Koszyk 0
Opis:
Poeta przeklęty, skandalista, świętokradca - mówiono o Wojaczku - do tego fenomen i geniusz. Przez historyków literatury porównywany do Baudelaire'a i Rimbauda - od lat zachwyca kolejne pokolenia czytelników. "Sanatorium" potwierdza jego mroczną legendę i wartość pisarstwa. Wydanie oparte zostało na oryginalnym maszynopisie autora z uwzględnieniem odnalezionych ostatnio fragmentów.
Mniej Więcej
  • Rafał Wojaczek
  • 2010
  • 1
  • 136
  • 225
  • 160
  • *, 9788362006342
  • 9788362006342
  • ZA020

Recenzje czytelników

Rafał Wojaczek w innej formie niż dotychczas.

Ocena:
Autor:
Data:
Rafała Wojaczka nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdemu, mniej lub bardziej, zorientowanemu w poezji polskiej nazwisko to musiało przynajmniej obić się o uszy. Skandalista, buntownik, poeta przeklęty - to tylko niektóre z określeń jego osoby. Poezja krwi i spermy - chyba najtrafniejsze podsumowanie jego twórczości.
Tym razem jednak napotkamy coś niezwykłego - proza pisana ręką Rafała. I jest to proza niebanalna. Dotychczas "Sanatorium" można było jedynie znaleźć w " ... Utworach zebranych" z 1976 roku, które są zresztą niepełne. Najnowsze wydanie jest całościowe, pracował nad nim przyjaciel autora Bogusław Kierca.
Dzieło przedstawia Piotra który jest pisarzem. Jest to książka o pisaniu. Pisanie o pisaniu. Ukazana zostaje niemoc twórcza bohatera, zmaganie się z powieścią, lecz także życie codzienne w tytułowym "Sanatorium". Swym przemyśleniom mógł nadać Wojaczek formę inną niż liryczną, lecz ciągle nie łatwą.
Dzieło jest obowiązkowym punktem każdego kto interesuję się poètes maudits - poetami wyklętymi. Jest to zdecydowanie jedno z ważniejszych utworów Wojaczka, wydane tak późno po jego śmierci - w rocznicę 65 urodzin.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wojaczek w tym wydaniu... nie...

Ocena:
Autor:
Data:
Jako miłośniczka poezji Wojaczka z zaciekawieniem sięgnęłam po Sanatorium. Było to 4 lata temu - do tej pory pochodziłam do niej z 5 razy i za każdym ze smutkiem odkładałam niedokończoną. Ciężka, nie wciąga, nie wyzwala uczuć ani emocji.

Pozostanę wielką fanką poezji Wojaczka, ale Sanatorium już sobie odpuściłam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena