Koszyk 0
Opis:
Dla miłośniczek Emily GiffinTypowe małżeństwo szuka nietypowej drogi do „i żyli długo i szczęśliwie”.Żadna autorka nie rozumie tak dobrze złożoności uczuciowychzwiązków jak Taylor Jenkins Reid.Zakochać się to najłatwiejsza część związku…Przedtem:11,5 roku temu Lauren i Ryan zakochali się bez pamięci.9,5 roku temu pierwszy raz się pokłó ... cili…6 lat temu wzięli ślub.A potem już tylko gorzej i gorzej.Teraz:Działają sobie na nerwy. Nie wytrzymują już ze sobą, ranią się, wrzeszczą.Nie ufają sobie. Oskarżają się, że się nie rozumieją. Są coraz bardziejdalecy, osobni. Już nawet nie chcą się ranić. Przyszła obojętność,zmęczenie. I bezustanne pretensje, kłótnie…Co się z nimi stało? Czy po prostu przestali się kochać? Ale skąd niechęći agresja?Wtedy Ryan proponuje, żeby rozstali się na rok. „Zobaczymy, jak tojest być bez siebie… Może rozłąka pozwoli nam spróbować znowu…”Jest tylko jeden warunek: nie mogą się ze sobą kontaktować. Pozatym wolno im wszystko… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Taylor Jenkins Reid
 • 2015
 • 1
 • 336
 • 205
 • 130
 • 9788324153459
 • 9788324153459
 • ZCKKR

Recenzje czytelników

Czy rozstanie może uzdrowić związek?

Ocena:
Autor:
Data:
Rozstania kojarzą się z czymś definitywnym, a eufemizm pod postacią „separacja”, wcale sprawy nie zmienia. Rozstanie zawsze jest bolesne, przynajmniej dla jednej strony i rzadko jest czymś, co naprawia związek. Ale czy na pewno? Może istnieją pozytywne przerwy i umiemy wyciągać z nich wnioski? Czy miłość jest w stanie przetrwać separację? Czy człowiek umie obudzić w sobie miłość na nowo, nawet gdy myśli, że wszystko już stracone?
„Rozstańmy się na rok” to historia Ryana i Lauren ... którzy są ze sobą właściwie od zawsze. Brzmi znajomo, prawda? Praktycznie każdy z nas zna pary, które były ze sobą od czasów szkolnych. Jak wiele z nich utrzymało się do tej pory? Nie tak wiele, jakbyśmy się spodziewali zapewne. Miłość jest bardzo charakterystycznym abstraktem, który niesamowicie ciężko zdefiniować. A już pytanie – „za co mnie kochasz?” potrafi często wyprowadzić z równowagi. Bo czy kochamy za coś, czy też po prostu kochamy? Gdzie jest granica między miłością, a obojętnością? Kiedy w życiu Lauren i Ryana pojawiła się obojętność? Dlaczego nie umieli się wysłuchać i zrozumieć? Dlatego, że życie nie jest proste, a miłość wymaga wielu poświęceń.
Związek jest składową poświęceń obu partnerów, które powodują, że jest im ze sobą dobrze. Że nie chcą być z nikim innym, nie chcą dotyku innej osoby, słyszenia jej głosu szepczącego „dobranoc”, nie chcą kochać się z nikim innym, ani obsypywać pocałunkami innych ust. Wielu z nas wie, jak łatwo osiągnąć taki stan. Znacznie mniejsza ilość wie, jak go utrzymać. Jak podsycać to uczucie i sprawiać, żeby nigdy nie zgasło. A może faktycznie rada babci jest bardzo istotna – może w istocie owe przyjęcia wiele rozwiązują  Bardzo często zapominamy, że o miłość trzeba dbać, pielęgnować ją i nasycać nowymi zdarzeniami. To tylko od nas zależy, jak długo utrzyma się nasze uczucie i jak bardzo chcemy, by nasza połówka kochała nas nad życie.
Taylor Jenkins Reid to amerykańska autorka, której książka „Rozstańmy się na rok” jest pierwszą przetłumaczoną na język polski. Jest dziennikarką (The Huffington Post, Los Angeles Times) i autorką scenariuszy do programów telewizyjnych. Napisała już trzy książki (jedna będzie już ekranizowana), z opisów wynika, iż wszystkie są w nurcie obyczajowym, który jednak lawiruje w kierunku wyniesienia wartościowych wniosków z ich lektury (bardzo cenna właściwość!). „Rozstańmy się na rok” to inteligentna książka, która wyzwala nie tylko refleksję, uśmiech i smutek. To także lektura, która uczy zrozumienia drugiego człowieka i pokazuje, że od tego zależy przede wszystkim nasze własne szczęście. Nie sugerujcie się okładką, nie sugerujcie się tytułem, książka jest w stu procentach warta każdej minuty poświęconej na jej przeczytanie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Probna separacja

Ocena:
Autor:
Data:
Ludzie spotykają się, zakochują, tworzą związek, ale nie zawsze umieją tą miłość pielęgnować. Coś zaczyna się psuć i się rozchodzą.... Okazuje się, że bardzo trudno pielegnować uczucie, iść na kompromisy i dostrzegać potrzeby drugiej osoby.

Lauren i Ryan poznali się ponad 11 lat temu, zakochali się w sobie i stali się nierozłączni. Wzięli ślub 6 lat temu i Ryan stał się nierozerwalnie członkiem rodziny Lauren. Jej rodzeństwo go uwielbia, a matka traktuje jak swoje dziecko. Minęło 6 lat ... a w ich zwiazku dzieje się coraz gorzej, zaczynają siebie szczerze nie znosić, łączy ich tylko pies. Ryan proponuje, aby rozstali się na rok, bez żadnego kontaktowania się ze sobą i wówczas sami zdecydują, czy chcą do siebie wrócić. On wyprowadza sie z domu, zabiera część rzeczy i mebli, a dla Lauren zostaje dom i pies. Kobieta jest załamana, cały jej świat zostal wywalony do góry nogami, a przed nią 30 urodziny.... bez Ryana. Pomału zaczyna układać sobie na nowo życie, koleżanka umawia ją na randkę w ciemno z Davidem. Początkowo niechętna, Lauren zgadza się i spotyka z mężczyzną. Polubili się i postanowili kontynuowac znajomość. Tymczasem kobieta loguje się do skrzynki mailowej męża i kopiach znajduje listy, które Ryna do niej pisze, ale ich nie wysyła. Bardzo szczere, wręcz bolesne, ale oczyszczające. Lauren zaczyna pisać takie listy do niego. Związek z Davidem wchodzi na inną płaszczyznę i Lauren pierwszy raz od dłuższego czasu zaczyna rozkoszować się seksem, jednak cały czas myśli o mężu. Mija prawie rok ich rozłąki, kiedy umiera babcia Lauren. Czy zwiazek Ryana i Lauren przetrwa próbę czasu? Przekonajcie się sami!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/05/rozstanmy-sie-na-rok-taylor-jenkins-reid.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena