Koszyk 0
Opis:
Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu. Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona ... w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. Jedyną osobą, którą może prosić o pomoc jest Silas - tajemniczy młody człowiek, który kupuje od niej śmiertelne trucizny, nie ujawniając jednak, do czego są mu potrzebne. Silas obiecuje pomoc. Jednak znika w tajemniczych okolicznościach, a Errin musi podjąć wędrówkę przez królestwo będące na skraju wojny i szukać innego sposobu, by uratować siebie i matkę. To, co odkrywa podczas swojej podróży obraca w gruzy całą dotychczasową wiedzę o jej świecie. Z oddechem Śpiącego Księcia na karku Errin musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na los całego królestwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Melinda Salisbury
  • 2016
  • 336
  • 205
  • 145
  • *, 978837983-629-1
  • 9788379836291
  • ZDA68
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Mroczna baśń

Ocena:
Autor:
Data:
Baśnie towarzyszyły nam od zawsze. W dzieciństwie zachwycaliśmy się nimi i pragnęliśmy być ich częścią. Ale niektóre baśnie nigdy nie powinny stać się prawdą. Są zbyt mroczne i krwawe. Po prostu zabójcze. Nie ma szczęśliwych zakończeń, czy zaczarowanych żab. Nadchodzi coś znacznie gorszego...
Errin szczególnie utkwiła w pamięci stara opowieść o Śpiącym Księciu. Co sto lat budzi się ze swojego snu, by zabijać. A teraz okazało się, że istnieje naprawdę. I właśnie rozpoczął wojnę ... Errin jest zdana tylko na siebie. Opuszczona przez brata i zajmująca się szaloną matką musi się ukrywać. Jedyną pomocą może okazać się tajemniczy Silas. Problem w tym, że nigdy nie widziała jego twarzy. Co ukrywa zakapturzony mężczyzna? Co szykuje Śpiący Książę?
Kilka miesięcy temu w recenzji pierwszego tomu wspominałam jak bardzo spodobała mi się twórczość Melindy Salisbury. Dlatego też "Śpiącemu Księciu" stawiałam dosyć duże wymagania. Ale i tym razem się nie zawiodłam. Po raz kolejny zostałam wciągnięta w niepowtarzalny świat tej mrocznej baśni. Uwielbiam klimat tej książki. Jest magiczny i wyjątkowy. Pełno w niej bóstw, zgrabnie utkanych intryg, krwawych podbojów i starożytnych opowieści, które zostały umiejętnie wplecione w fabułę. Całość miała w sobie pewien urok, który wprost idealnie oddają okładki obu części.
"Śpiący Książę" jest pełen naprawdę ciekawych postaci. Tym razem akcję śledziłam oczami Errin, początkującej aptekarki. Od samego początku ją polubiłam. Była wytrzymała psychicznie i odważna. Nosiła na swoich barkach duże brzemię, a na dodatek zmagała się z dosyć ciężkim przypadkiem szaleństwa w swojej wybrakowanej rodzinie. Szczególnie moją uwagę przykuła jej determinacja i wiara. Ale chyba najbardziej zaintrygował mnie jej towarzysz. Był bardzo tajemniczy, a nikt nie widział nawet jego twarzy. Należał do tych postaci, które pragnie się odkrywać krok po kroku.
Oczywiście nie mogło zabraknąć tak dobrze mi już znanej Twylli, Mereka i Liefa z "Córki zjadaczki grzechów". Zeszli na dalszy plan, ale wciąż mieli swój udział. Tak samo jak tytułowy Śpiący Książę, który pełnił rolę najbardziej zepsutego czarnego charakteru. Z mitycznej postaci stał się osobą z krwi i kości, pragnącą świeżej krwi i własnego królestwa.
Relacje pomiędzy bohaterami były bardzo skomplikowane. W rzeczywistości, w której byli zmuszeni żyć panował brak zaufania. Każdy musiał liczyć na siebie. W rezultacie z zaintrygowaniem obserwowałam jak powstaje krucha więź pomiędzy Errin a Silasem. Autorka wciąż rzucała im kłody pod nogi, jednocześnie pozwalając, by ta więź powoli zaczynała przekształcać się w zakazaną miłość. Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki to wszystko przedstawiła.
Podsumowując, "Śpiący Książę" to mroczna baśń wypełniona intrygami i magią. Panuje w niej wyjątkowy klimat, który nadaje całości pewnego uroku. Po raz kolejny nie zawiodłam się twórczością Melindy Salisbury. Największym plusem jest pomysł, który został w pełni wykorzystany. Jestem pod wrażeniem tej historii i z wielką niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu. To powieść, którą zdecydowanie warto przeczytać. Polecam ją każdemu, kto pragnie przeżyć kilka niesamowitych chwil w mrocznym baśniowym świecie, który nie pozwala o sobie zapomnieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Spiący Książę

Ocena:
Autor:
Data:
"Córka zjadaczki grzechów" przypadła mi do gustu na tyle, że z wielką chęcią sięgnęłam po jej kontynuację i jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w tym tomie Twylla i Lief nie grają pierwszych skrzypiec.
Na główny plan wyszły losy Errin, młodszej siostry Liefa, na której barki spadł ogromny ciężar. Śmierć ojca, zaginięcie brata i choroba matki, to tylko jedne z jej problemów. Musi sama utrzymywać chatę, zarabiać na jedzenie ... a żeby to zrobić wykorzystuje do tego swoje aptekarskie zdolności. Nim jeszcze na jej rodzinę spadła tragedia uczyła się u mistrza warzenia lekarstw i właściwości roślin. Gdy nastały trudne czasy jest zmuszona przyrządzać trucizny, by zarobić na chleb. Jej stałym klientem jest Silas, wysoki i niezwykle tajemniczy młodzieniec. Skórzane rękawiczki i płaszcz z naciągniętym kapturem to jego znak rozpoznawczy. Mimo, że są przyjaciółmi, to dziewczyna nigdy nie widziała jego twarzy, a ich relacje nie należą do najprostszych. Jak już dowiadujemy się z pierwszej części ze stuletniego snu przebudził się również Śpiący książę, który zabił następcę tronu, zajął Lormere i zaczął podbój kolejnych ziem. Nikt z mieszkańców nie czuje się bezpiecznie, a wojna jest coraz bliżej. W wyniku pewnych okoliczności Errin opuszcza swoje schronienie i wyrusza na misję, od której zależy życie jej matki.
Choć początkowo brakowało mi bohaterów, do których przywykłam w pierwszej części, to jednak bardzo szybko polubiłam nowych. Errin jest niezwykle silną dziewczyną, imponowała mi jej determinacja i chęć przetrwania. W obliczu tylu nieszczęść wielu ludzi by się załamało, a ona robiła wszystko, by zapewnić byt matce, znaleźć dla niej lekarstwo i uchronić przed nadciągającymi golemami. Z kolei Silas jest postacią, która od początku mnie intrygowała, domyślałam się, że skrywa wiele tajemnic, jednak i tak kilkakrotnie mnie nimi zaskakiwał. Wielkim plusem jest to, że w pewnym momencie losy Errin i Silasa splatają się z losami Twylli i Liefa, co prawda nie były to przyjemne okoliczności, ale bez wątpienia dużo się wtedy działo. Jeśli chodzi o sam przebieg akcji, to był on zdecydowanie wolniejszy niż w "Córce zjadaczki grzechów". Jako, że wydarzenia rozgrywały się poza pałacem, to nie było tylu intryg, czy też starć. Na szczęście już pod koniec książki autorka pokazała na co ją stać i wtedy wręcz nie mogłam oderwać się od lektury. Jeśli chodzi o styl pisania, to Melinda Salisbury zdecydowanie potrafi zaciekawić czytelnika, ma lekkie pióro, dzięki czemu jej książki czyta się szybko i przyjemnie.
Myślę, że kontynuacja była równie dobra jak jej poprzedniczka. Kilku rzeczy mi w niej brakowało, ale w ramach rekompensaty pojawiło się sporo ciekawych wątków zarówno politycznych, jak i miłosnych. "Śpiący Książę" to powieść godna polecenia, gdyż oprócz pięknej okładki ma również interesującą treść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena