Koszyk 0
Opis:
Ta sprawa gwarantowała szum medialny – młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. Zegar tyka nieubłaganie ... tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem „ukochanej” żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lisa Gardner
  • 2013
  • 2
  • 454
  • 205
  • 145
  • 978-83-7508-767-3
  • 9788375087673
  • ZB0C0

Recenzje czytelników

Sąsiad - Lisa Gardner

Ocena:
Autor:
Data:
Na autorkę trafiłam przypadkowo. Po przeczytaniu pierwszej książki - „Mąż doskonały” widziałam już, że będzie moją ulubioną pisarką. „Sąsiad” jest niezwykle inteligentnym mrocznym i pełnym napięcia thrillerem. Pewnej nocy znika kobieta – żona, matka czteroletniej córeczki. Nie zabiera ze sobą żadnych rzeczy, zostawia śpiącą córkę samą w domu....... Rano mąż zawiadamia policję o zniknięciu żony. Rozpoczyna się śledztwo ... Dziwne zachowanie mężczyzny i brak współpracy z policją kierują na niego podejrzenia. Mężczyzna coś ukrywa, może jednak ma coś wspólnego z zaginięciem żony. Czy wyjaśnienie sekretu męża pozwoli zrozumieć jego zachowanie? Autorka nie skupia się wyłącznie na wątku małżeństwa Sandy i Jasona. Pojawiają się też inne, które bardzo intrygują i urozmaicają fabułę. Nie zdradzę już nic więcej - „Sąsiad” jest niesamowicie wciągającą pozycją. Gardner w mistrzowski sposób prowadzi akcję, odkrywając coraz to nowe tajemnice, budząc kolejne wątpliwości. Każdy kolejny trop wydaje się być tym prawdziwym. Mam nadzieję, że zachęciłam do przeczytania tej pozycji. Ja nie mogę się już doczekać na koleją książkę autorki „Kochać mocniej”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kolejny znakomity thriller psychologiczny

Ocena:
Autor:
Data:
W Bostonie, w niewyjaśnionych okolicznościach znika młoda i piękna Sandra Jones. To zaledwie dwudziestotrzyletnia nauczycielka miejscowej szkoły, żona i matka czteroletniej Ree. Jej mężem jest niesamowicie przystojny dziennikarz Jason Jones. Sandra i Jason wraz z córeczką Ree tworzą wydawać by się mogło zwykłą, niczym nie wyróżniającą się rodzinę, jakich w Ameryce wiele.

Sandra znika bez śladu w środku nocy. Kiedy Jason po pracy wraca do domu, zastaje tam jedynie córeczkę ... Wraz z żoną znika również kot państwa Jones – Pan Smith. Na miejsce zdarzenia zostaje wezwana sierżant D.D. Warren. Od razu wyczuwa, że mimo pozorów normalności coś nie tak jest z rodziną państwa Jones. Wszystko co widzi zdaje się być zbyt … odpowiednie. Ani zbyt uporządkowane, ani zbyt zagracone, ani nie za czyste, ani nie za brudne. W dodatku dom państwa Jones zdaje się być zabezpieczony niczym prawdziwa twierdza, tylko trudno zgadnąć czy po to, by ktoś nie mógł do domu wejść czy by nie mógł się z niego wydostać. Okazuje się, że Sandra i Jason nie utrzymywali też z nikim z sąsiadów czy kolegów z pracy bliższych kontaktów towarzyskich. Zawsze stali z boku, próbując nie rzucać się w oczy. Niby zwykła rodzina, lecz odnosi się wrażenie, że coś jest z nią nie tak.

Czas ucieka. Z upływem kolejnych godzin szanse na odnalezienie Sandry stają się coraz mniejsze. Policji brak punktu zaczepienia do poszukiwań. Mąż również nie ułatwia pracy sierżant D.D. Warren. Jest dziwnie wycofany i zdaje się zbyt mocno nie przejmować zniknięciem żony. Jest zimny i pozbawiony emocji. Wygląda tak, jakby miał coś do ukrycia i celowo spowalniał śledztwo. Dookoła niego i jego rodziny pojawia się coraz więcej tajemnic i znaków zapytania. Kim są państwo Jones i jakie tajemnic ukrywają? W dodatku wkrótce okazuje się, że bliskim sąsiadem Jonesów jest notowany przestępca seksualny. Czy ma on coś wspólnego ze zniknięciem Sandry? Czy może jednak to ślepy trop…

„Sąsiad” to moje drugie po „Dziecięcych koszmarach” spotkanie z twórczością Lisy Gardner, amerykańskiej autorki, muszę przyznać, świetnych thrillerów psychologicznych. Po raz kolejny otrzymałam powieść, która rozpoczyna się przysłowiowym trzęsieniem ziemi a potem atmosfera coraz bardziej zaczyna się zagęszczać, tajemnice namnażać a ja kompletnie nie wiem czy bohaterka wyjdzie z opresji cała i co się właściwie za tym wszystkim kryje. Fabuła wciągnęła mnie bez reszty. Oddałam się całkowicie uknutej przez autorkę intrydze i dałam się prowadzić z zagadki do zagadki i z jednego niedopowiedzenia do następnego.

Tajemnic jest tu bez liku, tak jak złożonych i nietuzinkowych bohaterów, którzy starają się ukryć przez światem swe mroczne sekrety. Natura ludzka jest bowiem złożona a podejmowane decyzje umykają często regułom logiki. I to mistrzowsko udaje się autorce w powieści „Sąsiad” ukazać. Dzięki temu w czytelniku rodzą się nieustannie rozterki kto tak naprawdę jest dobry a kto zły. Komu kibicować, kogo lubić … Powieść Lisy Gardner wywołuje całą feerię emocji i wciąga bez reszty. A finał… całkowicie zaskakuje. Przekonajcie się sami. Szczerze polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena