsza książka tej autorki, kupiłam ją bo bardzo spodobała mi się okładka i był to dobry wybór.
Książka napisana lekkim, przyjaznym dla czytelnika językiem. Czyta się bardzo przyjemnie. Według mnie idealna na lato.

Książka opowiada o losach rodziny bardzo bogatego biznesmena Max'a Sall'a. Mężczyzna ze względu na swoja pozycję i bogactwo przyjął schemat życia podwójnego. Jednocześnie ma żonę i kochankę a najistotniejsze, że obie wiedzą o swoim istnieniu ... Autorka pokazuje nam życie obu rodzin i ich wzajemne powiązania. Główną bohaterką jest jedna z córek Max'a i to wokół niej krąży fabuła. Poznajemy jej rodzinę, przyjaciółki, świat w którym żyje. Dziewczyna zakochuje się w wspólniku ojca, który na dodatek jest czarnoskóry. Ich związek jest bardzo burzliwy, doprowadza nawet do katastrofy, ale koniec końców żyją długo i szczęśliwie.

Książka opisuje bardzo wiele miejsc, sytuacji, ludzi co sprawia że mimo swojej objętości nie jest nudna.

Bardzo polecam, sama mam zamiar sięgnąć po inne pozycje tej autorki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena