Koszyk 0
Opis:
Imponujące dzieło, zrywające z konwencjami współczesnej prozy, należące, jak Miasto Śniących Książek (2006), do kręgu opowieści Moersa o fantastycznym kontynencie Camonia. Tym razem głównym bohaterem jest Rumo, który jak każdy Wolperting posiada zdolność widzenia z zamkniętymi oczami. Któregoś ranka, posługując się wyłącznie swoim nosem, wietrzy srebrne pasmo zapachu zapowiadającego oczekujące na niego w oddali szczęście. Zanim je jednak osiągnie ... będzie musiał zmierzyć się z niewyobrażalnymi niebezpieczeństwami i przeżyje mnóstwo niezwykłych przygód. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Walter Moers
  • 2008
  • 0
  • 684
  • 250
  • 170
  • 97883-245-85557
  • 9788324585557
  • W4267

Recenzje czytelników

FANTASTYCZNA

Ocena:
Autor:
Data:
Rum,o jest jedną z najlepszych książek, jakie przeczytałam. Moers ma niesamowitą wyobraźnię, czyta się to jednym tchem. Najlepsze jest to, że potrafi tak dokładnie przytoczyć opisy, że wydaje się, że faktycznie można zobaczyć miasto Wolpertingów, las, podziemie, Szejka (Szejka?), czy małe pojazdy, które potrafią uratować życie (nie pamiętam już dokładnie nazw). Polecam, naprawdę warto- niesamowita przygoda i super wydanie :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Cuda

Ocena:
Autor:
Data:
Tajemniczy Walter Moers, tak, tak, ten sam, który niegdyś mocno zachwycił mnie „Miastem Śniących Książek”, popełnił także i inne powieści. Najchętniej opowiedziałabym wam o wszystkich, ale dziś skupimy się na jednej, a mianowicie na „Rumo…”

To jest odpowiedni moment, by zauważyć i wyraźnie podkreślić (oczywiście tylko dla tych, którzy z Moersem jeszcze nie mieli spotkania pierwszego stopnia) ... że wyobraźnia owego pisarza jest… nad wyraz rozwinięta i często uderza z hukiem w kopułę naszej czaszki. Także proszę dozować ostrożnie i nie przedawkować.

Rumo jest młodym Wolpertingiem. Kim? - zapytacie? A nie wiecie? – zapytam ja. – Toż to cudowne skrzyżowanie psa i jelenia, o ogromnych możliwościach, sile i intelekcie (i już zauważacie działanie wyobraźni Moersa). Rumo umie chodzić na dwóch tylnych łapach, mówić i widzieć z zamkniętymi oczami i to tylko nieliczne z jego umiejętności. Wszyscy wokół widząc go, są pełni i zachwytu, i strachu, jednak Rumo nie zwraca na to uwagi, zresztą sam nie do końca wie, kim jest. On widzi tuż przed sobą piękną srebrną nić, którą dostrzec może tylko on. I właśnie za nią nasz Walperting podąża. Dokąd go zaprowadzi? Zdradzę wam, że tam, gdzie każdy z nas chciałby dotrzeć.

Nie będę wam opowiadać treści, pan Walter zrobi to za mnie o wiele lepiej. Ja powiem tylko, że jego światy zachwycają nie tylko wyobraźnią, choć owszem srebrne nitki, pszczeli chleb itp. kuszą. Jednak ja czytam Moersa z innego powodu, urzeka mnie atmosfera jego książek, pogrążam się wtedy w świat jego pomysłów i słów i niemal czuję zapach pszczelego chleba. Moers pisze bardzo wyraziście, tak, że wystarczy parę zdań, a już przenoszę się do jego świata.

Przygody, pomysły, domy, uliczki – to wszystko sprawia, że gdy książka się kończy, aż chce się czytać ją od nowa. Zatem szczęśliwi ci, dla których Moers jeszcze nie jest odkryty.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena