Koszyk 0
Opis:
Przed laty Raymond i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastających chłopców. Teraz choć są już mężczyznami, borykają się ze wspomnieniami mrocznej przeszłości. Wszyscy mają za sobą trudne dzieciństwo w biedzie i upokorzeniu. Krótko przed śmiercią Ray przygarnął Setha i zobowiązał starszych synów do opieki nad najmłodszym z braci. Phillip - trzeci z braci Quinnów - prowadzi wygodne i dostatnie życie, pracuje w agencji reklamowej i pomaga w rodzinnej firmie ... Mężczyzna żyje intensywnie i pracuje intensywnie. Po śmierci ojca teraz to on ma się opiekować nieufnym Sethem. Kiedy poznaje Sybill, nawet nie podejrzewa, jak wielkie zmiany wprowadzi w jego życie... I jak kobieta zmieni obraz przeszłości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nora Roberts
  • 304
  • 206
  • 135
  • 978-83-245-8116-0
  • 9788324581160
  • ZBCR2

Recenzje czytelników

Nora Roberts i ja

Ocena:
Autor:
Data:
Długo, stanowczo za długo broniłam się przed twórczością Nory Roberts. Do jej książek podchodziłam z dystansem, traktując kolejne jej powieści jako przejaw skrajnego grafomaństwa i literatury jednoznacznie ukierunkowanej na pozyskanie maksymalnie szerokiej rzeszy kobiecych zwolenniczek. Przemogłam się jednak zachęcona opisem jaki odnalazłam na okładce "Spokojnej przystani". Czy ta powieść utwierdziła mnie we wcześniejszych przekonaniach czy może jednak zmieniłam zdanie?

Przed laty ... będąc nastolatkiem, Philip umarł. Jego serce przestało bić, by już po chwili obudzić się do nowego życia. I z kolejnym jego uderzeniem zmieniła się całkowicie dotychczasowa rzeczywistość. Porzucony przez matkę, drobny nastoletni przestępca dostał szansę rozpoczęcia wszystkiego na nowo u boku Raymonda i Stelli Quinnów. Na szczęście dla siebie z tej szansy skorzystał i wszedł do kochającej i szanującej się rodziny. Zostały wspomnienia dawnych złych dni. Nadzieja dała jednak wspaniałą przyszłość.

Teraz Philip jako dorosły już i odnoszący nie małe sukcesy zawodowe mężczyzna wraca do rodzinnego domu, w którym mieszkają dwaj jego bracia wraz z żonami oraz Seth, chłopak, którego tuż przed swoją śmiercią postanowił przysposobić Reymond Quinn. Niestety nie zdążył, zginął w dość niejednoznacznych okolicznościach a o chłopca zaczęła upominać się jego matka, sugerując jednocześnie, że Seth jest nieślubnym synem Reymonda. Philip rozdarty między swym wielkomiejskim życiem a rodzinnym domem w spokojnym St. Christopher, wiedziony poczuciem obowiązku, postanawia zrobić wszystko, by wyjaśnić zaistniałe okoliczności, zapewnić bezpieczny dom dla Setha i za wszelką cenę oczyścić dobre imię swego ojca.

Na jego drodze już wkrótce staje tajemnicza i zdawać by się mogło dość zimna Sybill. Po pozorem prac nad kolejną książką, kobieta stara się zbliżyć jak najbardziej do rodziny Quinnów i do Setha. Chce przekonać się czy chłopak trafił do ludzi, którzy zapewnią mu odpowiednie warunki i prawdziwy dom. Z relacji bowiem jego matki chłopak został jej siłą odebrany, wbrew swej woli. Sybill stara się być bezstronnym widzem, obserwatorem, niczym naukowiec podczas eksperymentu. Gdy jednak poznaje Philipa jej spokojny, wyważony i pozbawiony emocji świat odwraca się o 180 stopni. Między Sybill i Philipem zaczyna aż skrzyć się od emocji. Co stanie się, gdy prawda kim jest Sybill i po co przyjechała do St. Christopher wyjdzie na jaw?

"Spokojna przystań" to trzeci z kolei tom Sagi Rodu Quinnów. Mój wybór zdaje się zatem dość niefortunny. Nic bardziej mylnego. "Spokojna przystań" może być bowiem czytana jako powieść zupełnie niezależna i pozwalająca bez problemów odnaleźć się w stworzonej przez Norę Roberts rzeczywistości.

Mogę już teraz z czystym sumieniem stwierdzić, że moje obawy w stosunku do twórczości Nory Roberts były stanowczo bezpodstawne. Lektura "Spokojnej przystani" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie mogłam wręcz uwierzyć z jaką łatwością dałam się tej książce oczarować, w jak szybki i prosty sposób fabuła kreślona na kartach książki mnie wciągnęła i pozwoliła się oderwać dopiero, gdy dotarłam do końca historii. To dość lekka powieść obyczajowa, zdecydowanie kobieca, z elementami powieści erotycznej. Nie brakuje w niej elementów zaskoczenia. Ja w każdym razie byłam zaskoczona rozwojem fabuły. In plus.

Nora Roberts pisze lekko i zarazem ciekawie. W jej powieści odnalazłam swoistą równowagę pomiędzy akcją, emocjami i tworzeniem tła dla samej historii. Sprawia to, że książkę czyta się szybko i ma się wrażenie, że świat powieści po prostu materializuje się przed oczami czytelnika z każdą przeczytaną stroną. Czytelnik zatapia się w wykreowany przez pisarkę świat. Postaci zaś stworzone przez Roberts są ludźmi z krwi i kości, ze wszystkimi swymi wadami, lękami i namiętnościami.

Moje pierwsze spotkanie z Norą Roberts oceniam bardzo pozytywnie. "Spokojna przystań" to powieść, która w pełni i ciekawie zapełniła mi czas relaksu.Z pewnością sięgnę również po inne książki autorki. Na pewno przeczytam pozostałe części Sagi Rodu Quinnów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena