Koszyk 0
Opis:
Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi. Gadające kamienne posągi. Niania z tasakiem w schowku na miotły… Tak, ostatnio sny Liv stały się bardzo dziwne. A szczególnie ten: czterech chłopaków, łacińskie inkantacje, dziwny rytuał, a wszystko to w nocy pośrodku cmentarza ... No tak, Liv zna tych chłopaków z nowej szkoły – i zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni… Chyba że… śnili ten sam sen, co ona? Pierwsza część bestsellerowej serii Kerstin Gier, autorki niezwykle popularnej „Trylogii czasu”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kerstin Gier
  • 2016
  • 416
  • 205
  • 145
  • *, 978838008-185-7
  • 9788380081857
  • ZD9EN
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Recenzja na blogu zapraszam :)

Ocena:
Autor:
Data:
http://timeofbook.blogspot.com/2016/08/32-silver-pierwsza-ksiega-snow.html
Przeprowadzka, niby nic niezwykłego, normalna czynność - czasem się zdarza - ale niektórzy muszą robić to częściej. Tak poznajemy Liv oraz jej rodzinę. Główna bohaterka przeprowadza się do Londynu. Pewnie nawet nie zdążyła rozpakować wszystkich rzeczy od ostatniej zmiany miejsca zamieszkania, a ponownie musi wrzucać swoje tobołki do pudeł. Z czasem może stać się to dość męczące ...

Olivia wraz ze swoją młodszą siostrą - Mią - marzy tylko o jednym, aby wreszcie mieć prawdziwy dom. Taki z ogrodem, osobnymi pokojami, przepełniony miłością i innymi pozytywnymi emocjami. I właśnie tu ma tak być. Główna bohaterka jej siostra, matka oraz niania - Lottie - mają zamieszkać w drewnianym domku na granicach miasta, ale w ostatniej chwili wszystko się zmienia. Nagle marzenie przestało istnieć, powróciła rzeczywistość.

Nowe miejsce wiąże się z nowymi ludźmi, brakiem kogokolwiek w szkole z kim dziewczyny mogły porozmawiać, przynajmniej w dzień. Zmiana miejsca zamieszkania to nie jedyna inna rzecz w życiu Liv, już pierwszej nocy okazuje się, że dziewczyna śni przedziwne sny. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby następnego dnia osoby, które pojawiły się w jej wyobraźni nie wiedziały o czym śniła, a jednak tak było. Czy to możliwe, że czterech najprzystojniejszych chłopaków ze szkoły przeżywało w nocy to samo co Olivia? Czy to nie jest nienormalne? Śnić o tym samym z kilkoma innymi osobami? Przecież sny powinny być odskocznią od rzeczywistości, przeznaczoną tylko dla nas. Teraz, za każdym razem kiedy zasypia widzi zielone drzwi z gałką w kształcie jaszczurki, które przyciągają ją i kuszą, aby przez nie przeszła. Kryją one za sobą ciemny korytarz wypełniony niezliczoną liczbą innych drewnianych powłok, które - można by przypuścić - należą do innych osób. Kiedy przechodzi przez jedne z nich przeżywa przedziwny sen, pełny różnych, na co dzień niespotykanych rzeczy, które w pewien sposób przerażają Liv, a w inny ciekawią. Od tego momentu dziewczyna będzie coraz częściej natykała się na chłopaków, bo podświadomie czuje, że mają oni jakąś tajemnice, która nie może przejść jej koło nosa.

Niesamowicie wciągająca pierwsza część serii "Silver" napisanej przez autorkę "Trylogii czasu". Naprawdę warto zajrzeć do "Silver. Pierwszej księgi snów."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lekka i zabawna powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Kerstin Gier to niemiecka pisarka, która podbiła serca czytelników „Trylogią czasu”. Wybijająca się wśród romansów paranormalnych, fantastyczna historia przygód Gwen i Gideona zdobyła sobie pokaźną rzeszę fanów, którzy zapewne z niecierpliwością oczekiwali na premierę kolejnej powieści autorstwa ich ukochanej pisarki. Nie należę co prawda do fanklubu Gier, ale również uległam pewnej dozie ekscytacji, kiedy dowiedziałam się, że w czerwcu ukaże się „Silver. Pierwsza księga snów” ...

Bohaterką powieści jest piętnastoletnia Oliwia Silver. Czytelnik poznaje nastolatkę, kiedy ta razem z siostrą i nianią przybywa na londyńskie lotnisko, gdzie oczekuje matka dziewcząt – doktor literatury, która ze względu na pracę bardzo często zmienia miejsce zamieszkania, co wymusza przeprowadzki całej rodziny. Liv i Mia marzą tylko o jednym – o stabilizacji i prawdziwym domu. Nastolatki nie podejrzewają, że już niebawem to życzenie się spełni, choć niekoniecznie wszystko odbędzie się zgodnie z ich planami i założeniami.

Londyn szykuje dla sióstr - a szczególnie dla starszej z nich - wiele niespodzianek, i nie chodzi tylko o kwestie mieszkaniowe. Liv zaczyna miewać niezwykłe sny, w których centralnym punktem stają się zielone drzwi z gałką w kształcie jaszczurki. Dziewczyna śni o czwórce przystojniaków, których poznała w szkole. Rozgrywające się na cmentarzu niepokojące wydarzenia są niczym w porównaniu z tym, co zacznie dziać się po przebudzeniu. Marzenie senne Liv zawsze były niezwykłe, ale jeszcze nigdy nie zdarzyłoby się, żeby obiekt jej snu w świecie rzeczywistym zdawał się znać przebieg wydarzeń, o których śniła! Miłośniczka tajemnic i Sherlocka Holmesa nie spocznie dopóki nie rozwiąże tej jakże intrygującej zagadki. Czyżby Liv śniła wspólny sen razem z czwórką nowo poznanych chłopców, którzy, jak zdążyła zauważyć, wyraźnie ukrywają jakąś tajemnicę?

Kerstin Gier zaprasza swoich czytelników w magiczną podróż z dreszczykiem. Miejscem czytelniczej wycieczki stanie się przede wszystkim tajemniczy, rządzący się na razie niezbyt jasnymi regułami świat snów bohaterów powieści. Gier – patrząc obiektywnie - wyjaśniła sporo, ale czuję, że podobnie jak było to w „Trylogii czasu” prawdziwe, wyczerpujące i satysfakcjonujące odpowiedzi otrzymam dopiero w finałowym tomie.

„Silver. Pierwsza księga snów” okazała się zabawną i intrygującą lekką opowieścią, którą czyta się niezwykle szybko. Dużo w tej książce humoru, sporo uczuć (nie tylko romantycznych). Bohaterowie są dobrze wykreowani. Niestety u Gier kuleje nieco umiejętność budowania napięcia. Znajduje się w powieści kilka scen, które z założenia miały przerażać i wywoływać poczucie niepokoju, jednak mnie niespecjalnie wzruszyły. Pomysł na fabułę miała pisarka fajny i to głównie on przyciągnął mnie do tytułu, który skierowany jest raczej do młodszych nastolatek.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena