Koszyk 0
Opis:
Bywasz tak zamyślona, że wrzucasz pudełko po jogurcie do zlewu, a łyżeczkę do kosza? Odpoczywasz z poczuciem winy, że w kolejce czeka mnóstwo zadań? Znów łapiesz się na tym, że zamiast sprawnie wykonywać zadania, surfujesz po sieci? Kiedy ostatnio byłaś na randce z samą sobą? W codziennym zabieganiu wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, a kiedyś zaczniemy żyć ... naprawdę. Ale to właśnie zwykłe dni decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie. Wyobraź sobie, że masz czas na odpoczynek, na spacer, pogłaskanie kota, popołudniową wycieczkę. Że możesz sobie pozwolić na przerwę i wolny dzień. Nie odkładaj życia na potem. Planuj odpoczynek. Wyznaczaj priorytety. Próbuj nowych rzeczy. Znajdź czas na codzienne rytuały. Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki. Slow life to nie moda. To konieczność! Joanna Glogaza –autorka bestsellerowej książki Slow fashion i najpopularniejszego w Polsce bloga o slow fashion i świadomym życiu we własnym tempie – styledigger.com.Kiedy założyła firmę, przytłoczył ją nadmiar obowiązków. Krok po kroku nauczyła się świadomie odcinać rozproszenia, skupiać na priorytetach i odpoczywać z poczuciem, że w pełni na to zasługuje.W wolnych chwilach spaceruje po lesie z psem, odkrywa nowe zakamarki miasta i zastanawia się, które marzenie zrealizować w następnej kolejności. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Glogaza
  • 2016
  • 1
  • 272
  • 200
  • 160
  • *, 97883240-3638-7
  • 9788324036387
  • ZD9E0

Recenzje czytelników

Celebrujmy życie

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu „Slow fashion” nie zrewolucjonizowałam całkowicie swojej garderoby, ale bardziej świadomie robie zakupy. Śledzę też bloga Joanny, także wiedziałam czego się spodziewać po „Slow life”, czyli proste ale skuteczne rady, świetna jakość i przede wszystkim refleksja. w tym przypadku nad swoim życiem. Slow life to koncepcja, w której dużą rolę odgrywasz TY sam. Stawianie na jakość a nie ilość, poznanie siebie – swoich potrzeb, pasji, pragnień, możliwości ... Slow life to również minimalizm, w sumie to od nich się zaczęło. Myślę, że jeśli trzeba by opisać tę koncepcje jednym słowem to byłaby to CELEBRACJA. Celebruj swoje życie, celebruj siebie, celebruj odpoczynek. Czas pędzi nieustannie, to jedyna rzecz której nie można kupić, jedyna której każdy ma tyle samo, dlatego nie marnujmy go. Ta książka krok po kroku pokaże Ci jak szanować swój czas, jak żyć by doceniać chwilę. Jak zatrzymać się i móc być szczęśliwym, tak jak tylko dziecko potrafi, szczerze i prosto. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Must have!

Ocena:
Autor:
Data:


Slow life jest pomysłem na życie, do którego wciąż dążę. Dumnie nazywam się slow mamą, jednak daleko mi do życia w rytmie slow. Nie tylko ja marzę o sielskim życiu, w którym gości wygoda i mnóstwo czasu na wszystko. Jednak tylko nielicznym udaje się zwolnić i żyć.

W ubiegłym tygodniu wpadła mi w ręce książka Joanny Glogazy „Slow life”. Spędziłam kilka przyjemnych, długich wieczorów z tą lekturą – czyli tym samym idealnie wpisałam się w jej treść ... Autorka nakłania nas bowiem do szukania własnej drogi. Skutecznie proponuje odnalezienie siebie w świecie zdominowanym przez pośpiech.

Slow wcale nie oznacza dosłownie powoli. Mówi raczej o rytmie, który wygrywamy sobie sami. Chodzi o dopasowanie świata do siebie. Mówiąc prosto – rób to co chcesz na prawdę robić. Znajdź hobby. Odkryj w sobie pasję, nie tylko do życia. Spotykaj się z ludźmi, nawiązuj nowe relacje i daj wygasnąć starym. To punkty, które najbardziej do mnie przemówiły – za pewne dlatego, że wciąż szukam pomysłu na siebie oraz uparcie tkwię w relacjach, które de facto dawno umarły.

Glogaza opisała to, o czym każdy nas z marzy. Do czego dąży i co, wciąż odkłada – na lepsze czasy. Jednak trzeba żyć tu, i teraz. Każdy zwykły dzień składa się na większą całość.

Książka dająca kopa. Ucząca jak sobie odpuszczać, i jak nie robić nic. Radzi, że warto pielęgnować relacje międzyludzkie. I, że my sami jesteśmy dla siebie kimś najważniejszym – warto się zaakceptować. Nie wolno nic odkładać na później. A odpoczynek należy wpisać jako stały punkt w kalendarzu na każdy dzień.

„Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki”.Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena