Koszyk 0
Opis:
To wspaniały zbiór egzotycznych baśni m.in. azjatyckich, arabskich, duńskich, norweskich czy niemieckich. Przeczytaj o niezwykłych przygodach Aladyna, Szeherezady, księcia Ahmeda, o mówiącym ptaku czy o Krainie Trzech Krzywych Cytryn. Dzięki tym baśniom wybierzesz się w podróż do egzotycznych, odległych krain zamieszkanych przez bohaterów, na których co rusz czekają niesamowite przygody.
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2014
  • 176
  • 297
  • 210
  • 978-83-7983-024-4
  • 9788379830244
  • ZCAWP
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

baśnie

Ocena:
Autor:
Data:
Bezmyślna chciwość, nieufność, podstęp, zawiść, głupota, naiwność, zapatrzenie w siebie, złe intencje to czynniki prowadzące w klasycznych baśniach do porażki. Tak jest i w tym zbiorze bazującym na tekstach z całego świata. Obok przerobionych na prozę bajek Ezopa znajdziemy tu opowieści z różnych zakątków świata. Pozytywni bohaterowie zawsze wychodzą obronną ręką, bogacą się, żyją szczęśliwie, kochają z wzajemnością, udaje im się spełnić marzenia, mogą odzyskać dzieci lub uratować życie ... Postacie akceptujące siebie i swój los, a do tego sprytne, mądre oraz skromne, pragnące dla innych dobra spotykają – mimo starań negatywnych bohaterów – same dobre rzeczy. W zbiorze nie zabraknie przemocy ukazującej zło, które doprowadzi do klęski.
Z dziewiętnastu utworów znałam zaledwie połowę. Dzięki „Skarbnicy baśni z całego świata” poznałam piękną opowieść o „Abdulu i Hasanie”, która przekazuje młodemu czytelnikowi, że nadmierne zapatrzenie w siebie, chciwość, dbałość wyłącznie o własny interes oraz przypisywanie innym swoich negatywnych intencji sprawia, że jeden z braci po osiągnięciu dużego bogactwa traci wzrok, a drugi zyskuje wielkie bogactwa. Tragedia ta na szczęście okazuje się być tylko złym snem, dzięki czemu Abdul może zmienić swoje postępowanie, a przez to i życie.
Kolejna baśń, która mnie poruszyła również należy do nieznanych. „O matczynej miłości” to opowieść o sile miłości matki do córki. Zrozpaczona po utracie dziecka kobieta jest w stanie zrobić wszystko, aby odzyskać dziecko i przez to całkowicie podporządkowuje się woli władców mórz. Po latach starań dorosła córka wraca do matki, a bogactwa jakimi zostają obdarowane pozwalają im na dostatnie życie.
Z wszystkich utworów wyłania się regionalna ludowa mądrość, w której nie brakuje przemocy w celu stworzenia kontrastu wobec pozytywnych wzorców. „Skarbnica baśni z całego świata” to solidna książka oprawiona w grubą, matową okładkę, zawierająca piękne, przyciągające ilustracje oraz dużą czcionkę, która ułatwi młodym czytelnikom na stawianie pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu. Utwory nie są zbyt długie, dzięki czemu nie znudzą dzieci. Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena