Koszyk 0
Opis:
Kilku przechodniów przystanęło i patrzyło na wozy policyjne. Zerkali też na nią. W świetle ulicznych lamp widziała ich pospolite twarze. To byli zwyczajni ludzie, a więc potencjalni mordercy. Mordercą zawsze okazuje się normalny człowiek. (fragment powieści) Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają parę powieszonych staruszków. Kilka godzin później ś ... rodowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna, który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny okaz papierów wartościowych.  Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża. Śmierć kolekcjonera to mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna, która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Pietrzyk
  • 2016
  • 320
  • 205
  • 135
  • *, 9788379764297
  • 9788379764297
  • ZD8VR

Recenzje czytelników

Śmierć kolekcjonera

Ocena:
Autor:
Data:
"Śmierć kolekcjonera" Agnieszki Pietrzyk to książka, która aż "wołała" mnie, aby po nią sięgnąć. Hipnotyzująca okładka i ciekawy opis tylko spotęgowało to uczucie. Zapraszam na recenzję.

"Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają parę powieszonych staruszków. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna ... który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny okaz papierów wartościowych.

Czy obie tragedie ze sobą powiązane? Na to pytanie próbują odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża."

Styl autorki jest bardzo lekki oraz przyjemny. Udało jej się zaciekawić mnie już od pierwszych przeczytanych stron. Przez to książkę czytało się naprawdę szybko, i byłam zaskoczona, że tak nagle znalazłam się na ostatniej stronie.

Książka bardzo ciekawa, chociaż nie ukrywam, że od razu udało mi się rozgryźć kto stoi za tą całą sprawą (co trochę jednak mnie zasmuciło, bo liczyłam na troszkę więcej zawiłości, która zaprowadziłaby mnie w te "ślepe uliczki":)). Mimo wszystko książka była na tyle fajna, iż ten drobny mankament nie zepsuł mi dalszej rozrywki.

Bohaterzy świetnie wykreowani, każdy inny, wyróżniający się czymś szczególnym. Osobiście na początku przypadł mi do gustu Komisarz Soroka, ale w dalszej części książki, troszkę jednak ta postać mnie odepchnęła. Przez to na pierwsze miejsce wskoczyła pani prokurator, przy której każdy wątek był bardzo ciekawy, i interesujący do tego stopnia, że nie odchodziłam od książki dopóki fabuła z nią związana się nie kończyła.

Mam nadzieję, że książka doczeka się jakiejś kontynuacji, bo jest bardzo dużo wątków w książce, które po prostu zostały urwane i niewyjaśnione. Po prostu zostały rozpoczęte i w którymś miejscu przerwane... co mi się strasznie nie podobało. To jest jeden z minusów tej książki.

Polecam Wam tę książkę z nadzieją, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami. Mi książka osobiście się podobała, była dobra i spędziłam z nią naprawdę miło czas, mimo tego jednego dość dużego minusa przy temacie niedokończonych wątków.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kolekcjonerzy i ich walory

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść Agnieszki Pietrzyk okazała się znakomicie napisana i z dużą znajomością tematu. Widać tutaj dbałość o szczegóły, co nadaje powieści realizmu. Akcja książki toczy się niespiesznie, jak w klasycznych kryminałach, jednak jest naprawde porywająca.
Autorce udało się mnie zaciekawić, zarówno wątkiem kryminalnym, jak i kolekcjonerskim. Powieść jest napisana lekkim i przyjemnym językiem, co sprawia, że czyta się ją wręcz błyskawicznie ... Fantastyczna okładka przyciąga oko i podsyca klimat książki.
Przeczytałam z przyjemnością - polecam!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/05/smierc-kolekcjonera-agnieszka-pietrzyk.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena