Koszyk 0
Opis:
Mężczyzna z zasadami, kobieta o wielu twarzach i płomienny romans gdzieś pomiędzy londyńskim City a paryską La Defence. Ona: Victoria De Winter, kierownik Działu Personalnego w międzynarodowej korporacji, kobieta prawicy łamiąca prawa rynku, przeskakująca z jednego miejsca globu na drugi, aby negocjować, restrukturyzować, przenosić, a przy tym łączyć pracę z cielesną przyjemnością... On: David Kolski, były architekt a obecny kierownik budowy Uranusa, najwyższego paryskiego drapacza chmur ... idealista i marzyciel walczący z wiatrakami, by za wszelką cenę dotrzymać nierealnych terminów... On spotyka Ją w centrum handlowymi i pod wpływem zupełnie niezrozumiałego impulsu nie potrafi jej pozwolić odejść... Tak rozpoczyna się fascynująca historia płomiennego uczucia, które rozkwitnie pomiędzy luksusowymi hotelami i pełnymi namiętnościami SMS-ami wysyłanymi z BlackBerry''ego. Tak zaczyna się pisać mroczna i do bólu intymna kronika zapowiadanej śmierci. Bo ta kobieta o wielu twarzach, nieprzyzwoicie wręcz wyzwolona, z góry skazana jest na porażkę... "Powieść społeczna, kryminał i historia miłości, która nie wymawia swego imienia. Dwoje bohaterów zamkniętych w świecie złudzeń i pretekstów, które wywracają do góry nogami wszystko, co wiemy o uczuciach". Marianne. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Eric Reinhardt
  • 2014
  • 1
  • 520
  • 195
  • 125
  • 9788375088724
  • 9788375088724
  • ZBBJD

Recenzje czytelników

System Victorii

Ocena:
Autor:
Data:
Czytając po raz pierwszy o czym jest książka ,,System Victorii" pomyślałam, że będzie to lekka książka, z odrobiną pikanterii. Pragnąc doznać relaksu zaczęłam ją czytać. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału byłam zaskoczona. Widziałam już, że bardzo się pomyliłam oceniając treść książki. Pozycja ta w ogóle nie należy do łatwych i przyjemnych, a treść książki w cale nie skupia się jedynie na relacji Davida i Victorii.

Zanim pojawi się możliwość poznania jakichkolwiek relacji ... które połączyły Davida i Victorię, dowiaduje się o życiu Davida. Pierwsze kilkadziesiąt stron to życiorys bohatera. Dowiadujemy się o nim chyba wszystkiego, co można się dowiedzieć o człowieku. Przez ten czas, podczas którego dowiadywałam się o życiu Davida zapominałam, że w późniejszym życiu ma się poddać romansowi, co niby miało być główną treścią tej książki.

,,System Victorii" nie czytało mi się lekko. Na początku nie dałam rady w ogóle jej czytać bez przystanków. Dopiero po pewnym czasie zaciekawiła mnie na tyle, że oddałam się lekturze i mogłam czytać strona po stornie. Bywały momenty, gdy mnie nudziła. Czytanie kilka stron o jakieś sprawie dotyczącej pracy Davida było po prostu nudne. Jednak odkrywanie tajemnic życia Victorii i Davida przynosiło ze sobą niesamowite odczucia. Zagłębianie się w ich sekrety, powody, jakie doprowadziły do obecnego stanu rzeczy bardzo mnie ciekawiły i sprawiały, że miałam chęć czytać kolejne strony książki. Końcówka książki mnie zaszokowała, jak i lekko przeraziła, jednak moim zdaniem był to najlepszy moment w książce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Obraz współczesnego społeczeństwa

Ocena:
Autor:
Data:
David Kolski nigdy nie śpi z tą samą kobietą dwa razy - z wyjątkiem oczywiście swojej żony. Nagle spotyka Victorię. Szefową HR w firmie międzynarodowej. W trakcie dnia kobieta jest bezwzględną przełożoną, pracującą w tempie błyskawicy i z ogromną wydajnością. W nocy lubi dobre wino, luksusowe pokoje hotelowe i zatraca się w swoich seksualnych fantazjach. David już wkrótce staje się od niej uzależniony. Pod ogromną presją w pracy ... nadzorując budowę najwyższego budynku w Paryżu w warunkach zbliżonych do niemożliwych, dostaje nowych sił. Pracuje ciężej, szybciej i lepiej, a potem ucieka, aby poddać się najbardziej intensywnej namiętności seksualnej, jaką kiedykolwiek doświadczył. Czy kobieta jest z nim do końca szczera? Czy jest jego przyjacielem? Kim są dwaj mężczyźni jadący zawsze kilka samochodów za nim?

David, narrator tej książki, jest kierownikiem budowy w firmie budowlanej, nadzoruje budowę najwyższego budynku w Paryżu. To lewicowy liberał, marzyciel, idealista. Nasz bohater jest zmieszany, zdezorientowany, wstrząśnięty bezwzględnością firmy, w której pracuje Victoria i zaniepokojony jej postawą. Zaś Victoria jest na wskroś kapitalistyczna. Oboje ciężko pracują, ale tylko ona ma możliwość cieszenia się urokami kapitalistycznych elit, on natomiast jest rozdarty pomiędzy swoimi wzniosłymi ideałami a ogarniającą go obsesją na tle tej kobiety. Obnażył swoje uczucia a ona pozostaje zagadką do samego końca.

Skomplikowana, przekonująca, ambitnie skonstruowana, zmysłowa opowieść o opętaniu. To połączenie erotyki, thrillera i powieści społecznej. Wielowarstwowy "System Victorii" to także powieść przesycona polityką w starym francuskim stylu. Intrygująca. Poprzez przekonujący, niepokojący portret pozamałżeńskiego romansu ukazuje krytykę współczesnego społeczeństwa. Przedstawia taniec pomiędzy przeciwieństwami we francuskim życiu politycznym. To alegoria kultywująca tradycje Sartre'a i Camusa. Można ją również postrzegać jako stylowy, ultranowoczesny wywód na temat zachodniego systemu kapitalistycznego. Jest jak lustro, które odbija nasze zglobalizowane, kapitalistyczne społeczeństwo, a meandry narracji tworzą olśniewającą grę refleksji i zmuszają czytelnika do głębszych przemyśleń. Chciałabym ją zaproponować tym, którzy interesują się współczesną literaturą francuską.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena