Koszyk 0
Opis:
Inteligentne, silne, niezależne – singielki mogą wieść wspaniałe życie. I być szczęśliwe. Mandy Hale na swoim blogu (thesinglewoman.net) i profilu na Twitterze (@TheSingleWomanTM) dzieli się swoim doświadczeniem bycia singielką, opowiada szczerze i polotem o swoim życiu. Jest silną, mądrą, niezależną, a przy tym wierzącą kobietą, która nie tyle akceptuje swoje ż ... ycie w pojedynkę, co cieszy się nim! Bycie singlem ma swoje minusy, ale Hale udowadnia, że ma ono również zalety. Autorka w sposób mądry i dowcipny inspiruje inne samotne kobiety, zachęca je, by były odważne, budowały relacje przyjaźni, znalazły sobie większy cel; by przestały się zamartwiać o to, jak osiągnąć Zycie szczęśliwe, a zaczęły żyć szczęśliwie już teraz. Poradnik pozytywnego myślenia dla singielek, napisany lekko, z wdziękiem i humorem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mandy Hale
  • 2015
  • 222
  • 207
  • 135
  • 9788375166415
  • 9788375166415
  • ZCF9G

Recenzje czytelników

Książkę przeczytałam z łatwością i wielką frajdą...

Ocena:
Data:
Myślę, że chyba każda z nas miała w swoim życiu etap, w którym była sama. Wiele kobiet przeżyło bolesne rozstania, stanęło przed podjęciem trudnych decyzji bądź po prostu się rozczarowało. Liczba samotnych ludzi co roku znacznie wzrasta. Powody są różne: życie singli jest łatwiejsze, można skupić się na karierze zawodowej, ma się więcej czasu tylko dla siebie, żyje się bez ograniczeń. Czy bycie singlem naprawdę ma tyle plusów?

Odpowiedź znalazłam w książce Mandy Hale pt. „Singielka” ... Szukałam ciekawej książki i mimo że jestem w związku, właśnie ta zachęciła mnie swoją okładką. Jest bardzo energetyczna, a mianowicie w centrum widnieje zdjęcie młodej, szczęśliwej dziewczyny o szerokim uśmiechu. Cała jest pomarańczowa, toteż lektura od razu wydała mi się bardzo optymistyczna.

Mandy jest kobietą po 30, niedawno zakończyła swój 2-letni toksyczny związek, założyła ruch samotnych kobiet w celu rewolucji i głębokiej zmiany. W książce opisuje jak się pozbierać i odnaleźć nadzieję na lepszą przyszłość pomimo straty wielu przyjaciół. Każdy rozdział po prostu udowadnia, że życie to piękna przygoda sama w sobie. Czas spędzany przez singli nie musi być samotny i beznadziejny, ale samotny i fantastyczny. Pisarka uświadamia nas jak go dobrze wypełnić. Nie bądźmy bierne tylko żyjmy pełnią życia! Tańczmy, bawmy się, bądźmy przebojowe, wykorzystujmy czas aktywnie, pomagajmy i bliskim i obcym, nie bójmy się podejmować ryzyko. Nie warto zamartwiać się o to co było lub na zapas martwić się co będzie, bo na to i tak nie mamy wpływu. Autorka podała bardzo przydatne porady, jak radzić sobie ze stresem oraz jak pokochać samą siebie, bo bez tego ani rusz. ;)

Książkę przeczytałam z łatwością i ogromną frajdą, polecam szczególnie wolnym dziewczynom, które pragną odnaleźć w sobie pewność siebie, siłę, zdeterminowanie, niezależność, a przede wszystkim odwagę.
Karolina, lat 18
Źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

singielka

Ocena:
Autor:
Data:
Samotne osoby po trzydziestce postrzegane są, jako te, którym się nie udało. Co miało się udać? Znalezienie partnera/partnerki. Wielka kariera, własne szczęście, samospełnienie mogą być przyćmione przez konieczność ciągłego odpowiadania na pytania o związki. O ile mężczyźnie jeszcze uchodzi bycie samotnym w tym wieku (zawsze przecież może znaleźć młodszą kobietę do wspólnego życia) to płeć piękna atakowana jest zewsząd przepisami na to jak rozkochać, zatrzymać i uwodzić mężczyznę ... a jak któraś nie widzi w tym sensu to zostanie poinformowana, że po trzydziestce 90% jej jajeczek znika, więc rośnie prawdopodobieństwo bezpłodności. Żeby tego było mało wartość kobiety mierzy się dokonaniami jej małżonka. A co kiedy go nie ma? Czy wtedy kobieta musi być nieszczęśliwa?
Mandy Hale proponuje nam inne spojrzenie na „problem” samotności. Singielka to dla kobieta szczęśliwa, rozumiejąca swoje potrzeby i niezadowalająca się związkiem bez uczuć. Dowiemy się od niej, dlaczego czasami lepiej poczekać z angażowaniem się w związki, dlaczego nie kontynuować toksycznych znajomości i nie wracać do przeszłości tylko cieszyć się chwilą i być otwartą na uczucie: „Niezależnie od tego, czy i jak skończy się wasz związek, zawsze warto podjąć ryzyko w miłości. Lepiej położyć własne uczucia na szali i odejść, niż być zanadto ostrożnym.
„Singielka” pisana jest w stylu poradnikowym. Czytelniczki i czytelnicy (myślę, że samotni mężczyźni też znajdą tu coś dla siebie) będą mogli zaakceptować swoją samotność, doświadczenia wcześniejszych związków i nauczą się cenić innych. Dążenie do własnego ideału dobra jest bliskie hinduizmowi. Książka powstała na podstawie prowadzonego przez autorkę bloga, który powstał przez jej doświadczenia, odczucia i potrzeby duchowe.
Tę lekturę polecam szczególnie nastolatkom, wśród których coraz większym obciachem jest nieposiadanie partnera. Jest to bardzo dobry poradnik dla kobiet w każdym wieku. Ciągłe dążenie do zaspokajania potrzeb innych sprawia, że przestajemy myśleć o sobie, a przez to i cenić. Lektura na pewno pomoże niejednej kobiecie spojrzeć nieco inaczej na własne życie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena