Koszyk 0
Opis:
Prawdziwa rewolucja treningowa - zdrowie, skuteczność, szaleństwo Przekrocz granice możliwości W cieniu komercyjnych molochów fitness wyrosła nowa moda. Wyczerpujące treningi, odbywające się w surowych warunkach w garażach i starych halach, przyciągają rzesze znudzonych bieżniami i skomplikowanymi urządzeniami amatorów sportu. Szybkie efekty, wspaniali ludzie i satysfakcja z pokonywania własnych słabości przyćmiewają pot i łzy, którymi zroszone są maty w boxach ... Zmuś swoje ciało do maksymalnego wysiłku. Pod okiem dyplomowanych instruktorów zaciekle rywalizuj z innymi fanatykami CrossFitu. Czy to działa? Poznaj historię T.J. Murphy''ego. Z kolanami zmasakrowanymi przez wieloletnie bieganie i perspektywą trudnej operacji stawił się na swój pierwszy trening CrossFit. Ta decyzja zmieniła jego życie. Pokonując drogę od nowicjusza do zapalonego orędownika, Murphy poznaje odpowiedź na pytanie, dlaczego CrossFit jest tak popularny i czy jest w stanie postawić na nogi każdego, fizycznie i psychicznie. Wejdź z nami do boxu. Skorzystaj z wiedzy dostępnej dotąd tylko dla zawodowców. Rzuć swojemu ciału nadludzkie wyzwanie. I obserwuj oszałamiające rezultaty. Chciałem treningiem zaatakować całe ciało. Szukałem różnorodności, zmienności i dynamiki ćwiczeń. CrossFit to dużo więcej niż siła. To szybkość, sprawność, mobilność i ciągle zwiększająca się odporność psychiczna. Zacząłem ćwiczyć w wymiarze sportowym, nie będąc sportowcem. To specyfika CrossFitu. Stajesz się zawodnikiem. To fascynujące. Piotr "Glaca" Mohamed, wokalista Sweet Noise Jestem jedną z tych osób, które mogą naprawdę powiedzieć, że CrossFit zmienił ich życie. Kiedy odbyłem pierwszy trening, studiowałem prawo, pracowałem w firmie prawniczej, miałem aspiracje na zostanie doradcą podatkowym. Po pierwszym treningu CrossFit w ciągu niecałych dwóch miesięcy rzuciłem wszystko i postanowiłem zostać trenerem. Zawsze chciałem pomagać ludziom. Teraz robię to za pomocą CrossFitu. Grzegorz Piekarczyk, CrossFit Lv-1 Trainer & CrossFit 72D Manager CrossFit. Co w tym pięknego? Społeczność. Fakt, że kompletnie obcy ludzie zaledwie po kilku wspólnych ekstremalnych treningach stają ci się bliscy jak bracia. CrossFit to pokonywanie własnych słabości i walka z samym sobą do ostatnich sił. Hektolitry potu i drżące z wysiłku ciało. Siła i charakter. To w końcu też radość i ekstaza oraz szalejące w ciele endorfiny po dobrze wykonanym treningu. To pasja i sposób na życie. Magdalena "Lena" Wieczorek, NORDCITY SPORT. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • T.J. Murphy
  • 2014
  • 1
  • 238
  • 205
  • 140
  • 9788379242177
  • 9788379242177
  • ZBILE

Recenzje czytelników

Jak zadbać o siebie wersja hard

Ocena:
Autor:
Data:
" W Crossficie chodzi o to, aby wykorzystać potęgę rywalizacji- zarówno z innymi ludźmi, jaki i z samym sobą - do osiągnięcia kolejnych poziomów intensywności."
Książka zaczyna się tym, jak wieloletni maratończyk jest bliski operacji kolana, protezy. Mężczyzna jednak cały czas próbuje znaleźć sposób, aby uniknąć operacji. Pewnego dnia trafia do pierwszego klubu Crosssfit Elysium, tam postanawia opuścić zadania podstawowe i od razu zacząć prawdziwy trening. Po chwili wie ... że był to błąd. Nie jest w stanie nawet zrobić pełnego przysiadu, a co dopiero podnosić ciężary. Mężczyzna decyduje, że zacznie od podstaw.

" Greg już wtedy miał wizje- wspomina dziś Baker - mówił, że zmienimy sposób myślenia ludzi o sporcie."

W książce są 2 wkładki ze zdjęciami, gdzie pokazanie są ćwiczenia wykonywane przez mistrzów tego sportu. Każde zdjęcie jest podpisane, abyśmy dokładni wiedzieli jakie to ćwiczenie, dodany jest tez specjalny komentarz, dzięki któremu wiemy, które ćwiczenie jest zmorą wszystkich początkujących. Oprócz tego na samym końcu pokazano 21 najpopularniejszych ćwiczeń oraz opis, jak je wykonywać. Myślę, że najbardziej znanym ćwiczeniem jest burpee, czyli padnij-powstań. Sama nieraz wykonuję to ćwiczenie w domu, natomiast ćwiczeniem moich marzeń jest handstand against wall. Jeśli jesteście ciekawi tego ćwiczenia i innych, przeczytajcie książkę. W książce jest rozważana kwestia, czym jest sprawność fizyczna. Ustalone zostaje, że to genialne połączenie wszystkich czynników takich jak: kondycja, wytrzymałość, siła, zwinność, koordynacja, równowaga, zręczność, celność, moc oraz szybkość. Jeśli wszystko połączmy i uzyskamy w każdej dziedzinie perfekcję, to możemy uznać, że jesteśmy w świetnej kondycji. Polecam wszystkim te książkę, trenującym ( jak ja), gdyż pokaże wam rożne sposoby na ćwiczenia oraz dietę dla sportowca. Świetna będzie też dla tych, którzy są schudnąć bądź uzyskać lepszą aktywność fizyczną. Oczywiste jest to, że nie wszystkie ćwiczenia wykonamy. Większość osób nie posiada w domu sztangi i ciężarów, jednak ta pozycja motywuje do ćwiczeń i zadbania o siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Witaj w świecie CrossFitu

Ocena:
Autor:
Data:
CrossFit, a cóż to takiego? Przyznam, że zanim książka trafiła w moje ręce nic o CrossFicie nie wiedziałam. Było to dla mnie pojęcie kompletnie obce, nawet nieco egzotyczne. Dlatego też z dużym zapałem zabrałam się za czytanie i wręcz nie mogłam przestać. Książkę czyta się błyskawicznie. Jest napisana językiem, który zrozumieją zarówno zupełni nowicjusze, jak i osoby dobrze znające CrossFit.

„CrossFit to obsesja na punkcie ruchu.”

W książce „Sprawność. Siła. Witalność” T.J ... Murphy opowiada jak stał się częścią świata CrossFitu i jak zmienił on jego życie. Murphy był maratończykiem i triathlonistą, ale z powodu stanu zdrowia zakończył karierę biegacza. Miał poważne problemy z normalnym funkcjonowaniem, ból towarzyszył każdemu ruchowi, a na horyzoncie widniała perspektywa operacji i protezy kolana. Wtedy w jego życie zaczął wkraczać CrossFit. Czytając gazetkę na ten temat sądził, że to jakaś bzdura (tak samo pomyślałby pewnie prawie każdy z nas), ale nie mając nic do stracenia postanowił spróbować tej metody treningowej. I jego życie, a przede wszystkim zdrowie już nigdy nie było takie samo.

„Moje ego zostało zniszczone – wspomniał. – Był to jednak trening, którego szukałem przez całe życie.”

Murphy przedstawi Wam historię powstania CrossFitu, poznacie podstawowe zasady i cele treningów. Odkryjecie, na czym polega CrossFit, a dzięki załączonym zdjęciom wraz z opisem nie tylko zobaczycie jak wyglądają poszczególne ćwiczenia, ale i będziecie wiedzieli jak je poprawnie wykonać. Dowiecie się, dlaczego poszczególnym zestawom ćwiczeń ich pomysłodawca zaczął nadawać imiona, a także, dlaczego treningi sprawdzające kondycję otrzymują imiona żeńskie. Przeczytacie ile czasu Amerykanin służący w marines potrzebował na wykonanie treningu „Elizabeth”, który innym zajmował maksymalnie 10 minut. Odkryjecie, które ćwiczenie jest najbardziej wymagającym, z jakim sportowiec CrossFit spotka się podczas pierwszego roku treningów. Z lektury dowiecie się także, kiedy zawodnicy biorący udział w turnieju CrosssFit Games dowiadują się, jakie konkurencje przyjdzie im wykonywać.

W ulotce o CrossFicie, którą czytał Murphy w akapicie zatytułowanym „Czy ja się do tego nadaję?” odpowiedź brzmiała „Oczywiście”. Patrząc już na samą okładkę książki, gdzie sportowcy trzymają sztangę nad głową jestem przekonana, że w życiu bym tego nie wykonała. Jednak książka niezwykle motywuje do działania, do zadbania o siebie. Podczas czytania ciągle miałam wrażenie, że powinnam się ruszyć z kanapy i zacząć ćwiczyć. I właśnie ta motywacja jest największą siłą tej lektury. Dlatego jest to pozycja dla każdego, nie tylko dla osób zainteresowanych CrossFitem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena