Koszyk 0
Opis:
KOMPLETNA EDYCJA PRZYGÓD NAJSŁYNNIEJSZEGO DETEKTYWA WSZECH CZASÓW! Z ORYGINALNYMI ILUSTRACJAMI SIDNEYA PAGETA! Nowe, ekskluzywne wydanie w 3-tomach Nowe tłumaczenie STUDIUM W SZKARŁACIE Doktor Watson i Sherlock Holmes, po raz pierwszy razem w akcji, rozwikłują zagadkę dwóch niezwykłych zbrodni w Londynie. Odkryte na ścianie tajemnicze napisy krwią prowadzą ich ku dalekiej przeszłości i motywie zemsty za niegdyś popełnione zło.. ... ZNAK CZTERECH Leniwe życie przy Baker Street przerywa przybycie pięknej młodej kobieta, która prosi o odnalezienie zaginionego dziesięć lat wcześniej ojca. Błahe z pozoru zlecenie staje się śmiertelnie niebezpieczne wraz z pojawieniem się tytułowego znaku czterech oraz znalezieniem w zamkniętym od wewnątrz pokoju ciała zabitego w dość makabryczny sposób mężczyzny... PIES BASKERVILLE'ÓW Sherlock Holmes i doktor Watson na tropie tajemniczych zabójstw w rodzie Baskerville'ów. Według legendy na przedstawicielach tej rodziny ciąży klątwa, która jest skutkiem zbrodni i gwałtów, jakich dopuścił się jeden z protoplastów rodu, sir Hugon. Rodzinę prześladuje ponoć diabelski czarny pies, który zionie ogniem z pyska i zabija kolejnych jej członków... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Arthur Conan Doyle
  • 2014
  • 1
  • 492
  • 235
  • 150
  • *, 9788377851456
  • 9788377851456
  • ZBE87

Recenzje czytelników

Sherlock Holmes na tropie zbrodni

Ocena:
Autor:
Data:
Sherlock Holmes jest postacią wyjątkową i niepowtarzalną. To genialny detektyw, który odznacza się doskonałym umysłem. Przez wielu uważany jest za wirtuoza analitycznego rozumowania. Potrafi dostrzec każdy najdrobniejszy szczegół, a dzięki umiejętności dedukcji łączyć z pozoru niepowiązane ze sobą fakty w jedną logiczną całość. Ma swoje własne, unikalne sposoby prowadzenia śledztwa, które nie zawsze idą w zgodzie z literą prawa. Nie ma zagadki czy zbrodni, której by nie rozwiązał. Wśród spraw ... których się podejmuje, wiele jest tragicznych, kilka komicznych, mnóstwo po prostu dziwnych, jednak ani jednej zwykłej. Najchętniej angażuje się w te, które są nietypowe, lub wręcz nieprawdopodobne. Pracuje bardziej z zamiłowania niż chęci wzbogacenia się. I mimo tego, że ma awersję do rozgłosu i często odsuwa się w cień pozwalając innym osobom zebrać laury za rozwikłanie danej sprawy, jego nazwisko budzi respekt i postrach wśród całego społeczeństwa. Cechuje go dwoista natura – w jednej chwili potrafi przejść ze stanu apatii w istny wulkan tryskający niczym nieokiełznaną energią. Nienawidzi bezczynności, gdyż nie potrafi wówczas znaleźć sobie miejsca. Jak sam mówi jego umysł potrzebuje ciągłej stymulacji, którą zapewniają mu kolejno podejmowanie przez niego sprawy. A jeśli tych brak... chętnie sięga po narkotyki, które wprowadzają go w stan pobudzenia. Szczyci się tym, że jest jedynym prywatnym konsultantem detektywistycznym, ostatnim i najwyższym sądem apelacyjnym w sprawach śledczych, a także człowiekiem, który potrafi bezbłędnie rozpoznać każdą ze znanych marek papierosów czy cygar (co znacząco ułatwia mu badanie śladów na miejscu zbrodni).

Pierwsza z historii ("Studium w szkarłacie") opowiada o początkach znajomości Sherlocka i dr Johna Watsona, który po powrocie z Afganistanu rozglądał się za jakimś lokum do wynajęcia w Londynie. Za radą Stamforda spotkał się z Holmes'em, który akurat poszukiwał współlokatora, by wraz z nim móc wynająć upatrzone mieszkanie przy Baker Street 221 B. Niedługo potem trafia się sprawa, do rozwiązania której zostaje zaproszony John. W pustym domu przy Lauriston Gardens nr 3 znaleziony zostaje martwy, elegancko ubrany mężczyzna. Choć dookoła niego widoczne są ślady krwi, na ciele nie udało się zauważyć żadnych ran. Zatem w jaki sposób zginął? Czyżby krew należała do mordercy? Dlaczego na jednej ze ścian ktoś wypisał krwistoczerwonymi literami słowo "RACHE"? I jaki związek ze sprawą ma odnaleziona przy ciele obrączka?

W "Znaku czterech" poznajemy Mary Morstan, która pewnego dnia zjawia się w mieszkaniu Holmes'a. Przed dziesięciu laty bez śladu zaginął jej ojciec, kapitan Morstan. Po czterech latach otrzymała dziwną przesyłkę, bez nadawcy. Ktoś przesłał jej bardzo dużą perłę. Od tamtego czasu rok rocznie w tym samym dniu proceder ten się powtarzał. Jednak w tym roku zaszła pewna zmiana. Tym razem otrzymała list z prośbą o spotkanie i informacją, że została oszukana. Postępując zgodnie z instrukcją trafiają do niejakiego Thaddeusa Sholto. Czy miał on udział w zniknięciu ojca Mary? I jaki związek z całą sprawą ma znaleziona w rzeczach kapitana Morstana kartka, na której widnieje dziwny hieroglif z podpisem "Znak czterech"? Tymczasem z zamkniętym od wewnątrz pokoju znaleziony zostaje martwy mężczyzna, którego wyraz twarzy jasno wskazuje na to, że śmierć, która go dosięgnęła, musiała być niezwykle bolesna...

Ostatnia historia ("Pies Baskerville'ów") rozpoczyna się od przyjazdu do Londynu dr Mortimera. Opowiada on o rodzie Baskerville'ów, którego członkowie tracą życie w tajemniczych i dziwnych okolicznościach. Ciągnie się to już od przeszło dwustu lat. Miejscowa ludność uważa, że na Baskerville'ach ciąży okrutna klątwa mająca związek z ich przeszłością, czymś, czego dopuścił się jeden z ich przodów. Ponoć prześladuje ich straszny, czarny pies, prawdziwa bestia potrafiąca niczym najprawdziwszy smok zionąć z pyska ogniem. Przy życiu pozostał już jedynie sir Henry, ostatni spadkobierca rodu. Czy i jego dosięgnie klątwa?

Prezentowana dziś przeze mnie książka "Sherlock Holmes" stanowi pierwszy z trzech tomów kompletnej edycji przygód detektywa wszech czasów. Została przepięknie wydana. Duży gabaryt, twarda oprawa, a do tego oryginalne ilustracje Sidney'a Pageta (choć dołączone jedynie do ostatniej historii) cieszą oko i sprawiają, że pozycja ta stanowić będzie prawdziwą perełkę na Waszej półce. Każda z trzech historii znajdujących się wewnątrz opowiedziana została z punktu widzenia Johna Watsona, który jak wiadomo z biegiem czasu staje się najlepszym przyjacielem oraz kronikarzem Sherlocka. Opowieści o przygodach Holmes'a spisane ręką Arthura Conana Doyle'a należą do klasyki literatury angielskiej i z jako taką nie ma co dyskutować. Już dawno doceniono kunszt autora, który nieodmiennie przez kolejne lata, aż po dziś dzień zachwycał i zachwyca kolejnych Czytelników. Przygody tego najsłynniejszego na całym świecie detektywa przez cały czas żywo przyciągają kolejnych amatorów historii detektywistycznych poszukujących tajemnic, zagadek i tego osobliwego dreszczyku towarzyszącemu lekturze opowieści Doyle'a. Mają one w sobie pewien mrok, coś nieuchwytnego, niesamowity i niepowtarzalny klimat, który nie tylko przyciąga, ale wręcz hipnotyzuje i nie pozwala oderwać się od książki. Jednak żeby móc to poczuć, trzeba sięgnąć po tę pozycję, do czego gorąco Was zachęcam.

Moja ocena: 6/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/sherlock-holmes-t-1-arthur-conan-doyle-recenzja-475/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nowa odsłona!

Ocena:
Autor:
Data:
Któż nie zna Arthura Conan Doyle'a? Tego szkockiego pisarza, który stworzył postać Sherlocka Holmes'a - detektywa kochanego przez cały świat. Żyjącego w latach 1859-1930, czołowego przedstawiciela powieści detektywistycznych. Wszyscy go znają!

Grzechem byłoby nie pozachwycać się nowym wydaniem. Twarda, duża okładka oprawiona obwolutą przyprawia o szybsze bicie serca każdego posiadacza tegoż pięknego wydania. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zdobyć ten egzemplarz niech żałują ... Pozycja jest dość ciężka, jednakże nie przeszkadza to w wygodnym zapoznawaniu treści. Czytanie jej to sama przyjemność.

Muszę się niestety przyznać, że styl jakim została opowiedziana ta historia, czasami okropnie mnie denerwował. Na szczęście zdarzało się to bardzo rzadko. Po pierwszych stu stronach przyzwyczaiłem się do języka Watson'a i kolejne strony przeleciałem wzrokiem w kilka dni.

Ta powieść detektywistyczna jest książka bardzo atmosferyczną. Doyle potrafi czytelnika wprowadzić w mroczny klimat przesiąknięty tajemniczością. Jak dla mnie rewelacja! Ciężko jest pisać o czymś tak genialnym, dlatego proszę o wybaczenie jeżeli recenzja jest poplątana i niezrozumiała.

Książkę polecam... wszystkim. Niezależnie od płci, wyglądu, wieku, narodowości, karnacji i miejsca zamieszkania. Przygody Sherlocka Holmes'a są lekturą każdego żyjącego stworzenia ;)


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena