Koszyk 0
Opis:
Wyjątkowy album z pieczołowicie dobranymi fotografiami dokumentującymi zarówno wydarzenia społeczno-polityczne, jak i codzienne życie Polaków podczas stanu wojennego.
Mniej Więcej
  • Stanisław Zasada
  • 2011
  • 112
  • 290
  • 112
  • 978-83-245-9612-6
  • 9788324596126
  • ZABMO

Recenzje czytelników

:)

Ocena:
Autor:
Data:
Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale strasznie fascynuje mnie okres PRL-u. W ten czas wpisuje się też stan wojenny dlatego ten album to dla mnie prawdziwa perełka. Dla niektórych może to się wydać dziwne, bo nie były to dla nas najszczęśliwsze czasy. Ja jednak bardzo lubię o nich czytać i mieć pamiątki z tamtych lat choćby w postaci tej książki. „Stan wojenny. Stan codzienny” to pięknie wydany album ... w którym znajdują się zdjęcia przedstawiające zarówno wydarzenia społeczno-kulturalne i polityczne jak i życie codzienne Polaków.
Ze zdjęć można wyczytać jacy byli ówcześni Polacy. Solidarni, pomocni sobie nawzajem, byli sobie oparciem we wspólnej walce z wrogiem. Wspierali się, pomagali sobie nawzajem. Widzimy, że mimo trwania stanu wojennego ludzie próbują prowadzić normalne życie. Spotykają się towarzysko, odwiedzają kina, czytają.
Na każdej stronie znajduje się jedno zdjęcie krótko opisane mówiące sobą wszystko. Kartki do sklepu, zamieszki na ulicach, plakaty, plakaty, hasła a nawet kurczaki trzymane w łóżku w kuchni. To wszystko można zobaczyć w tej książce. Szczegółowe kalendarium stanu wojennego doskonale dopełnia całości książki. Jest ona bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa, śliski papier, estetyczne wykonanie. To wszystko sprawia, że po „Stan wojenny. Stan codzienny” sięga się z największą przyjemnością. Książka dopracowana jest w każdym najmniejszym detalu. Z powodzeniem może służyć jako lektura pomocnicza na lekcjach historii. Myślę, że dzieci i młodzież bardzo chętnie by z niej korzystały.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena