Koszyk 0
Opis:
Pierwsza z cyklu książek o Sprężynku – ludziku maskotce samodzielnie wykonanym przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, a potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego z recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska ... Zabawna historia o walorach edukacyjnych przeplatana wspaniałymi, dowcipnymi i mądrymi wierszami.  Patroni medialni: miastodzieci.pl, qlturka.pl, granice.pl. Kumpel Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek
 • 2015
 • 96
 • 257
 • 207
 • 978837551-406-3
 • 9788375514063
 • ZCLFM
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Sprężynek

Ocena:
Autor:
Data:
Eko-dziecko w świecie pełnym plastiki, sztucznego jedzenia, śmiecenia, zapatrzenia w siebie i swoje prawa jest zjawiskiem pięknym i niezwykłym. Antek należy do uczniów posiadających wyobraźnię, zdolności manualne, ciekawość świata, a do tego od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności za swojego pupila, co przejawia się nie tylko w karmieniu, ale i sprzątaniu na ulicy po nim. Antek jest w końcu dużym i mądrym chłopakiem i wie, że odpowiedzialność za stan naszej planety ponosimy wszyscy ... a szczególnie dorośli uczący dzieci odpowiednich zachowań, neutralizujący skutki przemysłu i urbanizacji.
Od głównego bohatera (Sprężynka) dzieci dowiedzą się dlaczego bardzo ważna jest segregacja śmieci i oddawanie lub sprzedawanie innym sprawnych sprzętów; jak zachować się w lesie; dlaczego grzyby też trzeba chronić, a deszcz jest bardzo potrzebny.
Opowieść przeplatana jest ciekawymi wierszykami, wzbogacona ładnymi ilustracjami. Dużym plusem jest też większa czcionka oraz śliska, twarda okładka.
„Sprężynek” to interesująca opowieść o odkrywaniu świata przez ludzika zrobionego ze sprężyny znalezionej na dnie szuflady. Polecam wszystkim przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Książka zachęci dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy o świecie, przyglądania się otoczeniu z uwagą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sprężynek na tropie tajemnic

Ocena:
Autor:
Data:
Całość jest naprawdę ciekawa, mądra, zrozumiała, pomocna, zabawna i bardzo ładna. Sztywna okładka, rozdziały króciutkie, czcionka duża, czytelna i oczywiście kolorowe, ładne ilustracje, które idealnie dopełniają całość... Uwielbiam książki Agnieszki Frączek i bardzo się cieszę, że tę konkretną stworzyła właśnie ona :) Dzięki jej poczuciu humoru i wspaniałym rymowankom każde dziecko z łatwością zrozumie na czym polega ochrona środowiska i jak ważna ona jest :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena