Koszyk 0
Opis:
Pięknie zilustrowany przez Iwonę Całą zbiór wierszy dla najmłodszych. Agnieszka Frączek - poważny naukowiec i mama Isi. Na co dzień zajmuje się zawiłościami językoznawstwa niemieckiego a w wolnych chwilach pisze wiersze, bawiąc się słowami jak mistrz Jan Brzechwa. Jest autorką wielu książeczek dla najmłodszych. Mola dola Mól na molo hula solo, soli solę słoną solą, obok Lola pije colę. Mól o colę prosi Lolę, Al. Lola na to: - Hola! Nie dla mola coca-cola. Mola dola!
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek
 • 2013
 • 110
 • 290
 • 210
 • 978-83-7551-309-7
 • 9788375513097
 • ZAYNL
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Słoń na hulajnodze

Ocena:
Autor:
Data:
Z tego co wyczytałam wynika, że w tej właśnie książce znajdują się także jedne z pierwszych, najwcześniej napisanych wierszy w karierze tej autorki. Jest to naprawdę bardzo ciekawy i niezwykle wesoły zbiór, który oprócz wierszy ma także kolorową i zabawną grafikę. Sama książka jest formatu A4, sztywna okładka, śliskie strony, czcionka czytelna, dosyć duża, wszystko bardzo przejrzyste. Co ja tu będę Wam wiele pisać, po prostu przekonajcie się sami, ja zdecydowanie polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna?

słoń na hulajnodze

Ocena:
Autor:
Data:
Słoń na hulajnodze – zjawisko bardzo dziwne, a nawet śmieszne, bo jak taki słoń może jeździć na hulajnodze? Na pewno jest przerażony jak bohater okładki. Aż dziw, że hulajnoga jeszcze jest cała. „Słoń na hulajnodze” to tytuł zbioru wierszy dla dzieci autorstwa Agnieszki Frączek. Ja autorkę znam z kilku tekstów naukowych (zapewne nie wszystkich, które napisała) i kiedy do moich rąk trafiła książka dla dzieci byłam bardzo miło zaskoczona i po raz kolejny potwierdziłam swoją tezę ... że kobiety potrafią bardzo wiele robić bardzo dobrze.
Wiersze (nazwanie utworów na dwie strony wierszykami jest mylne) są pełne humoru i przewrotności. Jeśli Jan Brzechwa pisał śmieszne rymowanki dla dzieci to Agnieszka Frączek poszła zdecydowanie dalej i tego uśmiechu bijącego z każdego wersu jest znacznie więcej. Utwory są nie tylko rymowane, pełne przewrotności, ale opierają się na skojarzeniach, co ułatwi maluchom naukę (ćwiczenie pamięci i języka w tym wieku wskazane). Wiersze są na tyle śmieszne, że nawet niecierpliwy maluch przysiądzie, posłucha i spróbuje powtórzyć, a później będzie bawił nimi towarzystwo. Jestem przeciwniczką katowania maluchów poważnymi tekstami religijno – patriotycznymi. Ta książka pozwoli rodzicom na wychowywanie i uczenie dziecka. Do tego są to utwory na każdą okazję. Maluchy znajdą tu interesujące wiersze o zwierzętach, przedmiotach, zmianach w przyrodzie, grach językowych, członkach rodziny, dziecięcych pomysłach i tak dalej, dzięki czemu codzienność może być okraszona rymowankami.
Poza przyciągającymi wierszami zbiór kusi bardzo ładnymi ilustracjami. Wszystko na śliskim papierze, w twardej oprawie, a do tego z dużymi literkami.
„Słonia na hulajnodze” polecam wszystkim maluchom od drugiego roku życia. Nauka mówienia, tworzenie pytań i dziecięce fantazjowanie będzie ubarwione.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena