Koszyk 0
Opis:
 Szokująca kolekcja niepublikowanych 400 zdjęć z prywatnegoarchiwum doktora Johna K. LattimeraDlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku?Powodem mogła być jego nieuleczalna choroba. Prawdopodobniew 1940 roku dowiedział się, że pozostało mu kilka lat życia. Dlategowydał rozkaz uderzenia na Rosję, chociaż Niemcy walczyły jeszcze nainnych frontach. W następnych latach skrzę ... tnie ukrywana chorobaHitlera stała się przyczyną nie tylko jego słynnych ataków niekontrolowanejfurii, ale także serii katastrofalnych decyzji, które doprowadziłydo upadku Trzeciej Rzeszy.W roku 1945 doktor John K. Lattimer, oficer służby medycznej armiiStanów Zjednoczonych, sprawował opiekę lekarską nad nazistowskimiprzywódcami sądzonymi przez Międzynarodowy TrybunałWojskowy w Norymberdze. Własne obserwacje i dostęp do nieznanychekspertyz medycznych pozwoliły mu wysunąć zaskakującetezy na temat zdrowia wodzów Trzeciej Rzeszy.W tej książce doktor Lattimer po raz pierwszy ujawnił także sensacyjnerozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimidygnitarzami. To, co Göring, Hess, Ribbentrop, Kaltenbrunneropowiedzieli mu prywatnie w swoich celach, odsłania mało znaneszczegóły z ich życia.Ponad 400 niepublikowanych wcześniej zdjęć ich osobistych przedmiotów– pocerowanych skarpetek Hitlera, ogromnej koszuli nocnejGöringa, protez dentystycznych Ewy Braun, spinek do mankietówKaltenbrunnera w kształcie trupiej główki – uzupełnia szokującą relacjęze spotkań z ludźmi, którzy dopuścili się największej w dziejachzbrodni.Doktor JOHN K. LATTIMER (1914–2007) – wybitny urolog i chirurg,profesor Columbia University, członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów,przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego.Wśród jego pacjentów byli Greta Garbo, Katherine Hepburn,Charles Lindbergh, Dymitr Szostakowicz. W 1972 na prośbę rodzinyKennedych jako pierwszy pozarządowy ekspert i specjalista od balistykibadał dowody dotyczące zabójstwa Johna Kennedy’ego. Z zamiłowaniahistoryk i kolekcjoner stworzył imponującą kolekcję eksponatówz okresu wojny secesyjnej i II wojny światowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dr JOHN K. LATTIMER
 • 2016
 • 4
 • 416
 • 130
 • 205
 • 97883241-5974-1
 • 9788324159741
 • ZDDZF

Recenzje czytelników

ANEGDOTY O NAZISTACH

Ocena:
Autor:
Data:
Tytuł tej recenzji brzmi być może osobliwie, ale jest w nim sporo prawdy. Niniejsza publikacja nie jest wprawdzie stricte zbiorem anegdot, bo ten kojarzy z humorystycznymi książkami, ale zawarte w nim ciekawostki często ocierają się o takie właśnie klimaty. Co zarazem nie odbiera całości powagi czy prawdziwości. Ta książka bowiem przeraża, a bogactwo (często drastycznych) fotografii przypomina z jakim koszmarem mamy do czynienia.

Co znalazło się w jej treści ... Całe mnóstwo mniej lub bardziej znanych faktów o najważniejszych nazistach, od Hitlera przez Hessa po Göringa, na tle najsłynniejszego procesu w dziejach, Procesu Norymberskiego. Hitler cierpiący na nieuleczalną chorobę? Artystyczna strona jego natury? Jego… skarpetki? Göring grający w tenisa? Problemy zdrowotne Hessa? Krok po kroku poznajemy ich (i nie tylko) losy aż do samej śmierci i wraz z kolejnymi zdjęciami (także tymi pośmiertnymi) obserwujemy ich codzienność i przemiany.

To nie jest książka dla wszystkich. Jak wspominałem na wstępie przedstawione tu autentyczne fotografie nie należą do łagodnych. Uwieczniono na nich zarówno ofiary z obozów koncentracyjnych, jak i zwłoki nazistów zabitych w konsekwencji procesu norymberskiego czy też zmarłych samobójczą śmiercią. Nie są to najprzyjemniejsze widoki, a przede wszystkim nie są to widoki dla wszystkich. Można więc poddawać w wątpliwość zasadność publikacji takich zdjęć, nie mniej są częścią historii, nie tylko tej opowiedzianej na łamach „Śmiertelnej choroby Hitlera”.

Ważniejsza od nich jest jednak sama treść. Fakty i ciekawostki zostały zaprezentowane w sposób przystępny i ciekawy, a co za tym idzie spodobają się także laikom. Relacje świadków, wspomnienia, historyczne wzmianki i anegdoty łączą się w intrygującą całość. Jest tu prawda, jest tu także groza, nie zabrakło również humoru, chociaż ten na tle całości zaliczyć należy do graniczącego z czarnym, a także lekkość stylu i obszerność poruszanych kwestii.

Ciekawi Was historia? Druga wojna światowa i tajemnice nazistów leżą w sferze Waszych zainteresowań? Sięgnijcie, bo to publikacja dla Was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tajemnice III Rzeszy

Ocena:
Autor:
Data:
„Martwi i żywi więźniowie wyglądali tak samo, tyle tylko, że żywi się poruszali.”
Doktor John K. Lattimer był wybitnym chirurgiem i urologiem, który w roku 1945 służył jako oficer służby medycznej armii Stanów Zjednoczonej. Sprawował opiekę nad nazistowskimi przywódcami sądzonymi w Norymberdze przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy. Z zamiłowania był również historykiem, który uwielbiał kolekcjonować informacje i eksponaty z okresu II wojny światowej ... Nie stronił od wiedzy i niecodziennych wieści, a dzięki dostępowi do ekspertyz medycznych był w stanie sporo dowiedzieć się o stanie zdrowia wodzów Trzeciej Rzeszy. W tym również o sekretach, które Adolf Hitler skrzętnie ukrywał przed światem.
Nie ukrywam, że to właśnie z powodu postaci Adolfa Hitlera sięgnęłam po tę pozycję. Choć nie jestem z zamiłowania historykiem, tak jego osoba naprawdę bardzo mnie interesuje i chętnie zapoznaję się z każdą publikacją na jego temat. Lubię historię II WŚ, choć być może od nieco innej strony. Lubię poznawać fakty, o których nie mówi się głośno. Lubię kontrowersyjne informacje, z którymi wcześniej się nie spotkałam. A wydaje mi się, że w przypadku tej książki właśnie z czymś takim mamy do czynienia. Jednak już na wstępie zaznaczę, że nie jest to książka w całości poświęcona fϋhrerowi. Jemu jest poświęcony tylko pierwszy rozdział, jeden z najobszerniejszych w tej książce, ale to zaledwie początek góry lodowej. Oczywiście jego nazwisko przewija się też w kolejnych rozdziałach, bo to on był głównodowodzącym. Wiadomo, że to właśnie Adolf Hitler był największym wodzem III Rzeszy, ale przecież otaczało go również wielu innych dowódców, z których każdy odpowiadał za konkretną dziedzinę.
Nie mogło tutaj zabraknąć postaci Gӧringa czy Rudolfa Hessa. To są nazwiska prawdopodobnie całkiem jeszcze znane, ale obstawiam, że o większości z tych, które zostały zaprezentowane przez doktora Lattimera, zapewne nie słyszeliście. Chyba że jesteście wielkimi pasjonatami historii. Ja takie książki czytam dla zwykłej przyjemności, dla zaspokojenia ciekawości. Lubię tę tematykę, więc ją zgłębiam, ale nigdy nie czułam potrzeby podążania w kierunku nauk humanistycznych. Muszę jednak przyznać, że podziwiam autora tej publikacji za tak dokładne zaprezentowanie faktów i materiałów źródłowych. Mamy tutaj sporo zdjęć, z których większość podobno nie była wcześniej publikowana. Część z nich może się wydać niektórym dosyć drastyczna, bo w sumie nie każdy jest gotowy na to, aby przyglądać się rzędom martwych, ludzkich ciał. Mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to bardzo rzetelna publikacja, zarówno pod względem głównego tekstu jak i podpisów pod każdym zdjęciem.
Tytuł książki, jak i właśnie sam jej twórca, wskazują na to, że najwięcej informacji tutaj będzie dotyczyć stanu zdrowia nazistowskich dowódców. I rzeczywiście, sporo tego tutaj znajdziemy, ale pojawia się też wiele innych tematów i motywów. Trochę o obozach koncentracyjnych, trochę o rodzinie, trochę o samej wojnie i toczonych bitwach… Jest to jednak niezwykle umiejętnie połączone w spójną i konkretną całość. Daje nam to dobry obraz tamtejszej rzeczywistości, pokazuje, jak niedoskonali byli Ci, których celem było stworzenie doskonałej rasy. Byli wśród nich szaleńcy i wizjonerzy, a większość z nich to chyba połączenie obu tych osobowości. Jedni zawsze widzieli okazję, w której mogliby się przypodobać Hitlerowi, inni po prostu wykonywali swoje działania. Jednak wszyscy byli zwykłymi ludźmi, którzy borykali się z problemami zdrowotnymi, mieli zwyczajne rodziny i próbowali dożyć godziwej starości.
Myślę, że Śmiertelna choroba Hitlera to pozycja obowiązkowa dla każdego fanatyka historii oraz osób zakochanych w okresie II wojny światowej. Z pewnością dzięki tej pozycji uzupełnicie swoją wiedzę i stanie się ona jedną z ciekawszych publikacji w waszych zbiorach. To naprawdę rzetelne podejście do tematu, książka jest wysycona faktami i konkretnymi informacjami, a przy tym wszystkim nie jest napisana zbyt trudnym i męczącym językiem, jak to czasami w przypadku takich książek bywa. Jestem bardzo zadowolona z tej lektury i szczerze polecam!

www.bookeaterreality.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena