Koszyk 0
Opis:
Reporterskie śledztwo tropiące prawdziwe losy bohaterów „Stawki większej niż życie”. Geibel, Lohse, Staedtke i von Vormann istnieli naprawdę, a Brunner był numerem 1 na liście najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy hitlerowskich. Ile brawurowych życiorysów asów wywiadu złożyło się na sylwetkę kapitana Klossa? Serial wszech czasów, który zmienił oblicze polskiej telewizji ... Kulisy powstania pierwszej polskiej superprodukcji, dla której wyludniały się ulice. Nieznane losy gwiazd serialu i skrywane tajemnice scenarzystów i realizatorów. Który z twórców filmu pisał donosy do komunistycznej bezpieki? Do czego Kloss był potrzebny PRLowskiej propagandzie? Kogo miał wynieść do władzy, a kogo zohydzić? Dziennikarskie śledztwo wraca do roku 1966, kiedy powstawał scenariusz, sięga też po dokumenty odtajnione po roku 1989. Przedzierając się przez gąszcz przeinaczeń i dezinformacji, odsłania prawdziwe kulisy wydarzeń i wskazuje dla kogo, przy nagrywaniu serialu, stawka była „większa niż życie”. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Maciej Replewicz
  • 2015
  • 400
  • 222
  • 150
  • 9788364095-93-1
  • 9788364095931
  • ZCTZQ

Recenzje czytelników

Stawka większa niż kłamstwo

Ocena:
Autor:
Data:
Nie od dziś wiadomo, że serial „Stawka większa niż życie” miał i nadal ma wielu fanów. Kloss na pewno zawładnął sercami niejednej kobiety, a panowie na pamięć znają słynne zwroty z filmu.
Teraz pojawia się kwestia tego, że wypadałoby aby każdy wielki fan, lub też ktoś kto jeszcze nie miał okazji oglądać serialu a chce, wiedział coś o powstaniu filmu, o książce, o bohaterach i prawdziwych lub też lekko zmienionych faktach ...
Jeżeli jesteście zdecydowani poznać całą prawdę i kulisy powstania serialu, to zapraszam do lektury!
W książce znajdziecie dokładnie wytłumaczony każdy odcinek, jest też powiedziane jak powstawała każda z postaci. Dziennikarskie śledztwo pozwala poznać nam każdy nawet najmniejszy szczególik. Oprócz tego wszystkiego będziecie mogli zapoznać się z porównaniem naszego Hansa Klossa do agenta 007. Otóż okazuje się, że mają oni ze sobą bardzo wiele wspólnego. Czy jeden był tworzony na wzór drugiego? A może jesteście ciekawi co powiedział sam Stanisław Mikulski o swojej roli? Przekonajcie się sami, nie będę zdradzać Wam wszystkiego co znajdziecie w tej książce.
Już na początku muszę Wam powiedzieć, że czyta się łatwo i szybko. Szybko, bo książka ma duże i czytelne litery, które nie męczą naszego wzroku. Niektórzy pewnie powiedzą, że ich wzrok przy takich literach wręcz odpoczywa. To prawie 400 stron, lecz dzięki tym literom bardzo szybko jesteśmy już w końcowych fragmentach. Łatwo się czyta, bo jest bardzo dużo zdjęć, które jeszcze bardziej przybliżają nam całą historię.
Na okładce możemy zobaczyć zdanie „Bruner istniał naprawdę”. Chcecie się przekonać która ze słynnych postaci to postać autentyczna, a która to tylko wymysł i rezultat fantazji tworzących? Śmiało zaglądajcie do książki, może się okazać, że będziecie ogromnie zaskoczeni.
Komu polecam: fanom serialu „Stawka większa niż życie”, „Stawka większa niż kłamstwo” to książka dobra dla panów, ale i panie na pewno nie będą się nudzić. Osobom które chcą poznać kulisy powstawania postaci.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Data:
Miliony widzów obejrzały "Stawkę większą niż życie", wielu do dziś fascynuje się tą produkcją, a sporo osób nadal cytuje kultowe już teksty z filmu, który stał się swego rodzaju fenomenem budzącym różne emocje.

Natomiast Maciej Replewicz próbuje odbrązowić serial, spojrzeć na niego od strony faktów, prezentując okoliczności powstania filmu, źródła pomysłów na poszczególne odcinki lub sceny, związki z prawdziwymi sytuacjami bądź postaciami ...

Książka zawiera również sporo ciekawych informacji o twórcach serialu o Hansie Klossie, także tych danych, o których przez lata należało milczeć, np. o sporządzonym przez jednego z głównych twórców donosie prowadzącym do śmierci wskazanego w nim człowieka.

Jest też mnóstwo objaśnień ciekawszych scen, przedstawione są krótkie relacje z treści kolejnych odcinków oraz zaskakujące czasem związki z ludźmi znanymi z historii, polityki i kultury.

Książkę Macieja Replewicza powinien przeczytać każdy miłośnik "Stawki większej niż życie", aby spojrzeć na nią w innym świetle. Polecić ją można również wszystkim, którzy wprawdzie nie splamili się oglądaniem tego serialu, ale dużo o nim słyszeli i nie mogą zrozumieć przyczyn jego sukcesu. Warto zapoznać się z tą pozycją.
ZJ
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena