Koszyk 0
Opis:
Pięć przyjaciółek o różnych osobowościach i poglądach na politykę, religię, miłość i rodzinę. Mimo różnic łączy je więź, która przetrwała wzloty i upadki. Poznały się na Akademii Sztuk Pięknych, kiedy miały po dwadzieścia lat, po studiach każda zamieszkała w innym miejscu, a teraz znów się spotykają. Czy stawią czoł ... o niedopowiedzeniom i skrywanym sekretom, które nagromadziły się między nimi przez lata? Czy przyjaźń wytrzyma kolejną próbę? To dojrzała, naładowana emocjami opowieść o przyjaźni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Claire Delannoy
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 197
  • 128
  • 978838015-282-3
  • 9788380152823
  • ZDCB3

Recenzje czytelników

Niezwykłe kobiety

Ocena:
Data:
Ile może przetrwać kobieca przyjaźń? Co musi się wydarzyć, aby dawne przyjaciółki znów się spotkały? Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce o kilku niezwykłych kobietach, których przyjaźń połączyła na lata, nie zmieniły tego rozjazdy w różne zakątki świata, ani sytuacje, które je spotkały. Jest to powieść Claire Delannoy „Strzeżcie się niezwykłych kobiet”.
Autorka wyżej wymienionej powieści jest zarówno redaktorką, jak i pisarką. Za swoją pierwszą powieść „Wojna ... Ameryka” otrzymała prestiżową Nagrodę Goncourtów za debiut. „Strzeżcie się niezwykłych kobiet” przyciąga nas niezwykłą okładką, która zachęca nas do sięgnięcia po to co jest w środku.
Diane, Chris, Maria, Sofia i Nour poznały się przed lat na Akademii Sztuk Pięknych mając zaledwie po dwadzieścia lat, później każda z nich rozjechała się po świecie próbując swojego szczęścia. Każda z nich jest inna, ale wbrew wszystkim różnicom ich wieloletnia przyjaźń. Kiedy jedną z nich spotyka życiowa tragedia spotykają się ponownie, aby zmierzyć się z półprawdami i zdradami, które stworzyły się przed laty.
Kiedy do moich rąk trafiła książka Claire Delannoy spodziewałam się czegoś zupełnie innego, myślałam, że będzie to lekka i przyjemna w odbiorze książka o kobiecej przyjaźni. Nie przyszło mi do głowy, że będę się tak bardzo mylić, bowiem „Strzeżcie się niezwykłych kobiet” to książka pełna zawiłości, łatwo zgubić się w opisywanych wątkach, bo choć są uporządkowane miesiącami to jednak sporo w nich flashbacków.
„Strzeżcie się niezwykłych kobiet” to książka, której należy poświęcić nieco czasu, aby zgłębić jej treść i zrozumieć. Nie można przeczytać jej na szybko. Z powieści Claire Delannnoy możemy wiele wnieść do swojego życia, gdyż w powieści widzimy jak często tworzenie swojej wizji zdarzeń powoduje różnice i paradoksy.
To powieść dla wymagających, nie mniej jednak warto po nią sięgnąć, gdyż „życie” bohaterek może nas wiele nauczyć.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

RECENZJA | „Strzeżcie się niezwykłych kobiet” Claire Delannoy

Ocena:
Autor:
Data:
Claire Delannoy jest redaktorką i pisarką. Opublikowała cztery powieści, z których pierwsza, La guerre, L'Amérique (Wojna, Ameryka), w 2003 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Goncourtów za debiut.*

Diane, Chris, Maria, Sofia i Nour poznały się na Akademii Sztuk Pięknych, gdy miały po dwadzieścia lat, potem rozjechały się po świecie, ale ich przyjaźń nadal trwała. Gdy mąż Diane zmarł, postanowiły spotkać się i rozprawić z półprawdami, które między nimi się nagromadziły ...

„Strzeżcie się niezwykłych kobiet” to historia o niełatwej przyjaźni, która trochę boli, ale trwa już bardzo długo. To nie jest lekka książka, którą przeczyta się ot tak. Trzeba przy niej chwilę posiedzieć, czasem odłożyć i zastanowić się nad czymś. Minusem dzieła jest lekki chaos, panujący w książce.

Dzieło to porusza kilka ważnych problemów, m.in. przemoc domową, aborcję oraz zdradę.

W tej książce nie chodzi o to, że akcja ma pędzić na łeb na szyję. Nie ma strzelanin i rzeczy w tym stylu. Tu najważniejsi są bohaterowie, których portrety psychologiczne zostały bardzo szczegółowo stworzone oraz emocje, których w tym krótkim utworze jest mnóstwo.

Bohaterki tej książki są różne i mają inne problemy. W tym przypadku przysłowie: przeciwieństwa się przyciągają jest trafne. Poznajemy biseksualną paryżankę Dianę, sławną malarkę Chris, rozsądną pani domu Marię, Sofię, która jest lesbijką wychowującą dziecko oraz niezależną muzułmankę Nour.

Podsumowując: książka bardzo mi się spodobała, mimo iż spodziewałem się czegoś innego. Głównie ze względu na to, iż jest ona bardzo prawdziwa, do bólu emocjonalna i poruszająca. Nie jest ona dla wszystkich, dlatego polecam ją przede wszystkim osobom, które lubią czytać utwory, w których ważne są postaci, a nie fabuła i akcja.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

Tytuł: „Strzeżcie się niezwykłych kobiet”
Tytuł oryginału: „MEFIEZ-VOUS DES FEMMES EXCEPTIONNELLES”
Autor: Claire Delannoy
Wydawnictwo: Czarna Owca
Przełożyła: Ewa Kaniowska
Projekt okładki: Izabella Marcinkowska
Korekta: Małgorzata Denys, Weronika Girys-Czagowiec
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Liczba stron: 255
Data wydania: 06.07.2016
ISBN: 978-83-8015-282-3


** Źródło – skrzydło książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena