Koszyk 0
Opis:
  Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych! Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a takż ... e później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Sparks
  • 2016
  • 1
  • 512
  • 205
  • 140
  • 9788379857685
  • 9788379857685
  • ZDFL2

Recenzje czytelników

Prezent napisany dla Ciebie !!!

Ocena:
Autor:
Data:
Zmęczona codziennością, ujrzawszy prószący śnieg za oknem, mieniący się w świetle blasku gwiazd, z których pewnie jedna z nich jest betlejemską, przypomniałam sobie, że już jutro jest Wigilia, a ja mogę przez kilka dni odpocząć od szarzyzny zwykłego życia.

Zasiadłam więc wygodnie przed buchającymi płomieniami kominka na skrzypiącym ze starości fotelu. W dłoni trzymałam szklankę, której barwę nadawała rudowłosa dama ze Szkocji o imieniu Whisky. Pomyślałam, że jeśli w drugiej złapię niebanalną ... wciągającą książkę, na pewno ucieknę od wszystkich myśli, które rutynowo krążą po głowie, a których nikt nie pożąda jako niespodziewanego gościa przy wigilijnym stole.

Wzięłam powieść pióra niejakiego Nicholasa Sparksa. Widniał na niej napis "Spójrz na mnie"- więc spojrzałam. Otworzyłam i zaczęłam czytać pierwsze zdania jakie autor przelał niegdyś na papier. Musze przyznać, że w pierwszej chwili, po przeczytaniu kilku stron, byłam rozczarowana, że poszukując niezwykłej historii znów natrafiłam na codzienność. Główna bohaterka Maria borykała się bowiem z problemami osobistymi i niezadowoleniem z pracy. Ponieważ jednak wciąż towarzyszyła mi w szklance moja przyjaciółka z Wysp, uznałam, że zagłębię się jeszcze mocniej w wir powieści. Dziś wiem, że był to absolutnie jedyny słuszny wybór- bo czyż jest ktoś kto potrafi napisać coś piękniejszego niż właśnie nasze zwykłe, ale tylko pozornie, życie? Maria poznała prawdziwą miłość, choć zupełnie niestandardową. On był jak ogień, ona działała na niego kojąco jak woda. Byli zupełnymi przeciwieństwami, choć może dzięki temu uzupełniali się- czyż nie brzmi to w Twoich uszach znajomo? To właśnie porywczy zawadiaka Collin strzegł Marię, przed groźbami, które słali jej obsesyjni ludzie, a które zabarwiły książkę tłem kryminalnych tajemnic. To właśnie Maria pozwoliła mu się zmienić i nauczyła go odpowiedzialności. Ale czy byli sobie pisani po wsze czasy? Sama sprawdź. Zdradzę Ci tylko, że dowiedziałam się o tym o świcie następnego ranka, gdyż pochłonięta fascynującą fabułą, czytałam bez przerwy, nie bacząc nawet, że opuściła mnie ruda Whisky. Myślę, że z pewnością ujmie Cię ta romantyczna, a zarazem kryminalna opowieść i styl, w którym Nicholas Sparks jest jedyny, szczególnie jeśli jesteś tak wrażliwa jak ja. Sugeruję Ci więc, byś zaopatrzyła się w tę książkę, aby czytając ją w Święta, mogła sobie sprawić wspaniały prezent dla serca, tak jak niegdyś Twoja koleżanka, która w tym momencie kończy dla Ciebie pisać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje

Ocena:
Autor:
Data:
Szanowni Państwo,

„W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi” - (św. Jan Paweł II)

W ten magiczny i niepowtarzalny czas chciałabym złożyć Wam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, ale przede wszystkim wzajemnej życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. Żyjemy w biegu, a nasze myśli zaprząta mnóstwo spraw, dlatego często zapominamy ... że inni ludzie mają uczucia oraz ile radości może sprawić ustąpienie miejsca w tramwaju czy powstrzymanie się od złośliwego komentarza, który i tak nie przyspieszy pracy kasjerki w supermarkecie... Te zwykłe codzienne drobiazgi można mnożyć, a przecież uśmiech, dobre słowo czy miły drobny gest nie jest dużym wysiłkiem. Moi Drodzy pamiętajmy nie tylko od święta, że tak niewiele, może zmienić tak wiele...

Do życzeń chciałabym dołączyć prezent i polecić Wam wspaniałą powieść o różnych odcieniach miłości i życiu, które czasem zaskakuje i nie zawsze układa się po myśli człowieka. Historię Marii Sanchez - młodej prawniczki powracającej w rodzinne strony i rozpoczynającej pracę w renomowanej kancelarii oraz mającego problemy z prawem i agresją zawodnika MMA Colina Hancocka. Tych dwoje więcej dzięki niż łączy, a jednak los krzyżuje ich drogi dając szansę na coś wspaniałego i wyjątkowego. Ale czy rzeczywiście chłopak z przeszłością i dziewczyna z przyszłością mają szansę na szczęście?

Historia zaczyna się sztampowo – ona i on spotkają się przypadkowo uruchamiając lawinę zdarzeń prowadzącą do nieuchronnego zakończenia. Zarówno dla niej, jak i dla niego nie jest to najlepszy czas na miłość, ale argumenty rozumu przegrywają z racjami serca. I pewnie nie byłoby w tej historii nic wyjątkowego gdyby autor nie naznaczył bohaterów charakterem i skomplikowaną przeszłością, która właśnie postanowiła o sobie przypomnieć i żąda ostatecznych rozliczeń.

Okazuje się, że nie tylko Colin dźwiga pokaźny bagaż doświadczeń, ale i Maria ma pewne tajemnice, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna szybko przekonuje się, że ucieczka i definitywne zamknięcie minionych rozdziałów to za mało by odzyskać poczucie bezpieczeństwa. A kiedy pada ofiarą stalkingu ma pewne przypuszczenia, ale nie wie, że to dopiero początek niespodzianek jakie szykuje jej los. Wąskie grono podejrzanych, niejednoznaczne poszlaki i dowody oznaczają, że przed bohaterami trudne chwile, a wzajemne uczucia i ich konsekwencje to najmniejszy z ich problemów.

„Spójrz na mnie” to nietuzinkowe połączenie romansu, powieści obyczajowej i kryminalnej pozwalające na ciekawą i zaskakującą literacką przygodę. Nicholas Sparks niewątpliwie wie jak dobierać i mieszać składniki by zrobić na czytelniku wrażenie i stworzyć historię, która pozwala osiągnąć zadowolenie na wielu płaszczyznach. Okazuje się, że romans wcale nie musi być ckliwy, przesłodzony i nudny, a miłość choć gra pierwsze skrzypce nie musi zdominować przedstawionej opowieści.

Wesołych Świąt
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena