Koszyk 0
Opis:
Najpopularniejsza gra GRANNY z wspaniałą grafiką Piotra Sochy! Jesteś farmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem... Zbierz stado i zostań super farmerem. Wspaniała zabawa dla całej rodziny! Wiek: 6+ Liczba graczy: 2-6.
Mniej Więcej
  • 200
  • 200
  • 5900221001754
  • ZAXTU
  • 7-10 lat, 10-13 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

Rewelacyjna dynamiczna gra

Ocena:
Autor:
Data:
Rewelacyjna, choć stosunkowo prosta gra. Mój 6 letni syn uwielbia w nią grać. Uczy strategii zamiany mniej wartościowych zwierząt na droższe. Rzuty kostkami dają jednak większe prawdopodobieństwo pomnażania inwentarza na najtańszych królikach, ale ktoś kto podejmuje ryzyko i ma szczęście potrafi szybciej się wzbogacić na droższych zwierzętach. Trzeba pamiętać o ochronie swojego zdobytego stada. Cała gra jest dynamiczna, chwilami przewrotna ,uczy konsekwencji i strategii inwestowania.
Czy ta recenzja była przydatna?

Inegracja rodziny

Ocena:
Autor:
Data:
Nie trzeba wydawać ponad sto złotych na dobrą grę planszową. Wystarczy kupić "Superfarmera"

Garść historii. Gra została wymyślona przez profesora Karola Borsuka w okupowanej Polsce. Nazywała się wtedy "Hodowla zwierzątek" i umilała dorosłym i dzieciom straszny okres II wojny światowej. Wojenną pożogę przetrwał tylko jeden egzemplarz gry. Dopiero w 1997 roku powstała współczesna wersja gry, wznowiona w 2007 roku z przepiękną szatą graficzną Piotra Sochy ... Właśnie ta wersja trafiła w moje ręce.

Jakie sa zasady tej gry? Biorą w niej udział dwie kostki dwunastościenne z wizerunkami zwierząt, stado złożone z królików, owiec, świń, krów, koni i psów oraz zagród w postaci plansz. Gracze po kolei rzucają kostkami - a jeśli trafią na dwa takie same zwierzaki - otrzymują ich wizerunek. Kiedy ma się już jakieś pary tego zwierzęcia otrzymuje się tyle obrazków ile par danego zwierzątka się posiada. Chodzi o hodowanie swojego stada zwierząt. Najbardziej wartościowe są krowa i koń - nie można ich zdobyć dzięki wyrzuceniu ich wizerunków, ponieważ nie ma ich na kostkach - można je zdobyć jedynie w drodze wyminy na obrazki już posiadanych zwierząt. Na graczy czyhają wilk i lis. Lis pożera króliki, zaś wilk wszystkie zwierzęta z wyjątkiem konia i małego psa. Duży pies chroni przed wilkiem, a mały przed lisem, jednak aby je zdobyć, trzeba poświęcić zwierzęta ze stada. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie po jednym zwierzęciu każdego gatunku.

Na początku gra jest monotonna, ale gdy gracze posiadają już swoje zwierzęta gra staje się dynamiczna. Można być już w posiadaniu większości zwierząt i stracić je wszystkie, kiedy na kostce wypadnie wilk. Nie byłem przekonany do tej gry, ale mój dziesięcioletni syn nakłonił mnie do całej rozgrywki. Z czasem gra naprawdę staje się bardzo emocjonująca. To gra rodzinna. Ciekawa, chwilami pasjonująca, z każdą rozgrywką odsłania przed graczami nowe możliwości. Superfarmer ma w sobie duży ładunek losowości i dlatego mogą grać gracze o różnych kompetencjach. Tata, mama i dzieciaki są w tej grze tak samo ważni, tak samo równi.

Bardzo ciekawa jest strona graficzna gry zaprojektowana przez Piotra Sochę. Postaci są przerysowane, humorystyczne, dowcipne. Gra jest wytrzymała - wszystkie jej elementy są naprawdę najwyższej jakości.

Polecam tę grę wszystkim rodzinom - to wspaniała integracyjna rozrywka. Tylko dlaczego ja zawsze przegrywam... ?!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena