Koszyk 0
Opis:
Muzeum istnieje od 1857 roku i posiada niezwykle bogate zbiory pamiątek historycznych, przedmiotów rzemiosła artystycznego, numizmatów, militariów, instrumentów muzycznych, wytworów różnych kultur zgromadzonych nie tylko w gmachu muzeum, ale także w filiach w Rogalinie i Gołuchowie. Album prezentuje najcenniejsze obiekty Muzeum Narodowego w Poznaniu, które? należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadząc w swoich dziewięciu oddziałach ponad 300 tysięcy obiektów ... jest miejscem przechowywania świadectw historii, symboli narodowej tożsamości i udziału w uniwersalnym dziedzictwie. Publikacja, przygotowania przez pracowników naukowych i kustoszy zbiorów, umożliwia zapoznanie się z historią muzeum i kolekcji szerokiej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie mogą odwiedzić muzealnych sal. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Arkady
 • twarda
Mniej Więcej
 • Praca Zbiorowa
 • 2014
 • 1
 • 368
 • 310
 • 245
 • 978-83-213-4863-6
 • 9788321348636
 • ZBR4R

Recenzje czytelników

sztuka

Ocena:
Autor:
Data:
„Skarby sztuki” to historia sztuki w pięknej pigułce. Z pięknego albumu oprawionego w solidną oprawę dowiemy się o ważnych obiektach w okolicach Poznania oraz zasobach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Autorzy przy okazji prowadzenia nas przez labirynty zbiorów przybliżą nam historię sztuki (od starożytności po współczesność). Czytelnik może poznać z niej najważniejsze nurty w sztuce oraz zapoznać się z pięknymi (kolorowe i na śliskim papierze) reprodukcjami, które wzbogacają tekst ... Zdjęcia różnorodnych pamiątek z przeszłości (od monet po elementy stroju oraz instrumenty przybliżają nam wyobrażenie o wyposażeniu bogatych domów oraz stylu życia. Nie zabraknie również najważniejszych i najciekawszych przedmiotów ze zbiorów egzotycznych ze sztuki prawosławia, judaistyki i Orientu, a także etnograficznych.

Album nie tylko przybliży czytelnikowi historię sztuki, ale i zachęci do odwiedzania zasobów muzeum. Książka ta będzie doskonałą pomocą naukową dla nauczycieli gimnazjum oraz liceów, którzy przy okazji lekcji języka polskiego, historii, historii sztuki czy plastyki będą mogli przygotować uczniów do odbioru naszego dorobku kulturowego oraz odkrywania licznych powiązań między różnymi dziedzinami życia ludzkiego, wpływu życia codziennego na formowanie się sztuki.

„Skarby sztuki” to również świetne źródło dla studentów kierunków humanistycznych, których interdyscyplinarne lub artystyczne spojrzenie na ludzką działalność pozwoli na szerszą perspektywę zdobywania wiedzy. Album polecam również miłośnikom codziennego obcowania ze sztuką, ale ze względu na liczne obowiązki niemogących codziennie kontemplować dzieł. „Skarby sztuki” pozwolą odwiedzającym muzeum bardziej świadomie poznawać twórczość artystów z różnych epok.
Album przybliżający zasoby Muzeum Narodowego w Poznaniu jest jednym z tomów z serii „Skarby sztuki”, w których zawarto zdjęcia zbiorów zgromadzonych w dziewięciu muzeach znajdujących się w największych miastach w Polsce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena