Koszyk 0
Opis:
Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi i ratuje z opresji Czesława, a gdy na osiedlu pojawia się złodziej, niespodziewanie ujawnia swój instynkt tropicielski. Wciąż jednak tęskni za swoją siostrą Erką, która została w schronisku ... Nawet spacery z Młodym i spotkania z piękną Karą i jej pupilką Lindą nie pozwalają mu o tym zapomnieć..."Sposób na Elfa" to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila! Marcin Pałasz – "z zawodu pisarz i optymista", jak sam o sobie mówi. Wielki miłośnik zwierząt. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Motto jego pracy brzmi: "Słowa niosą uśmiech". Jednak twórczość Marcina Pałasza nie tylko bawi młodych czytelników. Autor porusza w niej wiele ważnych tematów, takich jak: ekologia, walka dziecka z własnymi lękami, problem tolerancji. Dwukrotny laureat wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w 2007 i 2009 r. Członek Polskiej Sekcji IBBY. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcin Pałasz
 • 2012
 • 0
 • 216
 • 195
 • 138
 • 97883-7437-7805
 • 9788374377805
 • ZAKZX
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Rewelacyjna :)

Ocena:
Książeczka ta jest bardzo zabawna, w niektórych momentach nawet ja wybuchałam śmiechem :) Rewelacyjne są kawałki tekstu gdzie pies opowiada jakąś historię tak jak on ją widział i odczuwał. Czytając ma się wrażanie jakby to naprawdę on wyrażał swoje zdanie. Na dodatek znajdziemy w niej sporo różnych, fajnych ilustracji, dzięki czemu książka na pewno wyda się młodemu czytelnikowi jeszcze bardziej interesująca ...

Jest to naprawdę bardzo ciekawe opowiadanie o przyjaźni i miłości człowieka do psa oraz psa do człowieka. Ani Duży, ani Młody, ani tym bardziej Elf nie mają okazji, aby się nudzić, ciągle coś się dzieje... Spotykają ich fajne przygody, dzięki czemu książkę z wielkim zainteresowaniem.

Jestem pewna, że przypadnie ona do gustu każdemu młodemu człowiekowi. Wybuchy śmiechu są przy niej gwarantowane :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka o najwierniejszym przyjacielu człowieka

Ocena:
Autor:
Data:
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka –słowa te nie bez powodu zostały uznane za prawdziwe i niepodważalne. Mądrość pokoleń wskazuje na ich niezbywalną prawdę oraz przekonanie o autentyczności ujętej w słowa życiowej mądrości. W pełnej ciepła i przygód książeczce "Sposób na Elfa", Marcin Pałasz zwraca się w pierwszej kolejności do tych, którzy dostrzegają w czworonogu najlepszego przyjaciela. Odpłacając dobrocią za wierność oraz psie przywiązanie ... dbają o zaspokajanie jego podstawowych potrzeb i zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa. Drugą grupę adresatów stanowią ci, którzy posiadanie psa traktują jako przykry obowiązek.

Książka napisana jest w sposób interesujący i wzruszający. Głównym bohaterem jest Elf –cudowny, sześciomiesięczny psiak o brązowych oczach i wielkich uszach, we śnie i na jawie marzący o spokojnym domu dla siebie i Erki – równie wspaniałej jak on siostry bliźniaczki. Z chwilą zamiany schroniska dla zwierząt na przyjazny dom Dużego i Młodego, rozpoczęły się dla Elfa dni wypełnione długimi spacerami oraz niesamowitymi przygodami. Nie brakowało mu przejawów miłości ze strony opiekunów, a miska zawsze pełna najlepszej karmy stanowiła niczym niezastąpiony element codziennej egzystencji. Jedyną zadrą w beztrosko upływających dniach była tęsknota za pozostawioną w schronisku Erką.

Opisane przez Marcina Pałasza poczynania Elfa są nadzwyczaj urozmaicone: wizyta u weterynarza, sprawa obowiązkowego kagańca, kontakty z osiedlowym kotem Czesławem, odwiedziny w sklepie z pachnącymi kiełbasami, wreszcie specyficzne stanowisko wobec napawających Elfa strachem „Śmiertelnie Groźnych Rzeczy” – wszystko to sprawia, że na twarzy czytelnika gości stały uśmiech. Do czynów przynależnych każdemu psu obowiązkowo należy jeszcze dodać wybitne osiągnięcia z dziedziny detektywistycznej. Ujawniwszy w odpowiednim momencie swój instynkt tropicielski, Elf z odwagą i poświęceniem stawia czoła dzikowi, ratuje życie Czesławowi oraz przyczynia się do zidentyfikowania niebezpiecznego włamywacza.

Bez Elfa życie Młodego i Dużego byłoby bardzo nudne i jeszcze bardziej smutne. Z nim natomiast „w przyspieszonym tempie można wyleczyć się nawet z depresji”. Czekająca na czytelnika spora dawka emocji nie pozwoli oderwać się od lektury (wszystkie wydarzenia przedstawione zostały z punktu widzenia psa oraz jego pana). Zabawne czarnobiałe ilustracje autorstwa Olgi Reszelskiej, są doskonałym uzupełnieniem całości. Pozostaje jeszcze tylko kwestia pytań otwartych: czy Erka odnajdzie dom, Kara odwzajemni uczucie Młodego i kto jest włamywaczem? O tym jednak czytelnik musi przekonać się sam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena