Koszyk 0
Opis:
 Szokująca kolekcja niepublikowanych 400 zdjęć z prywatnegoarchiwum doktora Johna K. LattimeraDlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku?Powodem mogła być jego nieuleczalna choroba. Prawdopodobniew 1940 roku dowiedział się, że pozostało mu kilka lat życia. Dlategowydał rozkaz uderzenia na Rosję, chociaż Niemcy walczyły jeszcze nainnych frontach. W następnych latach skrzę ... tnie ukrywana chorobaHitlera stała się przyczyną nie tylko jego słynnych ataków niekontrolowanejfurii, ale także serii katastrofalnych decyzji, które doprowadziłydo upadku Trzeciej Rzeszy.W roku 1945 doktor John K. Lattimer, oficer służby medycznej armiiStanów Zjednoczonych, sprawował opiekę lekarską nad nazistowskimiprzywódcami sądzonymi przez Międzynarodowy TrybunałWojskowy w Norymberdze. Własne obserwacje i dostęp do nieznanychekspertyz medycznych pozwoliły mu wysunąć zaskakującetezy na temat zdrowia wodzów Trzeciej Rzeszy.W tej książce doktor Lattimer po raz pierwszy ujawnił także sensacyjnerozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimidygnitarzami. To, co Göring, Hess, Ribbentrop, Kaltenbrunneropowiedzieli mu prywatnie w swoich celach, odsłania mało znaneszczegóły z ich życia.Ponad 400 niepublikowanych wcześniej zdjęć ich osobistych przedmiotów– pocerowanych skarpetek Hitlera, ogromnej koszuli nocnejGöringa, protez dentystycznych Ewy Braun, spinek do mankietówKaltenbrunnera w kształcie trupiej główki – uzupełnia szokującą relacjęze spotkań z ludźmi, którzy dopuścili się największej w dziejachzbrodni.Doktor JOHN K. LATTIMER (1914–2007) – wybitny urolog i chirurg,profesor Columbia University, członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów,przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego.Wśród jego pacjentów byli Greta Garbo, Katherine Hepburn,Charles Lindbergh, Dymitr Szostakowicz. W 1972 na prośbę rodzinyKennedych jako pierwszy pozarządowy ekspert i specjalista od balistykibadał dowody dotyczące zabójstwa Johna Kennedy’ego. Z zamiłowaniahistoryk i kolekcjoner stworzył imponującą kolekcję eksponatówz okresu wojny secesyjnej i II wojny światowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dr JOHN K. LATTIMER
 • 2016
 • 4
 • 416
 • 130
 • 205
 • 97883241-5974-1
 • 9788324159741
 • ZDDZF

Recenzje czytelników

ANEGDOTY O NAZISTACH

Ocena:
Autor:
Data:
Tytuł tej recenzji brzmi być może osobliwie, ale jest w nim sporo prawdy. Niniejsza publikacja nie jest wprawdzie stricte zbiorem anegdot, bo ten kojarzy z humorystycznymi książkami, ale zawarte w nim ciekawostki często ocierają się o takie właśnie klimaty. Co zarazem nie odbiera całości powagi czy prawdziwości. Ta książka bowiem przeraża, a bogactwo (często drastycznych) fotografii przypomina z jakim koszmarem mamy do czynienia.

Co znalazło się w jej treści ... Całe mnóstwo mniej lub bardziej znanych faktów o najważniejszych nazistach, od Hitlera przez Hessa po Göringa, na tle najsłynniejszego procesu w dziejach, Procesu Norymberskiego. Hitler cierpiący na nieuleczalną chorobę? Artystyczna strona jego natury? Jego… skarpetki? Göring grający w tenisa? Problemy zdrowotne Hessa? Krok po kroku poznajemy ich (i nie tylko) losy aż do samej śmierci i wraz z kolejnymi zdjęciami (także tymi pośmiertnymi) obserwujemy ich codzienność i przemiany.

To nie jest książka dla wszystkich. Jak wspominałem na wstępie przedstawione tu autentyczne fotografie nie należą do łagodnych. Uwieczniono na nich zarówno ofiary z obozów koncentracyjnych, jak i zwłoki nazistów zabitych w konsekwencji procesu norymberskiego czy też zmarłych samobójczą śmiercią. Nie są to najprzyjemniejsze widoki, a przede wszystkim nie są to widoki dla wszystkich. Można więc poddawać w wątpliwość zasadność publikacji takich zdjęć, nie mniej są częścią historii, nie tylko tej opowiedzianej na łamach „Śmiertelnej choroby Hitlera”.

Ważniejsza od nich jest jednak sama treść. Fakty i ciekawostki zostały zaprezentowane w sposób przystępny i ciekawy, a co za tym idzie spodobają się także laikom. Relacje świadków, wspomnienia, historyczne wzmianki i anegdoty łączą się w intrygującą całość. Jest tu prawda, jest tu także groza, nie zabrakło również humoru, chociaż ten na tle całości zaliczyć należy do graniczącego z czarnym, a także lekkość stylu i obszerność poruszanych kwestii.

Ciekawi Was historia? Druga wojna światowa i tajemnice nazistów leżą w sferze Waszych zainteresowań? Sięgnijcie, bo to publikacja dla Was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena