Koszyk 0
Opis:
Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki.Z rekomendacją Viktora Orbána, wybranego w 2015 roku na najbardziej wpływowego polityka Europy.„(...)Po naszej stronie żelaznej kurtyny wydawało się, że liberalna demokracja w połączeniu z gospodarką rynkową, działa jak w szwajcarskim zegarku. Po 1989 r. świat zachodni zapewniał nas, że po wprowadzeniu porzą ... dku kapitalistycznego dziedzictwo komunizmu zostanie obrócone w niwecz i że Kijów, Warszawa, Bukareszt Praga i Budapeszt będą miały wreszcie szansę stać się stolicami dobrobytu. Ale jesienią 2008 r. w tryby dostał się kamyk i z dnia na dzień cała finansowa machina rozsypała się w drobny mak. Oczywistością stało się to, co dotychczas było tylko przypuszczeniem. A mianowicie że król jest nagi, społeczeństwa dobrobytu to iluzja, kredyty nie mają pokrycia, i że w świecie finansów zapanowała żelazna zasada: “dłużniku płać””.Viktor Orbán, Premier Węgier Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Wiedermann Helga
  • 2016
  • 304
  • 234
  • 150
  • 978-83-8079-055-1
  • 9788380790551
  • ZDA4Y

Recenzje czytelników

Szachy i poker

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Helgi Wiedermann stanowi wiarygodną kronikę bitew jaką stoczył Viktor Orban – premier Węgier, w walce o wolność węgierskiej gospodarki, która uratowała kraj przed bankructwem. W kwietniu 2010 roku, 2/3 węgierskich wyborców udzieliło centroprawicowej partii wotum zaufania na czteroletnią kadencję. Poprzedni rząd sprawujący władzę zostawił kraj w katastrofalnym stanie: zaniżone wydatki, zawyżone dochody, oraz kłamliwie podane dane liczbowe, o czym Bruksela nic nie powiedziała ... ponieważ spodziewano się, że znów wygrają socjaliści i będzie kontynuowana współpraca z Węgrami, czyli likwidacja 13 emerytury, płatne wizyty lekarskie i obniżenie płac.

Trzyletnia walka Viktora Orbana uratowała kraj. Węgrom udało się wyjść spod unijnej procedury nadmiernego deficytu. Dzięki prowadzonej przez premiera Węgier polityce, obywatele żyją z pracy a nie z zasiłku, a koszt energii elektrycznej określany jest na podstawie zarobków a nie profitów firm energetycznych. Viktor Orban na ministra gospodarki wybrał Gyorgya Matolcsyego, czyniąc go odpowiedzialnym za najważniejszą sferę działalności rządu. Szefową gabinetu ministra była Helga Wiedermann – autorka tej książki, która była też świadkiem trzyletniej walki tych licznych partii szachów w wyniku których Węgry zostały uratowane przed bankructwem, oraz rządowi udało się wyprowadzić kraj na drogę wzrostu gospodarczego. Autorka z wielką precyzją i szczegółami opisuje dane dotyczące budżetu, długu państwowego i zatrudnienia o których dzisiaj się mówi, że jest innowacyjny i Węgry stawia się jako wzór siły i obrony Europy.

Książka szefowej gabinetu ministra to wiarygodny i autentyczny opis odzyskania suwerenności Węgier. Książka pięknie wydana – posiada twardą oprawę, 300 stron i 14 rozdziałów, w których umieszczone zostały zdjęcia Viktora Orbana z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Brukseli, Budapeszcie, oraz Marsz Pokoju w intencji Węgier w Budapeszcie.

Zachęcam do zagłębienia się w losy Węgier oraz w opisaną historię, która pokazuje jak wielkie siły poruszono w celu przeszkodzenia Węgrom w podążaniu własną drogą. Nie może już Bruksela wkroczyć z bronią na Węgry, zaś wszystkie jej intrygi zostały odparte.

Książka ta bardzo mnie poruszyła, myślę więc, że i Was zainteresuje. Gorąco zachęcam – warto przeczytać!

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena