Koszyk 0
Opis:
  Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych! Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a takż ... e później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Sparks
  • 2016
  • 1
  • 512
  • 205
  • 140
  • 9788379857685
  • 9788379857685
  • ZDFL2

Recenzje czytelników

Prezent napisany dla Ciebie !!!

Ocena:
Autor:
Data:
Zmęczona codziennością, ujrzawszy prószący śnieg za oknem, mieniący się w świetle blasku gwiazd, z których pewnie jedna z nich jest betlejemską, przypomniałam sobie, że już jutro jest Wigilia, a ja mogę przez kilka dni odpocząć od szarzyzny zwykłego życia.

Zasiadłam więc wygodnie przed buchającymi płomieniami kominka na skrzypiącym ze starości fotelu. W dłoni trzymałam szklankę, której barwę nadawała rudowłosa dama ze Szkocji o imieniu Whisky. Pomyślałam, że jeśli w drugiej złapię niebanalną ... wciągającą książkę, na pewno ucieknę od wszystkich myśli, które rutynowo krążą po głowie, a których nikt nie pożąda jako niespodziewanego gościa przy wigilijnym stole.

Wzięłam powieść pióra niejakiego Nicholasa Sparksa. Widniał na niej napis "Spójrz na mnie"- więc spojrzałam. Otworzyłam i zaczęłam czytać pierwsze zdania jakie autor przelał niegdyś na papier. Musze przyznać, że w pierwszej chwili, po przeczytaniu kilku stron, byłam rozczarowana, że poszukując niezwykłej historii znów natrafiłam na codzienność. Główna bohaterka Maria borykała się bowiem z problemami osobistymi i niezadowoleniem z pracy. Ponieważ jednak wciąż towarzyszyła mi w szklance moja przyjaciółka z Wysp, uznałam, że zagłębię się jeszcze mocniej w wir powieści. Dziś wiem, że był to absolutnie jedyny słuszny wybór- bo czyż jest ktoś kto potrafi napisać coś piękniejszego niż właśnie nasze zwykłe, ale tylko pozornie, życie? Maria poznała prawdziwą miłość, choć zupełnie niestandardową. On był jak ogień, ona działała na niego kojąco jak woda. Byli zupełnymi przeciwieństwami, choć może dzięki temu uzupełniali się- czyż nie brzmi to w Twoich uszach znajomo? To właśnie porywczy zawadiaka Collin strzegł Marię, przed groźbami, które słali jej obsesyjni ludzie, a które zabarwiły książkę tłem kryminalnych tajemnic. To właśnie Maria pozwoliła mu się zmienić i nauczyła go odpowiedzialności. Ale czy byli sobie pisani po wsze czasy? Sama sprawdź. Zdradzę Ci tylko, że dowiedziałam się o tym o świcie następnego ranka, gdyż pochłonięta fascynującą fabułą, czytałam bez przerwy, nie bacząc nawet, że opuściła mnie ruda Whisky. Myślę, że z pewnością ujmie Cię ta romantyczna, a zarazem kryminalna opowieść i styl, w którym Nicholas Sparks jest jedyny, szczególnie jeśli jesteś tak wrażliwa jak ja. Sugeruję Ci więc, byś zaopatrzyła się w tę książkę, aby czytając ją w Święta, mogła sobie sprawić wspaniały prezent dla serca, tak jak niegdyś Twoja koleżanka, która w tym momencie kończy dla Ciebie pisać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

BookParadise

Ocena:
Autor:
Data:
Spójrz na mnie
Autor: Nicholas Sparks

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com

Miłość, namiętność, strach, niebezpieczeństwo, emocje.
Dwoje ludzi z przeszłością.
On nieakceptowany przez rodzinę, ona zastraszana przez nieznajomego.
Uczucie, które zrodziło się w nieoczekiwanym momencie.
Jak potoczą się losy bohaterów? Kim jest stalker?

Colin od zawsze był chłopakiem, który sprawiał kłopoty. Był trudnym dzieckiem ... które od najmłodszych lat wszczynało bójki i zostało mu to do dziś. Ciągle się bije i nigdy nie przejmuje się niczym, a zdanie innych go nie obchodzi. Nie jest akceptowany przez rodziców, którzy całe dzieciństwo wysyłali do szkół wojskowych. Żadna z nich nie radziła sobie z nim. Teraz otrzymał ostatnią szansę i wylądował na uczelni, a jest to ogromną ironią, bo od zawsze nienawidzi szkoły.
Colin ma przyjaciela Evana, który stara się powstrzymać go od wszczynania kłótni i bijatyk.
I chociaż mogłoby się wydawać, że to kolejny niegrzeczny facet z dziarami, który myśli mięśniami, jednak okazuje się, że pozory mylą. Z każdą stroną Colin rozbudza miłość czytelnika, wzbudza sympatię. Z każdą stroną pokazuje, że jest całkowicie innym człowiekiem, że nie warto oceniać po zewnętrznej skorupie. I tak oto Colin rozbudził we mnie ciepłe uczucia do swojej osoby.


Maria jest prawnikiem i postanowiła wrócić w swoje rodzinne strony, gdzie podjęła pracę. Czy był to dobry pomył? Nie do końca. Bardzo ciężko pracuje, stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. I kiedy spotyka Colina, wydaje jej się, że spotkało ją ogromne szczęście. Od razu zrodziło się między nimi uczucie, chemia wybuchała na każdym kroku. Jednak ma ona świadomość, że jest to mężczyzna z przeszłością, z problemami, a co najgorsze, ją też one dopadły. Została poddana stalkingowi. Najpierw otrzymała bukiet z ostrzeżeniem, później prezentem były przebite opony. Sama nie wie, kto to może być. Czy to jej przeszłość ją dopadła? A może to odrzucony szef?

Nicholas Sparks jest autorem, który sprawił, że zaczęłam czytać romanse, a co najważniejsze, polubiłam je. Po jego powieści sięgam w ciemno, ponieważ ufam jego twórczości. Tak samo było z książką "Spójrz na mnie". Kiedy tylko ją dostałam, nie mogłam się doczekać, aż przyjdzie na nią kolej. I przyszedł ten moment. Zaczęłam ją czytać i wiedziałam, że to jest to. Uwielbiam twórczość Nicholasa Sparksa i jego nowa książka oczarowała mnie tak samo jak poprzednie. Może i jest schematyczna, bo autor ma taki styl, ale co z tego? Jest jedynym autorem, którego schematyczność mi nie przeszkadza. Ja z jego książkami za każdym razem odpływam. Zabiera mnie w podróż pełną emocji.
Uważam, że Nicholas Sparks pisze realnie i pokazuje świat, który nas otacza. Czyż nie ma wokół nas cierpienia, radości, rozstań, ludzi, którzy mieli ciężkie dzieciństwo jak Colin, problemów, przeszłości, stalkingu, któremu została poddana Maria?

„Nie miała pojęcia, jak jest blisko ani co może zrobić. Nigdy nawet nie spoglądała przez ramię, ale dlaczego miałaby to robić? Był dla niej nikim, po prostu kolejną twarzą w tłumie…”

"Spójrz na mnie" jest książką, która po kawałku skrada nasze serca, rozbija je na małe kawałki, żeby później poskładać w całość. I chociaż książka ma 500 stron, pochłonęłam ją w jeden dzień. Całą niedzielę spędziłam z nią, ponieważ jest tak cudowna, że nie można się oderwać.
Autor powoli i stopniowo wprowadza nas w życie bohaterów. Pozwala nam wczuć się w ich życie, w nich samych. Cała przedstawiona historia jest z początku delikatna, ciepła, a później atakuje nas chłód, niebezpieczeństwa. Miłość Colina i Marii jest delikatna, pełna uczuć i namiętności, a w połączeniu z okładką książki wychodzi bomba!
"Spójrz na mnie" jest książką, którą czyta się lekko i przyjemnie, ale także jej nie zapomina. Autor w cudowny sposób połączył romans z lekkim wątkiem kryminalnym. Nie brakuje w niej napięcia i emocji oraz strachu o życie bohaterów.
Mimo, że książka wydaje się być gruba, to nie chciałam jej końca. Było mi smutno, że coś tak świetnego już się kończy. Ale taki jest urok Sparksa.

" - Zawsze mówisz prawdę. Między innymi na tym polega twój problem.
- Dlaczego to jest problem?
- Ponieważ ludzie nie zawsze chcą słyszeć prawdę. Jak wtedy, kiedy twoja dziewczyna pyta, czy w jakimś stroju wygląda grubo. Powinieneś ją zapewnić, że wygląda pięknie.
- Nie mam dziewczyny.
- Pewnie dlatego, że ostatniej powiedziałeś, że wygląda grubo, nie dodając słowa o pięknie."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

Zostaną nagrodzone najciekawsze wypowiedzi świąteczne w formie polecenia książki na prezent połączonego ze wspomnieniem świąt dzieciństwa, refleksją, dedykacją.