Koszyk 0
Opis:
Nowa książka Etgara Kereta. Krótkie, trafione w punkt opowiadania Kereta nie są pozornie autobiograficzne, lecz jego wyobraźnia nie daje mu poprzestawać wyłącznie na faktach. Oto notki o nowo narodzonym synu pisarza, ojcu, który nad kołyską wnuka już mu prawi o funduszach inwestycyjnych dlań zakupionych. Oto obraz współczesnego Izraela dla fanów filmów braci Coen, surrealizmu, pure nonsensu i… Etgara Kereta.
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Edgar Keret
 • 2014
 • 1
 • 176
 • 195
 • 124
 • 978-83-280-1421-3
 • 9788328014213
 • ZBQ5P

Recenzje czytelników

Siedem (bardzo!) dobrych lat

Ocena:
Autor:
Data:
Piszę ten tekst, by Was ostrzec. Nie dajcie się zwieść Keretowi! Nie dajcie się nabrać na jego poczucie humoru i niedługie teksty. To nie jest lekka i prosta książka. Pod pozorem humorystycznych opowiadań Etgar Keret pokazuje nam prawdę o byciu częścią narodu, który wiele wycierpiał i obywatelem kraju, który wciąż toczy swoje bitwy.

Czasem abstrakcyjne poczucie humoru Etgara Kereta, jest narzędziem, pomagającym w zilustrowaniu rzeczywistości i jej absurdów ... Ten tom jest wśród jego utworów najbardziej osobisty (do tego stopnia, że autor nie zdecydował się go wydać w rodzinnym Izraelu) i dotyka najpoważniejszych tematów codzienności autora. Codzienności bycia Żydem i rzeczywistości spadających bomb.

„Siedem dobrych lat” to bardzo osobiste opowiadania o trudnych czasach, relacjach rodzinnych, ojcostwie i przemijaniu. Na tomik składają się 43 krótkie, czasem nawet dwustronicowe, opowiadania. Mimo pozornie lekkiego tonu, autor mówi w nich o rzeczach ważnych i zmusza do refleksji. Obraz rodziny leżącej na poboczu i czekającej na zakończenie nalotu bombowego, czy rozważania nad koniecznością posłania syna do wojska głęboko wryły mi się w pamięć, uświadamiając niestabilność i kruchość poczucia bezpieczeństwa w tych, burzliwych ostatnio, czasach.

Nie będę się już zbytnio rozwodzić, bo lubię recenzje krótkie i na temat. Taka zresztą jest ta książka oszczędna w formie, bogata w treści. Moim zdaniem, najlepsza książka w dorobku Etgara Kereta.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena