Koszyk 0
Opis:
Kolejny kryminał szwedzkiej mistrzyni gatunku Brutalne zabójstwo szwedzkiego sprzedawcy dywanów podczas jego podróży w interesach do Turcji zmusza komisarza Claesa Claessona, któremu właśnie urodziła się druga córka, do nagłego wyjazdu do Stambułu. Tragiczne wydarzenie staje się początkiem ekscytującej opowieści o mrocznych tajemnicach rodzinnych, cennym dywanie oraz - jak zawsze w książ ... kach Karin Wahlberg - o codzienności, a także marzeniach, z których bohaterowie czerpią siłę, by uporać się z niespodziewaną śmiercią w rodzinie. "Powiew klasycznego kryminału w stylu Agathy Chrisitie lub Marii Lang. Karin Wahlberg nie byłaby sobą, gdyby nie zapełniła stronic tej kryminalnej powieści plejadą postaci z krwi i kości, których losy śledzi się z zaciekawieniem".KATRINEHOLMSKURIREN Śmierć sprzedawcy dywanów  to siódma książka w cyklu powieści kryminalnych Karin Wahlberg o komisarzu Claesie Claessonie i lekarce Veronice Lundborg. Od debiutu w 2001 roku Karin Wahlberg należy do najbardziej cenionych szwedzkich autorów powieści kryminalnych. Jej książki zostały wydane w ogólnym nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Po polsku ukazały się do tej pory: Ostatni dyżur, Podglądaczka, Zastygłe życie, Dziewczynka z majowymi kwiatkami, Szpital, Pocieszyciel. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karin Wahlberg
  • 2015
  • 454
  • 215
  • 135
  • *, 9788379430383
  • 9788379430383
  • ZCFCU

Recenzje czytelników

Orientalny szwedzki kryminał

Ocena:
Autor:
Data:
Carl-Ivar Olsson jest właścicielem sklepu z orientalnymi dywanami, znającym się na rzeczy i z pasją wykonującym swój zawód. Ma żonę i dwójkę dorosłych, ustatkowanych dzieci. Prowadzić sklep pomaga mu siostrzenica, która ma ambicje jak najwięcej dowiedzieć się o dywanach od swojego wujka i wyrosnąć na jego godnego następcę.
W trakcie służbowej podróży do Stambułu Carl-Ivar Olsson zostaje brutalnie zamordowany ... Policyjne śledztwo przebiega równolegle w Szwecji (gdzie żył sprzedawca dywanów) i Turcji (gdzie został zabity).
Komisarz Claes Claesson jest akurat w szczególnym momencie, bo po raz drugi zostaje ojcem i jest na urlopie rodzicielskim. Jednak to właśnie on dostaje propozycję, żeby udać się do Stambułu i współpracować z turecką policją. Staje przed dylematem, czy może wyjechać w takim momencie, zostawić żonę z córkami i nie być świadkiem pierwszych dni życia swojego nowonarodzonego dziecka.
O fabule już dość. Mogę jeszcze wspomnieć, że w szwedzkim miasteczku ma miejsce jeszcze kilka dziwnych zdarzeń, a we wszystkich sprawach przewijają się dywany.
Mimo krwawego początku fabuły i orientalnej przestrzeni, w jaką przenosi czytelników autorka, przez pierwsze mniej więcej 200 stron akcja toczy się dość leniwie. Ale tylko jeśli chodzi o jakieś napięcie. Mimo tego czytało mi się bardzo dobrze, w żaden sposób nie męczyła mnie ta lektura. Zresztą to tempo akcji świetnie podsumował sam Claes Claesson, główny bohater całego cyklu, mówiąc: "Najpierw nie dzieje się nic, a potem wszystko naraz". Tak jak w życiu, najpierw żmudne poszukiwanie oraz zbieranie informacji, a potem kumulacja zdarzeń i rozwiązanie.

*Powyższa opinia jest fragmentem mojej recenzji. Całość do przeczytania tutaj:
https://zaczytanadosamegorana1.blogspot.com/2016/07/recenzja-ksiazki-smierc-sprzedawcy.html
Zapraszam :-)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena