Koszyk 0
Opis:
Ostatni tom letniej trylogii o Morskiej Bryzie. Lato się kończy, a rodzinna posiadłość na Wyspie Sullivana musi zostać sprzedana. To niełatwy czas dla Buni i trzech sióstr. Każdej z nich przyjdzie się teraz na swój sposób zmierzyć ze stratą ich wspólnego miejsca na ziemi. Konflikt z bogatą i wpływową matką pozbawił Harper – najmłodszą z sióstr – perspektyw i domu ... Na wyspie, w końcu wolna od tyranii matki, odkryła w sobie talent i ducha niezależności. Nadchodzi jednak schyłek lata, a Harper musi znaleźć w sobie odwagę, by nadać swojemu życiu nowy kierunek… W ostatnim tomie trylogii o Morskiej Bryzie bestsellerowa autorka Mary Alice Monroe wraca na uroczą Wyspę Sullivana, aby pokazać moc rodzinnych więzi i prawdziwej miłości, które są tak silne i stałe jak przypływy i odpływy oceanu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mary Alice Monroe
  • 2015
  • 440
  • 195
  • 125
  • 978838069-050-9
  • 9788380690509
  • ZCRKL

Recenzje czytelników

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
"Schyłek lata" to ostatnia powieść z serii o trzech siostrach i klimatycznym domu nazywanym Morską Bryzą. (w sprzedaży dostępne są poprzednie tomy "Siostry na lato" i "Letni wiatr"). Okładki tych powieści są utrzymywane w podobnej, trzeba powiedzieć przywołującej na myśl lato, kolorystyce.
Nie sądziłam, że to powiem, ale... będę tęsknić za siostrami z Morskiej Bryzy. Początkowo byłam sceptyczna, po powieść "Siostry na lato" ... sięgnęłam by sprawdzić co to za nowość, jak pisze autorka. Teraz już wiem, że gdy przyjdzie taka sposobność- sięgnę po inne książki napisane przez panią Monroe.
Często moja intuicja nie działa, nie udaje mi się "zgadnąć" co będzie. Tutaj jednak muszę się pochwalić- gdy pomyślałam, że każda książka będzie opisywać jedną siostrę. Tak rzeczywiście było, jednak akcję poprowadzono w ten sposób, że żadna z nich nie jest "poszkodowana"
Podam przykład: bohaterką ostatniego tomu jest Harper. W powieści jesteśmy świadkami jak najmłodsza siostra bierze swoje życie we własne ręce (wcześniej była pod dużym wpływem matki), wytycza sobie sobie cele i z premedytacją dąży do osiągnięcia ich. Czy pozna miłość swojego życia?
Wyjaśnia się też wszystko u jej przyrodnich sióstr: Carson i Dory. Ujmę to tak: jest jedna bohaterka wiodąca, lecz sylwetki i losy innych nie są mniej ważne.
Zakończenie jest ciekawe: pozwala przypuszczać co się wydarzyło, nie do końca wyjaśnia czy "to" się stało. Czy ktoś ma takie wrażenie jak ja?'
Podsumowując: seria książek Mary Alice Monroe to powieści ciepłe, pokazują życie sielsko- anielskie jednak nie brak też smutnych wydarzeń.
Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena