Koszyk 0
Opis:
Była żoną, matką, wdową i... zakonnicą. RITA - kobieta zawsze wierna miłości i walcząca o pojednanie zwaśnionych rodzin. Dziś pociąga zwyczajnością życia oraz niezłomnością w znoszeniu trudów i cierpienia. W książce znajdziemy świadectwa ludzi, którzy niekoniecznie doświadczyli spektakularnych cudów, a raczej realnej opieki św. Rity: odzyskali zdrowie, otrzymali wsparcie finansowe czy pomoc w znalezieniu dziewczyny. Właśnie ich historie sprawiają, że Święta staje się coraz bardziej znana ... Oto widzimy kruche ciało kobiety niewielkiej wzrostem, lecz wielkiej świętością; która żyła w pokorze, lecz której heroiczne życie chrześcijańskie jest dziś znane na całym świecie - Jan Paweł II Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAM
  • miękka
Mniej Więcej
  • Małgorzata Bilska
  • 2013
  • 280
  • 195
  • 121
  • 978-83-7767-834-3
  • 9788377678343
  • ZAXAA

Recenzje czytelników

Przesłanie na czas kryzysu

Ocena:
Autor:
Data:
Nie ma człowieka, który by nie musiał zmagać się z przeciwnościami losu. Bez wątpienia każdy stara się skutecznie pokonywać trudności, wkładając w to maksimum sił, serca i rozumu. Zdarza się jednak, że to, z czym się stykamy, znacznie przewyższa ludzkie możliwości. Naprzeciw poszukującym środków, dzięki którym łatwiejszym staje się zwykła, szara codzienność, wychodzi wydawnictwo WAM wraz z publikacją "Kochaj i walcz. Święta Rita patronka spraw trudnych i beznadziejnych" ... Zawarte w lekturze przemyślenia bez wątpienia sprostają (przynajmniej w pewnym stopniu) potrzebom nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Szczegółowa biografia świętej (przedstawiona na tle historycznych wydarzeń, związanych z działalnością państwa i Kościoła) przekonuje o skuteczności jej wstawiennictwa. Chociaż sama Rita nie daje „gwarancji na cuda”, przynosi nadzieję i poczucie, że trudnych chwil absolutnie nie można uważać za beznadziejne. W trzech rozdziałach znalazło się wszystko, co o życiu świętej powinien wiedzieć czytelnik: szczęśliwe dzieciństwo w dobrze prosperującym ośrodku handlowym, jakim była Cascia; trudne decyzje związane z powołaniem do życia zakonnego; założenie rodziny (w wieku czternastu lat) oraz nieustanna troska o męża i synów; rodowa zemsta zwana vendettą wraz z daleko idącymi skutkami; zakończona zwycięstwem walka o habit; stygmat ciernia z korony Chrystusa (święta Rita jest jedyną osobą wyniesioną na ołtarze, której stygmat umiejscowiony był na czole, a pieczęcie w tym miejscu oznaczają przynależność do Boga); wreszcie przepełniony postem, umartwieniami i chorobą pobyt za murami klasztoru augustianek.

Datowane na XVII wiek początki kultu świętej Rity w Polsce doczekały się licznych sanktuariów, nabożeństw ku jej czci, pielgrzymek, kultu relikwii, odpustów zupełnych, grup modlitewnych (w Krakowie działa jedyna w Polsce grupa modlitewna „Pielgrzymi świętej Rity”), obrazów i figur, licznych artykułów i publikacji, a także przypadającego na dzień 22 maja święcenia róż. Dopełnieniem jest zawarte w lekturze przesłanie, które bez wątpienia znajdzie praktyczne zastosowanie na czas kryzysu. Tytułowe słowa "Kochaj i walcz" znajdują odzwierciedlenie w działaniach milionów czcicieli zaliczanej do Bożych Szaleńców świętej Rity. Uczą sztuki godzenia przeciwieństw oraz pozostania wiernym do końca. Stanowią podstawę powołania świeckich a także ukierunkowują na Boga-Miłość.

W publikacji wydawnictwa WAM wiele miejsca zajmują świadectwa „liderów kultu” Rity w Polsce, dotyczące cudów i specyficznych relacji, jaką czciciele nawiązują ze Świętą. Pomocą służą również fragmenty tekstów biblijnych Starego- i Nowego Testamentu (wraz z siglami), nawiązania do nauki Ojców Kościoła i dokumentów soborowych, zestawienie miejsc kultu, bibliografia oraz bogaty wybór modlitw. Kolorowe fotografie wzbogacają tekst.

Ponieważ postępowanie człowieka ma decydujący wpływ na bogactwo życia chrześcijańskiego, przykład świętej Rity jest wzorem dla ludzi XXI wieku. Jej osoba ma wiele do przekazania „wszystkim poszukującym miłości i sensu życia, tym, którzy nie chcą się poddawać w trudnych sytuacjach, walczą ze słabościami, aby przeżyć życie bardziej godnie, a świat uczynić odrobinę lepszym”. Jest to więc lektura dla każdego. Napisana przystępnym językiem, zachęca do duchowego kontaktu z patronką spraw trudnych i beznadziejnych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena